Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Wystawa:
Karol Radziszewski - Ostreport
Artysta: Karol Radziszewski (PL)
Kuratorka: Fanny Hauser (AT)
Podczas wernisażu spotkanie z artystą oraz kuratorką wystawy Fanny Hauser, a także pierwsza prezentacja w Polsce wiedeńskiego wydania 14 numeru DIK Fagazinu. 

Austriackie Forum Kultury w Warszawie z radością prezentuje Ostreport, wystawę indywidualną polskiego artysty Karola Radziszewskiego, która jest kontynuacją badań artysty nad historiografią queer. Wystawa łączy w sobie serię nowych obrazów i materiałów archiwalnych, które artysta zgromadził w trakcie swoich badań poprzedzających wydanie 14. numeru czasopisma DIK Fagazine—periodyku artystycznego wydawanego przez Radziszewskiego od 2005 roku, skupionego na tematyce queer w Europie Środkowej i Wschodniej. Poświęcony miastu Wiedeń, najnowszy numer magazynu skupia się na złożonej historii oraz geopolitycznej roli miasta jako bramy pomiędzy Wschodem a Zachodem, poczynając od Monarchii Austro-Węgierskie aż do Wiednia XXI wieku. Wystawa obejmuje główną przestrzeń wystawienniczą oraz hol wejściowy galerii.


05.06.2024 (śr.)
Wernisaż godz. 18:00
Austriackie Forum Kultury
ul. Próżna 7/9 Warszawa
Wystawa potrwa do: 11.06.2024
Wstęp wolny 
Po angielsku

05.06 - 11.06.2024 18:00 Austriackie Forum Kultury
ul. Próżna 7/9
Warszawa
Wstęp wolny