Wolfgang Wirth z Austrii na wystawie indywidualnej Geometrie zmiany w CSW w Toruniu.
Oprócz artykułów kuratorek wystawy we wiedeńskiej Albertinie i bazylejskim Muzeum Sztuki w latach 2017-2018, będących wprowadzeniem do tej mniej znanej strony aktywności artystycznej Lassnig, tom zawiera m.in. tekst analizujący graficzne prace Lassnig z nowojorskiego okresu lat siedemdziesiątych, i szczegółową biografię artystki. Ale największa uczta i najobszerniejsza część tomu to oczywiście same prace – rzadko pokazywane rysunki i akwarele od lat czterdziestych do drugiej dekady XX wieku.
Spektakl „ABORTIONStories” to poruszająca adaptacja komiksu „Abortion Tales” autorstwa Beaty Rojek i Sonji Sobiech. Trzy aktorki i aktorzy zabierają widzów w podróż przez osobiste historie, które ukazują złożoność tematu aborcji w kontekście społecznym i politycznym.
Bajki to jedne z pierwszych opowieści, które poznajemy w życiu. Często wyrastają z nadziei na zmianę, zdolności adaptacji i pragnienia poprawy warunków. Kinga Kielczyńska i Ernst Logar powołali dwie interdyscyplinarne grupy robocze w Wiedniu i Warszawie. Efektem ich pracy były dwie bajki, które następnie zostały zreinterpretowane wizualnie.
Warszawska Opera Kameralna zaprasza na 34. Festiwal Mozartowski, który odbędzie się od maja do lipca 2025 roku, prezentując bogaty program oper i koncertów Wolfganga Amadeusza Mozarta.
Wydarzenia LIVE i ON-LINE
To kolejne opowiadanie Setza, które dogłębnie badamy na seminarium. Twórca, uważany przez Elfriede Jelinek za najlepszego współczesnego pisarza austriackiego, jest mistrzem opowiadań. Inspirację czerpie z romantycznej tradycji grozy i groteski oraz klasyki science-fiction. Pasjonują go nowe technologie i sztuczne języki. Jak owe zainteresowania odbijają się w omawianym opowiadaniu? Dyskusję prowadzą Ewa Modzelewska-Kossowska i prof. Adam Lipszyc.