Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.


Granty

Aktualne informacje na temat stypendiów w Austrii znajdują się na stronie Austriackiego Centrum Wymiany Akademickiej www.grants.at. Jeśli chcieliby Państwo studiować w Austrii, proszę skorzystać z praktycznej bazy uczelni wyższych i wykazu kierunków studiów www.studienwahl.at oraz informacji o życiu i studiowaniu w Austrii www.studyinaustria.at Austriacki Fundusz Integracyjny oferuje portal poświęcony kursom niemieckiego w Austrii sprachportal.integrationsfonds.at

Konkurs Kompozytorski "Franz Schubert i muzyka modernizmu": utwór instrumentalny

Termin nadsyłania zgłoszeń: 26.02.2020
Tym razem to nie grant, ale konkurs kompozytorski na na najlepszy utwór dla tria fortepian/skrzypce/wiolonczela. Zaproszone są do niego kompozytorki i kompozytorzy urodzeni po 27 lutego 1981 r. Główna nagroda wynosi 5.000 Euro i obejmuje możliwość prezentacji oraz nagrania zwycięskiego utworu.

Studia Międzynarodowe i Europejskie na Letniej Akademii Uniwersytetu w Wiedniu 2020

Termin nadsyłania zgłoszeń: 28.02.2020
Tym razem to nie grant ani stypendium, ale zaproszenie na odpłatny międzynarodowy, interdycyplinarny kurs letniej akademii Uniwersytetu w Wiedniu "International and European Studies". Kurs obejmuje zajęcia z prawa, politologii, ekonomii, historii, kultury oraz języka niemieckiego a zdobyte w jego ramach punkty mogą zostać zaliczone przez uczelnię macierzystą. Kurs odbywa się w malowniczym miasteczku Strobl nad jeziorem Wolfgang w regionie Salzkammergut.

Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy im. Anny Kull 2020

Termin nadsyłania zgłoszeń: 14.11.2019
Ten po raz pierwszy organizowany konkurs odbędzie się w dniach 10.-22. lutego 2020 r. na Uniwersytecie Sztuk w Grazu. Do udziału zaproszone są wiolonczelistki i wiolonczeliści urodzeni w latach 2000-2006 (w trzech różnych grupach wiekowych). Konkurs obejmie część edukacyjną, młode muzyczki i muzycy otrzymają wsparcie coachingowe oraz informacje zwrotne od jury. Konkurs uwieńczy koncert galowy z Orkiestrą Filharmoników z Grazu w Operze w Grazu.

Odkrywanie modernizmu - Wiedeń przełomu wieków | Interdyscyplinarny kurs uniwersytecki

Termin nadsyłania zgłoszeń: 30.11.2019
Tym razem to nie grant, ale interdyscyplinarny kurs studiów kulturoznawczych Uniwersytetu Wiedeńskiego, który przekrojowo ukazuje narodziny modernizmu w Wiedniu przełomu wieków. Kurs odbywa się w dniach 31 stycznia-14 lutego 2020 r. w języku angielskim i gwarantuje zdobycie 4 punktów ECTS. Uczestnictwo w nim jest odpłatne.

Józef Tischner Fellowship w Instytucie Nauk o Człowieku w Wiedniu

Termin nadsyłania zgłoszeń: 10.11.2019
Instytut Nauk o Człowieku w Wiedniu zaprasza badaczki i badaczy nauk humanistycznych i społecznych na pięciomiesięczny rezydencyjny program badawczy im. Józefa Tischnera na rok 2020.
Program skierowany jest do młodych naukowców do 35 r.ż. (Junior Fellowship) oraz do zaproszonych starszych naukowców (Senior Fellowship). Instytut Nauk o Człowieku w Wiedniu zapewnia miejsce pracy i badań z dostępem do Internetu oraz dofinansowanie pobytu w wys. 2.000-4.000 Euro miesięcznie.

XII OGÓLNOPOLSKI KONKURS TRANSLATORSKI Z LITERATURY AUSTRIACKIEJ

Termin nadsyłania zgłoszeń: 30.10.2019

Regulamin konkursu (wraz z odnośnikami do tekstów konkursowych) i oświadczenie RODO (kliknij)

Austriackie Forum Kultury w Warszawie, Oddział Łódzkiego Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, Festiwal Puls Literatury oraz Dom Literatury w Łodzi zachęcają do wzięcia udziału w Ogólnopolskim konkursie dla tłumaczy literatury austriackiej. Konkurs adresowany jest do adeptów sztuki translatorskiej, którzy nie posiadają w dorobku publikacji książkowejDla laureatów przewidziane są niewielkie nagrody pieniężne a dla wszystkich wyróżnionych bezpłatny udział w dwudniowych warsztatach prowadzonych przez Sławę Lisiecką w ramach Festiwalu Puls Literatury

Uwaga! Termin nadsyłania tłumaczeń to 30.10.2019!