Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Granty

Aktualne informacje na temat stypendiów w Austrii znajdują się na stronie Austriackiego Centrum Wymiany Akademickiej www.grants.at. Na stronie oead.map znaleźć można wszelkie placówki na świecie, które współpracują z Centrum. 
Jeśli chcieliby Państwo studiować w Austrii, proszę skorzystać z praktycznej bazy uczelni wyższych i wykazu kierunków studiów www.studienwahl.at oraz informacji o życiu i studiowaniu w Austrii www.studyinaustria.at Austriacki Fundusz Integracyjny oferuje portal poświęcony kursom niemieckiego w Austrii sprachportal.integrationsfonds.at
Do nauczania języka niemieckiego w kontekście austriackim przeznaczony jest portal www.kulturundsprache.at, z którego pobrać można bezpłatne materiały dydaktyczne.

Stypendium literackie miasta Graz 2023/2024

Termin nadsyłania zgłoszeń: 31.03.2023
Miasto Graz podejmuje tradcyję średniowiecznych skrybów, którzy uczestniczyli w spotkaniach rajców miejskich i spisywali pierwsze prokokoły z posiedze. Definiując na nowo tę tradycję, rolę i zadania "skryby miejsckiego" Graz poszukuje pisarek i pisarzy, którzy gotowi są spędzić przynajmniej 8 miesiecy na zamku Cerrini w Grazu i spotkać się twórczo z kulturą i społecznością miasta.

Program stypendialny Cyfrowy Humanizm Instytutu Nauk o Człowieku w Wiedniu - Jesień 2023

Termin nadsyłania zgłoszeń: 23.01.2023

Trzymiesięczny stacjonarny program stypendialny Instytutu Nauk o Człowieku w Wiedniu "Cyfrowy humanizm" ma na celu opisanie i analizę złożonej interakcji technologii i człowieka. Starsi i młodsi wizytujący naukowcy i naukowczynie są zapraszani do zbadania bieżących wyzwań intelektualnych w złożonej interakcji ludzi i maszyn. Podczas stypendium będą mogli oni pracować nad kluczowymi tematami w tej dziedzinie, prowadzić interdyscyplinarne badania oraz poprowadzić wykłady i dyskusje skierowane do publiczności w Wiedniu i poza nim.

Konkurs o nagrodę STRABAG Artaward 2023 w dziedzinie malarstwa i rysunku

Termin nadsyłania zgłoszeń: 27.01.2023
Nagroda artystyczna STRABAG Artaward przyznawana jest w Austrii od 1994 roku a od roku 2009 ubiegać się mogą o nią także artystki i artyści z zagranicy, którzy nie ukończyli 40 roku życia. W konkursie przyznane zostaną nagroda główna i nagrody uznaniowe (15.000 i 5.000 Euro). Ponadto możliwy będzie zakup zwycięskich prac do kolekcji koncernu. 

 

Uniwersyteckie stypendium Ernsta Macha w roku akademickim 2023/2024

Termin nadsyłania zgłoszeń: 01.02.2023
Stypendia Ernsta Macha przeznaczone są dla absolwentek i absolwentów, studentek i studentów studiów doktorskich wszelkich kierunków, którzy chcieliby studiować w Austrii w roku akademickim 2023/2024 przez okres 1-9 miesięcy. Stypendia przeznaczone są dla osób z bardzo dobrą znajomością języka niemieckiego lub angielskiego, które urodziły się 1.10.1986 lub później i wynoszą 1050 Euro/mies.

Konkurs literacki „nah und fern“ w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Salzkammergut 2024

Termin nadsyłania zgłoszeń: 31.10.2023
Konkurs literacki "nah und fern" na teksty prozy i prozy lirycznej w języku niemieckim skierowany jest do twórczyń i twórców, którzy przedstawią w nich swoją osobistą perspektywę na Europę. Szczególnie istotna jest tu tematyka m.in. tożsamości, kultury pamięci i wpływu globalizacji w cyfrowym stuleciu. 
Konkurs skierowany jest do osób dorosłych oraz młodzieży (w wieku 15-19 lat).

Dance on tour Austria 2023 - program wsparcia dla artystek i artystów tańca współczesnego z Austrii występujących w Polsce

Termin nadsyłania zgłoszeń: 31.12.2023
DANCE ON TOUR AUSTRIA jest programem wsparcia, skierowanym do artystek i artystów oraz do zespołów tańca współczesnego, które swoją siedzibę artystyczną mają w Austrii, a które występują w Polsce.
Wniosek o wsparcie mogą składać zarówno same artystki i artyści przyjeżdżający do Polski, jak też instytucje zapraszające. Wsparcie dotyczy występów, które mają się odbyć w roku 2023. Program powstał we współpracy Tanzquartier Wien oraz austriackiego Federalnego Ministerstwa Spraw Europejskich i Międzynarodowych.