Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt

Granty

Aktualne informacje na temat stypendiów w Austrii znajdują się na stronie Austriackiego Centrum Wymiany Akademickiej www.grants.at. Jeśli chcieliby Państwo studiować w Austrii, proszę skorzystać z praktycznej bazy uczelni wyższych i wykazu kierunków studiów www.studienwahl.at oraz informacji o życiu i studiowaniu w Austrii www.studyinaustria.at Austriacki Fundusz Integracyjny oferuje portal poświęcony kursom niemieckiego w Austrii sprachportal.integrationsfonds.at

Nagroda Cesarza Maksymiliana za wkład w tworzenie polityki lokalnej i regionalnej w Europie (2021)

Termin nadsyłania zgłoszeń: 31.01.2021
Nagroda Cesarza Maksymiliana przyznawana jest za projekty społeczne, które - na płaszczyźnie lokalnej i regionalnej - w wyjątkowy sposób przyczyniają się do budowania zrozumienia i integracji europejskiej, pokojowego współistnienia oraz spójności w Europie. Skuteczność projektu, trwałość i kreatywność, a także nacisk na przekonanie innych grup docelowych do zaangażowania się we wspólne działania na rzecz Europy są istotnymi przesłankami przy wyborze laureatek/laureatów. Nagroda pieniężna (10.000,- Euro) przeznaczona jest na realizację zwycięskiego projektu.

Konkurs krytycznoliteracki Austriackiego Forum Kultury

Termin nadsyłania zgłoszeń: 07.01.2021
Konkurs adresowany jest do wszystkich osób zainteresowanych tworzeniem krytyki literackiej, także tych, którzy już teksty krytyczne piszą i publikują: studentów i absolwentów studiów humanistycznych, doktorantów i freelancerów. Bez ograniczeń wiekowych. Termin nadsyłania prac: 7 stycznia 2021. Jury: Paulina Małochleb, Adam Lipszyc. Regulamin i informacje o nagrodach: w rozwinięciu.

Dance on tour Austria 2020 - program wsparcia dla artystek i artystów tańca współczesnego z Austrii występujących w Polsce

Termin nadsyłania zgłoszeń: 31.12.2020
DANCE ON TOUR AUSTRIA jest programem wsparcia, skierowanym do artystek i artystów oraz do zespołów tańca współczesnego, które swoją siedzibę artystyczną mają w Austrii, a które występują w Polsce.
Wniosek o wsparcie mogą składać zarówno same artystki i artyści przyjeżdżający do Polski, jak też instytucje zapraszające. Wsparcie dotyczy występów, które mają się odbyć w roku 2020. Program powstał we współpracy Tanzquartier Wien oraz austriackiego Federalnego Ministerstwa Europy, Integracji i Spraw Zagranicznych.

Different Worlds 2020 - konkurs sztuki fotograficznej

Termin nadsyłania zgłoszeń: 30.09.2020
Photongallery, Stowarzyszenie Sztuki Fotograficznej z Wiednia zaprasza do udziału w konkursie na najlepszą pracę fotograficzną. Tematyka konkursu jak i forma pracy są dowolne a jury doceni niekonwencjonalne podejście do treści i sposobu jej artystycznego wyrażenia.
Konkurs skierowany jest do młodych twórczyń i twórców fotografii z krajów Europy Środkowo-Wschodniei i z Austrii, którzy nie ukończyli 35 r.ż (łącznie z urodzonymi w roku 1985).

Stypendia Artist-in-Residence w Styrii 2021

Termin nadsyłania zgłoszeń: 15.09.2020
Rząd Landu Styrii zaprasza twórczynie i twórców  do ubiegania się o stypendia Artist-in-Residence. Stypendia przeznaczone dla młodych (do 40 r.ż.), międzynarodowych artystek i artystów wszelkich dziedzn sztuki oraz dla teoretycznek i teoretyków sztuki, którzy chcieliby artystycznie zmierzyć się ze sztuką i kulturą Landu Styrii. 
 

IFK - Międzynarodowe Centurm Badawcze Uniwersytetu Sztuk Linz z siedzibą w Wiedniu: Stypendia badawcze Senior Fellowship na rok akademicki 2021/2022

Termin nadsyłania zgłoszeń: 02.08.2020
IFK - Międzynarodowe Centrum Badawcze Nauk o Kulturze Uniwersytetu Sztuk Linz z siedzibą w Wiedniu ogłasza nabór na program stypendialny  IFK_Senior Fellowship. O stypendium ubiegać się mogą naukowczynie i naukowcy ze znaczącym dorobkiem naukowym, którzy w IFK chcieliby zarówno poświęcić się własnym badaniom naukowym, jak również nawiązać współpracę naukową ze stypendystkami i stypendystami programu z Austrii. 
Preferowane są zgłoszenia osób o międzynarodowej renomie naukowej, które ze względu na profil swych publikacji są ekspertkami i ekspertami w swojej dziedzinie.