Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Granty

Aktualne informacje na temat stypendiów w Austrii znajdują się na stronie Austriackiego Centrum Wymiany Akademickiej www.grants.at. Na stronie oead.map znaleźć można wszelkie placówki na świecie, które współpracują z Centrum. 
Jeśli chcieliby Państwo studiować w Austrii, proszę skorzystać z praktycznej bazy uczelni wyższych i wykazu kierunków studiów www.studienwahl.at oraz informacji o życiu i studiowaniu w Austrii www.studyinaustria.at Austriacki Fundusz Integracyjny oferuje portal poświęcony kursom niemieckiego w Austrii sprachportal.integrationsfonds.at
Do nauczania języka niemieckiego w kontekście austriackim przeznaczony jest portal www.kulturundsprache.at, z którego pobrać można bezpłatne materiały dydaktyczne.

Międzynarodowa Letnia Akademia Sztuk Pięknych w Salzburgu 2024

Termin nadsyłania zgłoszeń: 01.05.2024
100 grantów na pokrycie czesnego (opłat za kursy) czeka na uczestniczki i uczestników letnich kursów sztuk pięknych w Salzburgu. Obejmują one szeroką paletę dziedzin od programowania, sztuki mediów i film przez design i urbanistykę po poetykę, krytykę sztuki, performance i rzeźbę. Do udziału zaproszone są zarówno profesjonalistki i profesjonaliści sztuki, jak i amatorki i amatorzy. Kursy trwają od 1 do 4 tygodni i odbywają się od 22 lipca do 31. sierpnia 2024 r.

Webinaria metodyczne dla nauczycielek i nauczycieli języka niemieckiego

Termin nadsyłania zgłoszeń: 27.05.2024
Plurizentrik (13.03.2024), Bekannte Persönlichkeiten aus Österreich (19.04.2024), Lebenswelten junger Menschen in Österreich (27.05.2024) to tematy bezpłatnych webinariów proponowanych w ramach programu „Kultur und Sprache“.
Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce po niemiecku.

Dance on tour Austria 2024 - program wsparcia dla artystek i artystów tańca współczesnego z Austrii występujących w Polsce

Termin nadsyłania zgłoszeń: 20.12.2024
DANCE ON TOUR AUSTRIA jest programem wsparcia, skierowanym do artystek i artystów oraz do zespołów tańca współczesnego, które swoją siedzibę artystyczną mają w Austrii, a które występują w Polsce.
Wniosek o wsparcie mogą składać zarówno same artystki i artyści przyjeżdżający do Polski, jak też instytucje zapraszające. Wsparcie dotyczy występów, które mają się odbyć w roku 2024. Program powstał we współpracy Tanzquartier Wien oraz austriackiego Federalnego Ministerstwa Spraw Europejskich i Międzynarodowych.

Rezydencja dla artystek i artystów sztuki fotograficznej: Graz 2024

Termin nadsyłania zgłoszeń: 14.04.2024
To już trzecia edycja rezydencji artystycznej dla fotograficzek i fotografików w Graz, którzy chcieliby bliżej poznać krajobraz artystyczny Styrii i jej stolicy oraz lokalne środowisko kulturalne. Artystki i artyści muszą być gotowi na stypendium stacjonarne od połowy września do połowy października 2024 roku, podczas którego będą mogli albo pracować nad już rozpoczętym projektem, albo stworzyć zupełnie nowy.

Nagroda Międzykulturowa 2024 za najlepszy projekt społeczny

Termin nadsyłania zgłoszeń: 17.03.2024
Po raz jedenasty zapraszamy organizatorki i organizatorów projektów społecznych do ubiegania się o Nagrodę Międzykulturową austriackiego Ministerstwa Europy i Spraw Międzynarodowych. Szczególne znaczenie będą miały projekty służące kulturze, prawom człowieka, równości płci, edukacji obywatelskiej, wsparciu młodzieży, czy ochronie środowiska w szeroko rozumianym kontekście międzykulturowym. W poprzednich edycjach konkursu nagroda trzy razy trafiła do Polski. W 2020 roku najlepszy w kategorii MEDIA okazał się projekt IMI-Radio zgłoszony przez Fundację na rzecz Centrum Wielokulturowego. W tej samej kategorii w 2017 roku inicjatywa Chlebem i Solą otrzymała Nagrodę Miedzykulturową za projekt portalu informacyjnego www.uchodzcy.info a w roku 2015 fundacja Humanity in Action Polska została nagrodzona w kategorii NAJLEPSZY AKTUALNY PROJEKT za „Kongres Strefa Inter@kcji”. W tym roku wysokość nagród w każdej z 5 kategorii wynosi 6.000 - 10.000 Euro.

Stypendium literackie miasta Graz 2024/2054

Termin nadsyłania zgłoszeń: 31.03.2024
Miasto Graz podejmuje tradcyję średniowiecznych skrybów, którzy uczestniczyli w spotkaniach rajców miejskich i spisywali pierwsze prokokoły z posiedze. Definiując na nowo tę tradycję, rolę i zadania "skryby miejsckiego" Graz poszukuje pisarek i pisarzy, którzy gotowi są spędzić przynajmniej 8 miesiecy na zamku Cerrini w Grazu i spotkać się twórczo z kulturą i społecznością miasta.