Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt

Granty

Aktualne informacje na temat stypendiów w Austrii znajdują się na stronie Austriackiego Centrum Wymiany Akademickiej www.grants.at. Na stronie oead.map znaleźć można wszelkie placówki na świecie, które współpracują z Centrum.
Jeśli chcieliby Państwo studiować w Austrii, proszę skorzystać z praktycznej bazy uczelni wyższych i wykazu kierunków studiów www.studienwahl.at oraz informacji o życiu i studiowaniu w Austrii www.studyinaustria.at Austriacki Fundusz Integracyjny oferuje portal poświęcony kursom niemieckiego w Austrii sprachportal.integrationsfonds.at

Program rezydencyjny Junior Fellowship w Centrum Badawczym Nauk o Kulturze Uniwesytetu Sztuk w Linz z siedzibą w Wiedniu 2022/2023

Termin nadsyłania zgłoszeń: 31.01.2022

Program Junior Fellowship skierowany jest do naukowców i naukowczyń, które pracują nad pracą doktorską poświęconą zagadnieniom nauk o kulturze i nauk społecznych a której opiekunka lub opiekun naukowy pochodzi z uczelni w Austrii.
Temat pracy naukowej nie musi, ale może dotyczyć jednego z dwóch tematów przewodnich: Kultury przekładu i Innej pracy. Program skierowany jest do osób władających językiem niemieckim.

Uniwersyteckie stypendium Ernsta Macha w roku akademickim 2022/2023

Termin nadsyłania zgłoszeń: 01.02.2022
Stypendia Ernsta Macha przeznaczone są dla absolwentek i absolwentów, studentek i studentów studiów doktorskich wszelkich kierunków, którzy chcieliby studiować w Austrii w roku akademickim 2022/2023 przez okres 1-9 miesięcy. Stypendia przeznaczone są dla osób z bardzo dobrą znajomością języka niemieckiego lub angielskiego, które urodziły się 1.10.1986 lub później i wynoszą 1050 Euro/mies.

STRABAG Artaward 2022 - konkurs sztuki malarstwa i rysunku

Termin nadsyłania zgłoszeń: 03.02.2022
To kolejna edycja międzynarodowego konkursu Strabag Artaward, skierowanego do twórczyń i twórców szeroko rozumianego malarstwa i rysunku z Polski, Austrii Czech, Słowacji i Węgier, którzy nie ukończyli 40 roku życia. Uczestniczki i uczestnicy muszą posiadać dyplom ukończenia artystycznej uczelni wyższej.
W konkursie przyznana zostanie główna nagroda w wys. 15.000 Euro oraz cztery wyróżnienia po 5.000 Euro. Zgłaszane prace muszą znajdować się w posiadaniu zgłaszających je twórczyń i twórców a w wypadku przyznania nagrody, organizator konkursu nie nabywa praw do nich. Nie można zgłaszać prac, które zostały wyróżnione wcześniej w jakimkolwiek innym publicznym konkursie.

Forecast - artystyczny program mentorski z Florentiną Holzinger

Termin nadsyłania zgłoszeń: 27.02.2022
Choreografka Florentina Holzinger jest jedną z sześciu artystów i artystek, które w tym roku są mentorkami w  programie mentorskim Forecast. O osobisty "staż artystyczny" u niej mogą starać się te twórczynie i twórcy, którzy w ludzkim ciele widzą niestrudzone i nieustraszone medium.
Mentorki i mentorzy edycji Forecast 2022-23 we własnej twórczości zajmują się praktykami spotkań bezpośrednich, już to z przedmiotem dzieła, już to z publicznością. W panującym klimacie niepewności i dystansu społecznego Forecast pragnie wskazać odważne drogi praktyk artystycznych, które czerpią z cielesnych, niezapośredniczonych sytuacji.

Uniwersyteckie stypendium Franza Werfla dla wykładowczyń i wykładowców języka niemieckiego i literatury austriackiej 2022

Termin nadsyłania zgłoszeń: 01.03.2022
Stypandia Franza Werfla przeznaczone są dla wykładowczyń i wykładowców Germanistyki, którzy zajmują się literaturą austriacką. Pobyt stypendialny trwa od 4 do 9 miesięcy i możliwe jest jego przedłużenie do 18 miesięcy. Stypendium nie ma ograniczeń wiekowych a jego podstawa finansowa to 1.150 Euro. Od kandydatek i kandydatów wymagane jest deklaracja opieki naukowej ze strony wykładowczyni lub wykładowcy habilitowanego z docelowej uczelni austriackiej oraz dwa listy polecające z uczelni macierzystej w Polsce lub w innym kraju poza Austrią.

Uniwersyteckie stypendium Richarda Plaschki w naukach historycznych 2022

Termin nadsyłania zgłoszeń: 01.03.2022
Uniwersyteckie stypendium Richarda Plaschki przeznaczone jest dla badaczek i badaczy studiów historycznych. W ramach stypendium goszczące naukowczynie i naukowcy pracować mogą w instytutach uniwersytetu oraz prowadzić specjalistyczne badania w bibliotekach, archiwach i w placówkach badawczych. Stypendium trwa 4 do 18 miesięcy i dofinansowane jest kwotą 1.150 Euro/mies.