Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt

Granty

Aktualne informacje na temat stypendiów w Austrii znajdują się na stronie Austriackiego Centrum Wymiany Akademickiej www.grants.at. Jeśli chcieliby Państwo studiować w Austrii, proszę skorzystać z praktycznej bazy uczelni wyższych i wykazu kierunków studiów www.studienwahl.at oraz informacji o życiu i studiowaniu w Austrii www.studyinaustria.at Austriacki Fundusz Integracyjny oferuje portal poświęcony kursom niemieckiego w Austrii sprachportal.integrationsfonds.at

IFK - Międzynarodowe Centrum Badawcze Uniwersytetu Sztuk Linz z siedzibą w Wiedniu: Stypendia badawcze Research Fellowship na rok akademicki 2021/2022

Termin nadsyłania zgłoszeń: 02.08.2020
IFK Uniwersytetu Sztuk Linz z siedzibą w Wiedniu po raz kolejny ogłasza nabór na program badawczy dla naukowczyń i naukowców z tytułem doktora, zajmujących się naukami humanistycznymi i społecznymi.
Stypendia badawcze przyznawane są na jeden semestr a ubiegać może się o nie każdy, niezależnie od narodowości czy przynależności do jakiejkolwiek instytucji naukowej.

Nagroda Międzykulturowa 2020 dla projektów społecznych wspierających dialog międzykulturowy

Termin nadsyłania zgłoszeń: 15.06.2020
Po raz siódmy zapraszamy organizatorki i organizatorów projektów, które wspierają dialog międzykulturowy i międzywyznaniowy do ubiegania sie o Nagrodę Międzykulturową austriackiego Ministerstwa Europy i Spraw Międzynarodowych. W obliczu kryzysu wywołanego COVID19 szczególne znaczenie będą miały projekty służące radzeniu sobie z wprowadzonymi ograniczeniami i ich skutkami dla życia społecznego, zwłaszcza osób o zróżnicowanym pochodzeniu oraz przynależących do różnych grup społecznych. W poprzednich edycjach konkursu nagroda dwa razy trafiła do Polski. W 2017 roku inicjatywa Chlebem i Solą otrzymała Nagrodę Miedzykulturową w kategorii MEDIA za projekt portalu informacyjnego www.uchodzcy.info a w roku 2015 fundacja Humanity in Action Polska została nagrodzona w kategorii NAJLEPSZY AKTUALNY PROJEKT za „Kongres Strefa Inter@kcji”. Wysokość nagród w każdej z 4 kategorii wynosi 5.000 - 10.000 Euro.

Letnie Kolegium Polsko-Austriackie 2020

Termin nadsyłania zgłoszeń: 30.04.2020
Letnie Kolegium Polsko-Austriackie zaprasza studentki i studentów z Polski zainteresowanych językiem niemieckim oraz studentki i studentów z Austrii zainteresowanych językiem polskim do udziału w kolegium w dniach 11.-31.07.2020 r. Mile widziane są studentki i studenci wszystkich kierunków studiów, ze znajomością języka niemieckiego od poziomu B1 i języka polskiego od poziomu A1.

Stypendium literackie miasta Wels 2020

Termin nadsyłania zgłoszeń: 03.04.2020
Trzymiesięczne stypendium (1.07.-30.09.2020) przeznaczone jest do pisarek i pisarzy bez ograniczeń wiekowych, którzy w swej pracy literackiej koncentrują się przede wszystkim na tematyce współczesnej, wykazują się samodzielnością twórczą i gotowi są do kontaktów z mieszkankami i mieszkańcami miasta Wels. Stypendium wynosi 1.100 Euro miesięcznie.
Mile widziana jest podstawowa znajomość jęz. niemieckiego.

Międzynarodowa Letnia Akademia Sztuk Pięknych w Salzburgu 2020

Termin nadsyłania zgłoszeń: 01.04.2020
Nowe Horyzonty to temat przewodni Międzynarodowej Letniej Akademii Sztuk Pięknych w Salzburgu, która oferuje 80 stypendiów z przeznaczeniem na pokrycie czesnego za kursy z następujących dziedzin: sztuki plastyczne, rzeźba i instalacja, performance, kreatywne pisanie, sztuka kuratorska, film i fotografia, sztuka mediów.
Kursy i stypendia przeznaczone są dla utalentowanych artystek, artystów oraz kuratorek i kuratorów bez ograniczeń wiekowych.

Europejskie Forum Idei w Alpbach 2020

Termin nadsyłania zgłoszeń: 30.03.2020
Ponad 650 młodych kobiet i mężczyzn z blisko 100 krajów spotyka się co roku na Europejskim Forum Idei w Alpbach, by wspólnie dyskutować, wymieniać poglądy, poznawać nowe perspektywy w spojrzeniu na przyszłość i nawiązywać kontakty. Stypendia przeznaczone są na udział w seminariach i debatach plenarnych Forum i skierowane do osób w wieku 18-30 lat.