Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt

Granty

Aktualne informacje na temat stypendiów w Austrii znajdują się na stronie Austriackiego Centrum Wymiany Akademickiej www.grants.at. Jeśli chcieliby Państwo studiować w Austrii, proszę skorzystać z praktycznej bazy uczelni wyższych i wykazu kierunków studiów www.studienwahl.at oraz informacji o życiu i studiowaniu w Austrii www.studyinaustria.at Austriacki Fundusz Integracyjny oferuje portal poświęcony kursom niemieckiego w Austrii sprachportal.integrationsfonds.at

POSZUKUJEMY Specjalistki/specjalisty ds. naukowych i projektów interdyscyplinarnych

Termin nadsyłania zgłoszeń: 31.08.2021
Od listopada 2021 r. nowozatrudniona osoba zajmować się będzie tworzeniem koncepcji projektów naukowych i interdyscyplinarnych, ich praktyczną organizacją oraz rozwojem sieci kontaktów na styku nauki, kultury i technologii.
Termin składania aplikacji drogą mailową upływa 31 sierpnia 2021 r.

Stypendia Artist-in-Residence w Styrii 2022

Termin nadsyłania zgłoszeń: 10.08.2021
Rząd Landu Styrii zaprasza twórczynie i twórców  do ubiegania się o stypendia Artist-in-Residence. Stypendia przeznaczone dla młodych (do 40 r.ż.), międzynarodowych artystek i artystów wszelkich dziedzn sztuki oraz dla teoretycznek i teoretyków sztuki, którzy chcieliby artystycznie zmierzyć się ze sztuką i kulturą Landu Styrii. 
 

Kto naprawi świat? Globalny casting nowych idei z Radiem Austriackim Ö1

Termin nadsyłania zgłoszeń: 31.08.2021
Małymi krokami w stronę wielkiej zmiany” - to zdanie opisuje inicjatywę o nazwie „Naprawa przyszłości”, w ramach której pierwszy program Austriackiego Radia „Ö1” w styczniu 2020 roku uruchomił platformę medialną dla nowatorskich idei z Austrii. W 2021 roku inicjatywa ta wychodzi poza jej granice i daje sygnał startu do Globalnego castingu nowych idei – także w Polsce. Szukamy inicjatyw pozytywnie zmieniających i kształtujących Polskę, Austrię i świat.

Polsko-Austriackie Letnie Kolegium ONLINE 2021

Termin nadsyłania zgłoszeń: 13.06.2021
Polsko-Austriackie Letnie Kolegium po raz pierwszy odbywa się online i trwać będzie w dniach 18.-31.07.2021 r. Do udziału w nim zaproszone są studentki i studencki z Polski, którzy władają językiem niemieckim na poziomie B1-B2 oraz z Austrii, którzy władają językiem polskim na poziomie A2-C1. Zajęcia obejmują 75 godzin lekcyjnych, co oznacza 3 ECTS.

Programy stypendialne Wiedeńskiego Międzynarodowego Centrum Badawczego Nauk o Kulturze Uniwersytetu Sztuki i Designu w Linzu 2022/2023

Termin nadsyłania zgłoszeń: 04.07.2021
Kultury przekładu i przekłady kultur w możliwie szerokim tego słowa znaczeniu, to jeden z tematów badań, które prowadzone są w centrum badawczym IFK Internationales Forschungszentrum Kulturwissenschaften, Kunstuniversität Linz in Wien, oferującym stypendia "Research Fellowship" i "Senior Fellowship". Kultury przekładu/przekłady kultur rozumiany jest tu interdyscyplinarnie, nie tylko językoznawczo. Translational turn wg. Doris Bachman-Medick (2006) powinien stanowić inspirację do badań osób ubiegających się o stypendia.

Nagroda Międzykulturowa 2021 dla projektów społecznych wspierających dialog międzykulturowy

Termin nadsyłania zgłoszeń: 06.06.2020
Po raz ósmy zapraszamy organizatorki i organizatorów projektów, które wspierają dialog międzykulturowy i międzywyznaniowy do ubiegania sie o Nagrodę Międzykulturową austriackiego Ministerstwa Europy i Spraw Międzynarodowych. Szczególne znaczenie będą miały projekty służące radzeniu sobie z szeroko pojętymi skutkami pandemii, międzykulturowe projekty związane z ochroną środowiska a także projekty, w których najskuteczniej wykorzystano najnowsze technologie w kontekście międzykulturowym. W poprzednich edycjach konkursu nagroda trzy razy trafiła do Polski. W 2020 roku najlepszy w kategorii MEDIA okazał się projekt IMI-Radio zgłoszony przez Fundację na rzecz Centrum Wielokulturowego. Także w 2017 roku inicjatywa Chlebem i Solą otrzymała Nagrodę Miedzykulturową w kategorii MEDIA za projekt portalu informacyjnego www.uchodzcy.info a w roku 2015 fundacja Humanity in Action Polska została nagrodzona w kategorii NAJLEPSZY AKTUALNY PROJEKT za „Kongres Strefa Inter@kcji”. Wysokość nagród w każdej z 5 kategorii wynosi 6.000 - 10.000 Euro.