Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

W ramach Festiwalu Sztuki Cyfrowej Patchlab 2018 

Spritzerbot (monochrom feat. Thomas Preindl)

Bodyline / Borderline (Micha Elias Pichlkastner, Raimund Schumacher, Tim Schenk, Lisbeth Bitto, Sandra Hanschitz)


Organizator: Fundacja Photon
Partner: Austriackie Forum Kultury w Warszawie

Festiwal Sztuki Cyfrowej Patchlab, organizowany w Krakowie od 2012 roku, to międzynarodowe wydarzenie dedykowane interdyscyplinarnej twórczości cyfrowej tworzonej na pograniczu sztuki, nowych technologii i kreatywnego programowania.
Z Austrii w tym roku zobaczymy Spritzerbot, performance przygotowany przez międzynarodową grupę artystyczno-technologiczno-filozoficzną monochrom feat. Günther Friesinger oraz performance taneczny grupy Bodyline / Borderline, kierowanej przez Michę Eliasa Pichlkastnera.
23.10.2018 /wt./, 19.00
Spritzerbot (monochrom feat. Günther Friesinger)

Robot koktajlowy zajmujący się przygotowywaniem oraz serwowaniem Kaiserspritzera. Jego otwarta konstrukcja pozwala oglądać mechanizm, przy pomocy którego robot miesza ze sobą wino, wodę sodową oraz syrop z czarnego bzu.
Spritzerbot mieszał drinki m.in. na festiwalu Ars Electronica w Linz, Roboxotica w Wiedniu i Hedonistica w Tel Avivie. W ramach Pacthlabu pojawi się na wernisażu wystawy ARTBOTY w Małopolskim Ogrodzie Sztuki 23.10.2018 od godz. 20:00.

 

25.10.2018 /czw./, 20.00
Bodyline / Borderline (Micha Elias Pichlkastner, Raimund Schumacher, Tim Schenk, Lisbeth Bitto, Sandra Hanschitz)

Performans na maszynę i dwie osoby. Dwójka tancerzy jest śledzona, zmuszana do wykonywania robotycznych działań i kontrolowana przez algorytmy, które wyciskają” dane z ich ciał i umysłów. Wyzwania nakładane przez sztuczną inteligencję są przytłaczające, a cały proceder doprowadza tancerzy na skraj wytrzymałości. Czy główni bohaterowie będą w stanie sprostać tym wymaganiom? Jak długo będą mogli prowadzić swój performans? Bodyline/ Borderline” to pełen emocji spektakl o człowieku sterowanym przez równoległą, cyfrową rzeczywistość.


Małopolski Ogród Sztuki

ul. Rajska 12, Kraków
Więcej informacji na stronie: www.patchlab.pl

 

23.09 - 25.10.2018 Małopolski Ogród Sztuki
ul. Rajska 12
Kraków
INFO: www.patchlab.pl