Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Seminarium z cyklu „Literatura austriacka i psychoanaliza” 
Lirniczka – Elfriede Jelinek „Podróż zimowa

Prowadzenie: Ewa Modzelewska-Kossowska (Polskie Towarzystwo Psychoanalityczne), prof. Adam Lipszyc (Instytut Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk).
Lektura obowiązkowa: Elfriede Jelinek, „Podróż zimowa”, przeł. Karolina Bikont w: Elfriede Jelinek, „Babel. Podróż zimowa”, ADiT, Warszawa 2013. W razie problemów z dotarciem do lektury, prosimy o kontakt na: podroz.zimowa@gmail.com.
Partnerzy: Polskie Towarzystwo Psychoanalityczne, Ośrodek Myśli Psychoanalitycznej przy Instytucie Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk.
Pomysł i organizacja: Austriackie Forum Kultury w Warszawie

Sceniczny tekst Elfriede Jelinek inspirowany jest cyklem pieśni Schuberta, przywołanym bezpośrednio w tytule utworu. W tym niezwykle kunsztownym i gęstym, nadzwyczaj osobistym, ale i przewrotnym tekście, Jelinek zaplata cały szereg tematów znanych z jej wcześniejszej prozy. Narratorka mówi tu o najaktualniejszych wydarzeniach, o jazgocie mediów, o przemocy wobec kobiet, o swoim złożonym stosunku do matki, o chorobie psychicznej ojca. Czy coś potrafi się ostać w tej śnieżnej zawiei ironii? Czy praca uporczywej „lirniczki” otwiera drogę ku jakiejkolwiek reparacji?


23.06.2022 (czw.) , 19:00
ON-LINE
Link do rejestracji na zoomie: https://us02web.zoom.us/meeting/register/tZYtfuygrT0rGtEq5B4YT0dNqpifwprZQcQ6
W razie problemów z dotarciem do lektury, prosimy o kontakt na: podroz.zimowa@gmail.com
Wstęp bezpłatny, po rejestracji
Nagrania i transmisji na FB brak
Po polsku

23.06.2022 18:00 ON-LINE

Rejestracja / po polsku