Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt

Granty

Aktualne informacje na temat stypendiów w Austrii znajdują się na stronie Austriackiego Centrum Wymiany Akademickiej www.grants.at. Jeśli chcieliby Państwo studiować w Austrii, proszę skorzystać z praktycznej bazy uczelni wyższych i wykazu kierunków studiów www.studienwahl.at oraz informacji o życiu i studiowaniu w Austrii www.studyinaustria.at Austriacki Fundusz Integracyjny oferuje portal poświęcony kursom niemieckiego w Austrii sprachportal.integrationsfonds.at

Kto naprawi świat? Globalny casting nowych idei z Radiem Austriackim Ö1

Termin nadsyłania zgłoszeń: 23.12.2021
Małymi krokami w stronę wielkiej zmiany” - to zdanie opisuje inicjatywę o nazwie „Naprawa przyszłości”, w ramach której pierwszy program Austriackiego Radia „Ö1” w styczniu 2020 roku uruchomił platformę medialną dla nowatorskich idei z Austrii. W 2021 roku inicjatywa ta wychodzi poza jej granice i daje sygnał startu do Globalnego castingu nowych idei – także w Polsce. Szukamy inicjatyw pozytywnie zmieniających i kształtujących Polskę, Austrię i świat.

Międzynarodowa Konferencja Nauczycielek i Nauczycieli Języka Niemieckiego - WIEDEŃ 2022

Termin nadsyłania zgłoszeń: 20.10.2021
Rok 2022 będzie należał do Wiednia! Trwają przygotowania do Międzynarodowej Konferencji Nauczycielek i Nauczycieli Języka Niemieckiego, która odbędzie się od 15 do 20 sierpnia 2022.

Nagroda im. Szymona Wiesenthala

Termin nadsyłania zgłoszeń: 30.09.2021
Narodowy Fundusz Republiki Austrii na Rzecz Ofiar Narodowego Socjalizmu przy parlamencie austriackim ogłasza pierwszą edycję Konkursu o Nagrodę im. Szymona Wiesenthala. Nagroda dotowana łączną sumą 30.000 Euro, przeznaczona jest dla osób indywidualnych lub/i organizacji, które wykazują szczególne zaangażowanie obywatelskie w przeciwdziałanie antysemityzmowi oraz działają na rzecz rzetelnego informowania o Holocauście.

Stypendia Artist-in-Residence w Styrii 2022

Termin nadsyłania zgłoszeń: 10.08.2021
Rząd Landu Styrii zaprasza twórczynie i twórców  do ubiegania się o stypendia Artist-in-Residence. Stypendia przeznaczone dla młodych (do 40 r.ż.), międzynarodowych artystek i artystów wszelkich dziedzn sztuki oraz dla teoretycznek i teoretyków sztuki, którzy chcieliby artystycznie zmierzyć się ze sztuką i kulturą Landu Styrii. 
 

Polsko-Austriackie Letnie Kolegium ONLINE 2021

Termin nadsyłania zgłoszeń: 13.06.2021
Polsko-Austriackie Letnie Kolegium po raz pierwszy odbywa się online i trwać będzie w dniach 18.-31.07.2021 r. Do udziału w nim zaproszone są studentki i studencki z Polski, którzy władają językiem niemieckim na poziomie B1-B2 oraz z Austrii, którzy władają językiem polskim na poziomie A2-C1. Zajęcia obejmują 75 godzin lekcyjnych, co oznacza 3 ECTS.

Programy stypendialne Wiedeńskiego Międzynarodowego Centrum Badawczego Nauk o Kulturze Uniwersytetu Sztuki i Designu w Linzu 2022/2023

Termin nadsyłania zgłoszeń: 04.07.2021
Kultury przekładu i przekłady kultur w możliwie szerokim tego słowa znaczeniu, to jeden z tematów badań, które prowadzone są w centrum badawczym IFK Internationales Forschungszentrum Kulturwissenschaften, Kunstuniversität Linz in Wien, oferującym stypendia "Research Fellowship" i "Senior Fellowship". Kultury przekładu/przekłady kultur rozumiany jest tu interdyscyplinarnie, nie tylko językoznawczo. Translational turn wg. Doris Bachman-Medick (2006) powinien stanowić inspirację do badań osób ubiegających się o stypendia.