Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt

Granty

Aktualne informacje na temat stypendiów w Austrii znajdują się na stronie Austriackiego Centrum Wymiany Akademickiej www.grants.at. Jeśli chcieliby Państwo studiować w Austrii, proszę skorzystać z praktycznej bazy uczelni wyższych i wykazu kierunków studiów www.studienwahl.at oraz informacji o życiu i studiowaniu w Austrii www.studyinaustria.at Austriacki Fundusz Integracyjny oferuje portal poświęcony kursom niemieckiego w Austrii sprachportal.integrationsfonds.at

Program rezydencyjny Milena Jesenská Fellowship dla dziennikarek i dziennikarzy kultury 2021

Termin nadsyłania zgłoszeń: 31.01.2021
Program rezydencyjny Milena Jesenská Fellowship Instytutu Nauk o Człowieku w Wiedniu przeznaczony jest dla dzienniakarek i dziennikarzy kultury, którzy chcieliby, z dala od codziennych obowiązków zawodowych, skoncentrować się na pogłębionej pracy nad wybranym tematem. Kultura jest tu rozumiana szeroko, także jako kultura życia społecznego. 
Stypendium skierowane jest do dziennikarek i dziennikarzy ze znaczącym dorobkiem zawodowym bez ograniczeń wiekowych.

Program rezydencyjny Junior Fellowship w Centrum Badawczym Nauk o Kulturze Uniwesytetu Sztuk w Linz z siedzibą w Wiedniu

Termin nadsyłania zgłoszeń: 31.01.2021

Program Junior Fellowship skierowany jest do naukowców i naukowczyń, które pracują nad pracą doktorską poświęconą zagadnieniom nauk o kulturze i nauk społecznych a której opiekunka lub opiekun naukowy pochodzi z uczelni w Austrii.
Temat pracy naukowej nie musi, ale może dotyczyć jednego z dwóch tematów przewodnich: Kultury przekładu i Innej pracy. Program skierowany jest do osób władających językiem niemieckim w stopniu komunikatywnym.

Konkurs krytycznoliteracki Austriackiego Forum Kultury

Termin nadsyłania zgłoszeń: 07.01.2021
Konkurs adresowany jest do wszystkich osób zainteresowanych tworzeniem krytyki literackiej, także tych, którzy już teksty krytyczne piszą i publikują: studentów i absolwentów studiów humanistycznych, doktorantów i freelancerów. Bez ograniczeń wiekowych. Termin nadsyłania prac: 7 stycznia 2021. Jury: Paulina Małochleb, Adam Lipszyc. Regulamin i informacje o nagrodach: w rozwinięciu.

Dance on tour Austria 2020 - program wsparcia dla artystek i artystów tańca współczesnego z Austrii występujących w Polsce

Termin nadsyłania zgłoszeń: 31.12.2020
DANCE ON TOUR AUSTRIA jest programem wsparcia, skierowanym do artystek i artystów oraz do zespołów tańca współczesnego, które swoją siedzibę artystyczną mają w Austrii, a które występują w Polsce.
Wniosek o wsparcie mogą składać zarówno same artystki i artyści przyjeżdżający do Polski, jak też instytucje zapraszające. Wsparcie dotyczy występów, które mają się odbyć w roku 2020. Program powstał we współpracy Tanzquartier Wien oraz austriackiego Federalnego Ministerstwa Europy, Integracji i Spraw Zagranicznych.

Different Worlds 2020 - konkurs sztuki fotograficznej

Termin nadsyłania zgłoszeń: 30.09.2020
Photongallery, Stowarzyszenie Sztuki Fotograficznej z Wiednia zaprasza do udziału w konkursie na najlepszą pracę fotograficzną. Tematyka konkursu jak i forma pracy są dowolne a jury doceni niekonwencjonalne podejście do treści i sposobu jej artystycznego wyrażenia.
Konkurs skierowany jest do młodych twórczyń i twórców fotografii z krajów Europy Środkowo-Wschodniei i z Austrii, którzy nie ukończyli 35 r.ż (łącznie z urodzonymi w roku 1985).

Stypendia Artist-in-Residence w Styrii 2021

Termin nadsyłania zgłoszeń: 15.09.2020
Rząd Landu Styrii zaprasza twórczynie i twórców  do ubiegania się o stypendia Artist-in-Residence. Stypendia przeznaczone dla młodych (do 40 r.ż.), międzynarodowych artystek i artystów wszelkich dziedzn sztuki oraz dla teoretycznek i teoretyków sztuki, którzy chcieliby artystycznie zmierzyć się ze sztuką i kulturą Landu Styrii.