Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

TANECZNA WALKA
Wydarzenie otwierające 17. Festiwal Ciało/Umysł

Wystąpią:
IRAD MAZLIAH, HYGIN DELIMAT, HAMDI DRIDI, BASSAM ABOU DIAB, MARTA ZINSERLING, MICHAŁ 'BABA’ BACIŃSKI oraz YARA BOUSTANY

Na otwarcie tegorocznej edycji Festiwalu Ciało/Umysł odbędzie się Taneczna Walka, nawiązująca luźno do tradycji breakdance’owych i rockingowych starć między tancerzami (b-boyami, rockerami), walczącymi” na popisowe figury i gesty. W festiwalowej wersji konkursu zderzy się ze sobą siedmioro tancerzy uprawiających całkowicie różne odmiany współczesnego tańca, nawiązujące do innych tradycji. Towarzyszyć będzie im MC (mistrz ceremonii), w którego wcieli się tancerz, animator i radiowiec - JAKUB QBA ŁUKOWSKI, oraz zaproszeni do tanecznego współzawodnictwa uczestnicy warsztatów, które tancerze poprowadzą dzień wcześniej.

Taneczny pojedynek odbędzie się w miejscu wyjątkowym, a mianowicie na "scenie" - ringu bokserskim, w Hali Gwardii. Na przełomie XIX i XX wieku ( podobnie jak bliźniacza Hala Mirowska) był to największy obiekt handlowy w Warszawie, po przekazaniu budynku klubowi Gwardia Warszawa, stała się centrum polskiego boksu, w którym trenowali polscy pięściarze. Dzisiejsza Hala Gwardii, która właśnie obchodzi swoje pierwsze urodziny w nowej formule, nawiązuje to handlowej historii i łącząc ze sobą dobre jedzenie oraz kulturę.

Hygin Delimat o swoim stylu tańca: Body Architects Method to oryginalna praktyka formowania i łączenia ciał zgodnie ze zrozumieniem i poszanowaniem
ich wrodzonej architektury. Sięga do wiedzy z rozmaitych praktyk źródłowych, takich jak: taniec współczesny, kontakt improwizacja, bboying, tricking, street workout, joga.


UWAGA!!!
DZIEŃ WCZEŚNIEJ, 29 WRZEŚNIA 2018 ODBĘDĄ SIĘ WARSZTATY Z ARTYSTAMI BIORĄCYMI UDZIAŁ W WALCE.

WARSZTATY
29.09 (sobota), g. 10.00-18.00
Samo Centrum Wszechświata, ul. Chłodna 29
Warsztaty poprowadzą:
HYGIN DELIMAT, HAMDI DRIDI, BASSAM ABOU DIAB, MARTA ZINSERLING I MICHAŁ ’BABA’ BACIŃSKI.
 

 

30.09.2018 18:00 Hala Gwardii
Plac Żelaznej Bramy 1
Warszawa
Wstęp wolny