Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Program: 
W. A. Mozart,  Kwartet nr 4 KV 157 C dur 
Wassim Ibrahim Kwartet nr 2   “Why?”
Dmitrij Szostakowicz,  Kwartet nr 8

2 Kwartet "Dlaczego?"
Syryjskie dzieci pytają, dlaczego?”, większość z nich przeprowadzi się do innego domu, wiele z nich mieszka w niebie. Mają nowy dom ponad chmurami, latają z gwiazdami, teraz znalazły spokojne miejsce, ale ciągle pytają, dlaczego?

Wassim Ibrahim 

WAGHALTER QUARTET

Zespół tworzą muzycy z Krakowa, laureaci licznych konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, zarówno indywidualnie jak i zespołowo. Kwartet oprócz osiągnięć konkursowych (m.in. Finaliści I Międzynarodowego Konkursu Kameralnego im. L. van Beethovena) posiada także bogaty dorobek koncertowy, obejmujący kraje Europy i Azji, m.in. Niemcy, Austrię, Szwajcarię czy Chiny. Artyści grają na instrumentach włoskich i francuskich z okresu XVIII/XIX-wieku. Nazwa zespołu odnosi się do polsko-niemieckiego kompozytora i dyrygenta żydowskiego pochodzenia, Ignacego Waghaltera (1881 – 1949).

31.05.2017 19.00 Austriackie Forum Kultury
ul. Próżna 7/9
00-107 Warszawa