Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

Poleć artykuł!


Kolejne spotkanie dwóch artystów w Austriackim Forum Kultury możliwe jest tylko w przestrzeni wystawy. Ryszard Winiarski, zmarły w 2006 roku, był wybitnym malarzem - konceptualistą, wykorzystującym w swoich pracach teorie matematyczne, głównie rachunek prawdopodobieństwa. Julian Palacz (ur. 1983) reprezentuje młode pokolenie austriackiej sztuki, tworzy minimalistyczne prace oparte na algorytmach i programach komputerowych. Wystawa ta to dialog artystów z różnych generacji w dwóch uniwersalnych językach: sztuki i matematyki.

Na fotografii: Surveillance Studies“ 6035, druk na papierze, TFT screen, 135×87cm, 2014
Dzięki uprzejmości artysty


Julian Palacz mieszka i pracuje w Wiedniu. Studia Sztuki Cyfrowej na Uniwersytecie Sztuki Stosowanej w Wiedniu w pracowni Petera Weibela i Virgila Widricha. Współzałożyciel wydawnictwa TRAU­MA­WI­EN specjalizującego się w literaturze cyfrowej. W swych pracach konceptualnych posługuje się narzędziami wizualizacji cyfrowej i procesów analitycznych nowoczesnych systemów nadzoru cyfrowego. Przez estetyzację i ironię są one wkomponowywane w kontekst artystyczny, co pozwala na nową perspektywę w ich postrzeganiu. Prace te powstają najczęściej w oparciu o ślady, które, niezauważenie, zostawiamy za sobą w przetrzeni cyfrowej i analogowej.

03.04 - 04.05.2017 18:00 Austriackie Forum Kultury
ul. Próżna 7/9
00-107 Warszawa