Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Granty

Aktualne informacje na temat stypendiów w Austrii znajdują się na stronie Austriackiego Centrum Wymiany Akademickiej www.grants.at. Na stronie oead.map znaleźć można wszelkie placówki na świecie, które współpracują z Centrum. 
Jeśli chcieliby Państwo studiować w Austrii, proszę skorzystać z praktycznej bazy uczelni wyższych i wykazu kierunków studiów www.studienwahl.at oraz informacji o życiu i studiowaniu w Austrii www.studyinaustria.at Austriacki Fundusz Integracyjny oferuje portal poświęcony kursom niemieckiego w Austrii sprachportal.integrationsfonds.at
Do nauczania języka niemieckiego w kontekście austriackim przeznaczony jest portal www.kulturundsprache.at, z którego pobrać można bezpłatne materiały dydaktyczne.

Konkurs o nagrodę STRABAG Artaward 2023 w dziedzinie malarstwa i rysunku

Termin nadsyłania zgłoszeń: 27.01.2023
Nagroda artystyczna STRABAG Artaward przyznawana jest w Austrii od 1994 roku a od roku 2009 ubiegać się mogą o nią także artystki i artyści z zagranicy, którzy nie ukończyli 40 roku życia. W konkursie przyznane zostaną nagroda główna i nagrody uznaniowe (15.000 i 5.000 Euro). Ponadto możliwy będzie zakup zwycięskich prac do kolekcji koncernu. 

 

Uniwersyteckie stypendium Ernsta Macha w roku akademickim 2023/2024

Termin nadsyłania zgłoszeń: 01.02.2023
Stypendia Ernsta Macha przeznaczone są dla absolwentek i absolwentów, studentek i studentów studiów doktorskich wszelkich kierunków, którzy chcieliby studiować w Austrii w roku akademickim 2023/2024 przez okres 1-9 miesięcy. Stypendia przeznaczone są dla osób z bardzo dobrą znajomością języka niemieckiego lub angielskiego, które urodziły się 1.10.1986 lub później i wynoszą 1050 Euro/mies.

Uniwersyteckie stypendium Franza Werfla dla wykładowczyń i wykładowców języka niemieckiego i literatury austriackiej 2023/2024

Termin nadsyłania zgłoszeń: 01.03.2023
Stypandia Franza Werfla przeznaczone są dla wykładowczyń i wykładowców Germanistyki, którzy zajmują się literaturą austriacką. Pobyt stypendialny trwa od 4 do 9 miesięcy i możliwe jest jego przedłużenie do 18 miesięcy. Stypendium nie ma ograniczeń wiekowych a jego podstawa finansowa to 1.250 Euro. Od kandydatek i kandydatów wymagane jest deklaracja opieki naukowej ze strony wykładowczyni lub wykładowcy habilitowanego z docelowej uczelni austriackiej oraz dwa listy polecające z uczelni macierzystej w Polsce lub w innym kraju poza Austrią.

Odrycie Modernizmu - Wiedeń przełomu wieków. Interdyscyplinarny kurs Uniwersytetu Wiedeńskiego

Termin nadsyłania zgłoszeń: 30.11.2022
Tym razem to nie stypendium, ale zaproszenie na odpłatny interdyscyplinarny, międzykulturowy kurs uniwersytecki w języku angielskim "Odrycie modernizmu - Wiedeń przełomu wieków", organizowany przez Uniwersytet Wiedeński. Kurs obejmuje zajęcia z historii, historii sztuki, ekonomii, politologii i socjologii, trwa od 3 do 17 lutego 2023. Uczestnictwo w nim gwarantuje zdobycie punktów ECTS (4 pkt. za jeden cykl zajęć).

 

Uniwersyteckie stypendium Richarda Plaschki w naukach historycznych 2023/2024

Termin nadsyłania zgłoszeń: 01.03.2023
Uniwersyteckie stypendium Richarda Plaschki przeznaczone jest dla badaczek i badaczy studiów historycznych. W ramach stypendium goszczące naukowczynie i naukowcy pracować mogą w instytutach uniwersytetu oraz prowadzić specjalistyczne badania w bibliotekach, archiwach i w placówkach badawczych. Stypendium trwa 4 do 18 miesięcy i dofinansowane jest kwotą 1.250 Euro/mies.

Program Junior Fellowship 2023/2024 Międzynarodowego Centrum Badawczego Nauk Kulturoznawczych Uniwersytuetu Sztuki w Linz

Termin nadsyłania zgłoszeń: 29.11.2022
Program skierowany jest do doktorantek i doktorantów, którzy pracę doktorską piszą na jednej z austriackich uczelni wyższych. Projekt badawczy powinien mieć charakter interdyscyplinarny i dotyczyć szeroko pojętych nauk o kulturze: humanistyki, nauk społecznych czy sztuki. Miesięczne stypendium na pobyt badawczy wynosi 1650 Euro. Aplikacje skadać można w języku niemieckim lub angielskim.