Uniwersyteckie stypendium Richarda Plaschki przeznaczone jest dla badaczek i badaczy studiów historycznych zajmujących się historią Austrii. W ramach stypendium goszczące naukowczynie i naukowcy pracować mogą w instytutach uniwersytetu oraz prowadzić specjalistyczne badania w bibliotekach, archiwach i w placówkach badawczych. Stypendium trwa 4 do 18 miesięcy.
Wystawa: "Kim jest Janina Węgrzynowska?" Artyści: Agata Bogacka, Jenny Brockmann, Marcin Dymiter, Magdalena Franczak, Ludomir Franczak, Agnieszka Grodzinska, Dagmar Schürrer. Kuratorka: Paulina Olszewska
Konkurs o Nagrodę Międzykulturową dotyczy projektów społecznych wspierających szeroko rozumiany dialog międzykulturowy. Konkurs obejmuje takie kategorie, jak: zrównoważony rozwój i ochrona środowiska, użycie nowych technologii w dialogu międzykulturowym, innowacje, aktualne wydarzenie i media. Dotychczas NM trzy razy trafiła do Polski. W kategorii MEDIA w roku 2020 otrzymało ją IMI Radio a w 2017 r. inicjatywa Chlebem i Solą za projekt www.uchodzcy.info. W roku 2015 fundacja Humanity in Action Polska otrzymała nagrodę w kategorii NAJLEPSZY AKTUALNY PROJEKT za „Kongres Strefa Inter@kcji”. W edycji 2023 wysokość nagród w każdej kategorii to 6.000-10.000 Euro.
Wir suchen zwei bis drei engagierte Praktikant*innen für das Jahr 2023 für jeweils 2-3 Monate.
Stypandia Franza Werfla przeznaczone są dla wykładowczyń i wykładowców Germanistyki, którzy zajmują się literaturą austriacką. Pobyt stypendialny trwa od 4 do 9 miesięcy i możliwe jest jego przedłużenie do 18 miesięcy. Stypendium nie ma ograniczeń wiekowych a jego podstawa finansowa to 1.250 Euro.
Wystawa przedstawia drogę, jaka zaprowadziła Ludwiga Wittgensteina do spisania "Traktatu logiczno-filozoficznego". Opowieść o człowieku, który bez reszty oddał się refleksji nad językiem i myśleniem.