Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

„Mężowie i żony”: Rebeka i Izaak
Z cyklu wykładów publicystki i filozofki Belli Szwarcman-Czarnoty
We współpracy z Gminą Żydowską w Warszawie


W nowym cyklu przyjrzymy się jak w Torze przedstawiane jest małżeństwo i w jaki sposób zostało to odzwierciedlone w zasadach zawierania związków i współżycia małżeńskiego obowiązujących w judaizmie.

Rebeka i Izaak
Zaręczyny Rebeki i Izaaka przetrwały do czasów dzisiejszych jako wzorzec dla par żydowskich. Ale czy można ich związek określić jako modelowy czy typowy? Wydaje się, że Izaak przez całe życie pozostawał w stanie szoku po tym, jak ojciec Abraham poprowadził go na górę Moria. Choć cudem ocalał – to zdarzenie musiało pozostawić po sobie trwały ślad. Przede wszystkim ucierpiała komunikacja małżonków. Czy Rebeka podejmowała starania, by przełamać trudności? Znów odniesiemy się do sytuacji, w której żona zmuszona jest odgrywać rolę siostry swojego męża.

13.11.2018 /wt./, 18.00
Austriackie Forum Kultury

ul. Próżna 7/9, Warszawa
Wstęp wolny / po polsku

 

13.11.2018 18:00 Austriackie Forum Kultury
ul. Próżna 7/9
Warszawa
Wstęp wolny / po polsku