Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Granty

Aktualne informacje na temat stypendiów w Austrii znajdują się na stronie Austriackiego Centrum Wymiany Akademickiej www.grants.at. Na stronie oead.map znaleźć można wszelkie placówki na świecie, które współpracują z Centrum. 
Jeśli chcieliby Państwo studiować w Austrii, proszę skorzystać z praktycznej bazy uczelni wyższych i wykazu kierunków studiów www.studienwahl.at oraz informacji o życiu i studiowaniu w Austrii www.studyinaustria.at Austriacki Fundusz Integracyjny oferuje portal poświęcony kursom niemieckiego w Austrii sprachportal.integrationsfonds.at
Do nauczania języka niemieckiego w kontekście austriackim przeznaczony jest portal www.kulturundsprache.at, z którego pobrać można bezpłatne materiały dydaktyczne.

Program stypendialny Cyfrowy Humanizm Instytutu Nauk o Człowieku w Wiedniu - wiosna 2024

Termin nadsyłania zgłoszeń: 30.09.2023

Trzymiesięczny stacjonarny program stypendialny Instytutu Nauk o Człowieku w Wiedniu "Cyfrowy humanizm" ma na celu opisanie i analizę złożonej interakcji technologii i człowieka. Starsi i młodsi wizytujący naukowcy i naukowczynie są zapraszani do zbadania bieżących wyzwań intelektualnych w złożonej interakcji ludzi i maszyn. Podczas stypendium będą mogli oni pracować nad kluczowymi tematami w tej dziedzinie, prowadzić interdyscyplinarne badania oraz poprowadzić wykłady i dyskusje skierowane do publiczności w Wiedniu i poza nim.

Konkurs literacki „nah und fern“ w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Salzkammergut 2024

Termin nadsyłania zgłoszeń: 31.10.2023
Konkurs literacki "nah und fern" na teksty prozy i prozy lirycznej w języku niemieckim skierowany jest do twórczyń i twórców, którzy przedstawią w nich swoją osobistą perspektywę na Europę. Szczególnie istotna jest tu tematyka m.in. tożsamości, kultury pamięci i wpływu globalizacji w cyfrowym stuleciu. 
Konkurs skierowany jest do osób dorosłych oraz młodzieży (w wieku 15-19 lat).

Dance on tour Austria 2023 - program wsparcia dla artystek i artystów tańca współczesnego z Austrii występujących w Polsce

Termin nadsyłania zgłoszeń: 31.12.2023
DANCE ON TOUR AUSTRIA jest programem wsparcia, skierowanym do artystek i artystów oraz do zespołów tańca współczesnego, które swoją siedzibę artystyczną mają w Austrii, a które występują w Polsce.
Wniosek o wsparcie mogą składać zarówno same artystki i artyści przyjeżdżający do Polski, jak też instytucje zapraszające. Wsparcie dotyczy występów, które mają się odbyć w roku 2023. Program powstał we współpracy Tanzquartier Wien oraz austriackiego Federalnego Ministerstwa Spraw Europejskich i Międzynarodowych.

Stypendia Artist-in-Residence w Styrii 2024

Termin nadsyłania zgłoszeń: 07.08.2023
Cztery stypendia stacjonarne czekają na twórczynie i twórców (do 40 r.ż.), którzy chcieliby spotkać się z krajobrazem artystycznym Styrii. Stypendystki i stypendyści mieszkać będą w centrum Grazu w barokowym otoczeniu seminarium duchownego. Długość pobytu zależy od przedsięwzięcia artystycznego, ale wynosić powinno minimum dwa miesiące. Miesięczne wsparcie to 1.100 Euro.

Międzynarodowa Letnia Akademia Sztuk Pięknych w Salzburgu 2023

Termin nadsyłania zgłoszeń: 28.04.2023
100 grantów na pokrycie czesnego (opłat za kursy) czeka na uczestniczki i uczestników letnich kursów sztuk pięknych w Salzburgu. Obejmują one szeroką paletę dziedzin od programowania, sztukę mediów i film przez design i urbanistykę po poetykę, krytykę sztuki, performance i rzeźbę. Do udziału zaproszone są zarówno profesjonalistki i profesjonaliści sztuki, jak i amatorki i amatorzy. Kursy trwają od 1 do 4 tygodni i odbywają się od 18 lipca do 27. sierpnia 2023 r.

Nagroda im. Szymona Wiesenthala 2023

Termin nadsyłania zgłoszeń: 30.06.2023
Narodowy Fundusz Republiki Austrii na Rzecz Ofiar Narodowego Socjalizmu przy parlamencie austriackim ogłasza trzecią edycję Konkursu o Nagrodę im. Szymona Wiesenthala. Nagroda dotowana łączną sumą 30.000 Euro, przeznaczona jest dla osób indywidualnych lub/i organizacji, które wykazują szczególne zaangażowanie obywatelskie w przeciwdziałanie antysemityzmowi oraz działają na rzecz rzetelnego informowania o Holocauście.