Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Granty

Aktualne informacje na temat stypendiów w Austrii znajdują się na stronie Austriackiego Centrum Wymiany Akademickiej www.grants.at. Na stronie oead.map znaleźć można wszelkie placówki na świecie, które współpracują z Centrum. 
Jeśli chcieliby Państwo studiować w Austrii, proszę skorzystać z praktycznej bazy uczelni wyższych i wykazu kierunków studiów www.studienwahl.at oraz informacji o życiu i studiowaniu w Austrii www.studyinaustria.at Austriacki Fundusz Integracyjny oferuje portal poświęcony kursom niemieckiego w Austrii sprachportal.integrationsfonds.at
Do nauczania języka niemieckiego w kontekście austriackim przeznaczony jest portal www.kulturundsprache.at, z którego pobrać można bezpłatne materiały dydaktyczne.

Nagroda Międzykulturowa 2023 za najlepszy projekt społeczny

Termin nadsyłania zgłoszeń: 15.03.2023
Po raz dziesiąty zapraszamy organizatorki i organizatorów projektów społecznych do ubiegania się o Nagrodę Międzykulturową austriackiego Ministerstwa Europy i Spraw Międzynarodowych. Szczególne znaczenie będą miały projekty służące kulturze, prawom człowieka, równości płci, edukacji obywatelskiej, wsparciu młodzieży, czy ochronie środowiska w szeroko rozumianym kontekście międzykulturowym. W poprzednich edycjach konkursu nagroda trzy razy trafiła do Polski. W 2020 roku najlepszy w kategorii MEDIA okazał się projekt IMI-Radio zgłoszony przez Fundację na rzecz Centrum Wielokulturowego. W tej samej kategorii w 2017 roku inicjatywa Chlebem i Solą otrzymała Nagrodę Miedzykulturową za projekt portalu informacyjnego www.uchodzcy.info a w roku 2015 fundacja Humanity in Action Polska została nagrodzona w kategorii NAJLEPSZY AKTUALNY PROJEKT za „Kongres Strefa Inter@kcji”. W tym roku wysokość nagród w każdej z 5 kategorii wynosi 6.000 - 10.000 Euro.

"Spheres of a Genius" - jazzowy konkurs kompozytorski ku czci Carli Bley

Termin nadsyłania zgłoszeń: 20.02.2023
Konkurs jazzowy Uniwersytetu JAM MUSIC LAB (JMLU) we współpracy z ORF Vienna Radio Symphony Orchestra (RSO). Premiera nagrodzonego utworu odbędzie się 4 października 2023 roku w Wielkiej Sali wiedeńskiego Konzerthausu pod dyrekcją Marina Alsopa. Koncert zostanie zarejestrowany przez ORF i nadany w programie O1. Konkurs kompozytorski "Spheres of a Genius" nawiązywał do 100. urodzin kompozytora i pianisty jazzowego Theloniousa Monka. Kolejny konkurs oddał hołd Leonardowi Bernsteinowi. To trzecie wydarzenie "Spheres of a Genius" oddaje hołd Carli Bley.
 

Uniwersyteckie stypendium Richarda Plaschki w naukach historycznych 2023/2024

Termin nadsyłania zgłoszeń: 01.03.2023
Uniwersyteckie stypendium Richarda Plaschki przeznaczone jest dla badaczek i badaczy studiów historycznych. W ramach stypendium goszczące naukowczynie i naukowcy pracować mogą w instytutach uniwersytetu oraz prowadzić specjalistyczne badania w bibliotekach, archiwach i w placówkach badawczych. Stypendium trwa 4 do 18 miesięcy i dofinansowane jest kwotą 1.250 Euro/mies.

Uniwersyteckie stypendium Franza Werfla dla wykładowczyń i wykładowców języka niemieckiego i literatury austriackiej 2023/2024

Termin nadsyłania zgłoszeń: 01.03.2023
Stypandia Franza Werfla przeznaczone są dla wykładowczyń i wykładowców Germanistyki, którzy zajmują się literaturą austriacką. Pobyt stypendialny trwa od 4 do 9 miesięcy i możliwe jest jego przedłużenie do 18 miesięcy. Stypendium nie ma ograniczeń wiekowych a jego podstawa finansowa to 1.250 Euro. Od kandydatek i kandydatów wymagane jest deklaracja opieki naukowej ze strony wykładowczyni lub wykładowcy habilitowanego z docelowej uczelni austriackiej oraz dwa listy polecające z uczelni macierzystej w Polsce lub w innym kraju poza Austrią.

Rok Antoniego Brucknera 2024 - KONKURS

Termin nadsyłania zgłoszeń: 06.03.2023
Wydział Kultury i Społeczeństwa rządu kraju Górnej Austrii informuje o rozpisaniu konkursu na dźwiękowy logotyp „Soundlogo” w ramach przygotowań do jubileuszowego Roku Brucknera 2024.

Karynckie Lato 2023 - CS under 30 - Konkurs na prezentację koncertu muzycznego

Termin nadsyłania zgłoszeń: 15.03.2023
CS under 30 to konkurs na prezentację muzyczną lub koncert w wykonaniu młodych twórczyń i twórców (do 30. r.ż.). Jego celem jest ukazanie różnorodności działalności muzycznej w Europie. Festiwal Karynckie Lato i Letni Festiwal w Cividale del Friuli, które współpracują przy konkursie, pragną zaproponować koncert laureatek i laureatów swojej publiczności i przyczynić się do popularności regioniu Alp Adriatyckich.