Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt

Granty

Aktualne informacje na temat stypendiów w Austrii znajdują się na stronie Austriackiego Centrum Wymiany Akademickiej www.grants.at. Jeśli chcieliby Państwo studiować w Austrii, proszę skorzystać z praktycznej bazy uczelni wyższych i wykazu kierunków studiów www.studienwahl.at oraz informacji o życiu i studiowaniu w Austrii www.studyinaustria.at Austriacki Fundusz Integracyjny oferuje portal poświęcony kursom niemieckiego w Austrii sprachportal.integrationsfonds.at

Transformacje kulturowych i społecznych mobilności

Termin nadsyłania zgłoszeń: 22.03.2020
20 stypendiów Letniej Akademii Międzynarodowego Centrum Badawczego Nauk Kulturoznawczych Uniwersytutu Sztuk Linz w Wiedniu czeka na naukowczynie i naukowców zainteresowanych interdyscyplinarnym spojrzeniem na kwestie kulturowej i społecznej mobilności, jej zmian i wyzwań, przed jakimi w tej kwestii stoją społeczeństwa. Językiem roboczym 
Akademii jest jęz. niemiecki.

Współczesna kultura i współczesny język Austrii - seminaria dla uczących języka niemieckiego

Termin nadsyłania zgłoszeń: 29.03.2020
Tym razem to nie granty, ale zaproszenie z Austriackiego Federalnego Ministerstwa Edukacji, Nauki i Badań Naukowych do udziału w seminariach poświęconych współczesnemu językowi oraz współczesnej kulturze Austrii. Seminaria przeznaczone są dla nauczycielek i nauczycieli języka niemieckiego.

Konkurs Kompozytorski "Franz Schubert i muzyka modernizmu": utwór instrumentalny

Termin nadsyłania zgłoszeń: 26.02.2020
Tym razem to nie grant, ale konkurs kompozytorski na na najlepszy utwór dla tria fortepian/skrzypce/wiolonczela. Zaproszone są do niego kompozytorki i kompozytorzy urodzeni po 27 lutego 1981 r. Główna nagroda wynosi 5.000 Euro i obejmuje możliwość prezentacji oraz nagrania zwycięskiego utworu.

Studia Międzynarodowe i Europejskie na Letniej Akademii Uniwersytetu w Wiedniu 2020

Termin nadsyłania zgłoszeń: 28.02.2020
Tym razem to nie grant ani stypendium, ale zaproszenie na odpłatny międzynarodowy, interdycyplinarny kurs letniej akademii Uniwersytetu w Wiedniu "International and European Studies". Kurs obejmuje zajęcia z prawa, politologii, ekonomii, historii, kultury oraz języka niemieckiego a zdobyte w jego ramach punkty mogą zostać zaliczone przez uczelnię macierzystą. Kurs odbywa się w malowniczym miasteczku Strobl nad jeziorem Wolfgang w regionie Salzkammergut.

Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy im. Anny Kull 2020

Termin nadsyłania zgłoszeń: 14.11.2019
Ten po raz pierwszy organizowany konkurs odbędzie się w dniach 10.-22. lutego 2020 r. na Uniwersytecie Sztuk w Grazu. Do udziału zaproszone są wiolonczelistki i wiolonczeliści urodzeni w latach 2000-2006 (w trzech różnych grupach wiekowych). Konkurs obejmie część edukacyjną, młode muzyczki i muzycy otrzymają wsparcie coachingowe oraz informacje zwrotne od jury. Konkurs uwieńczy koncert galowy z Orkiestrą Filharmoników z Grazu w Operze w Grazu.

Odkrywanie modernizmu - Wiedeń przełomu wieków | Interdyscyplinarny kurs uniwersytecki

Termin nadsyłania zgłoszeń: 30.11.2019
Tym razem to nie grant, ale interdyscyplinarny kurs studiów kulturoznawczych Uniwersytetu Wiedeńskiego, który przekrojowo ukazuje narodziny modernizmu w Wiedniu przełomu wieków. Kurs odbywa się w dniach 31 stycznia-14 lutego 2020 r. w języku angielskim i gwarantuje zdobycie 4 punktów ECTS. Uczestnictwo w nim jest odpłatne.