Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.


Granty

Aktualne informacje na temat stypendiów w Austrii znajdują się na stronie Austriackiego Centrum Wymiany Akademickiej www.grants.at. Jeśli chcieliby Państwo studiować w Austrii, proszę skorzystać z praktycznej bazy uczelni wyższych i wykazu kierunków studiów www.studienwahl.at oraz informacji o życiu i studiowaniu w Austrii www.studyinaustria.at Austriacki Fundusz Integracyjny oferuje portal poświęcony kursom niemieckiego w Austrii sprachportal.integrationsfonds.at

Letnie Kolegium Polsko-Austriackie 2020

Termin nadsyłania zgłoszeń: 30.04.2020
Letnie Kolegium Polsko-Austriackie zaprasza studentki i studentów z Polski zainteresowanych językiem niemieckim oraz studentki i studentów z Austrii zainteresowanych językiem polskim do udziału w kolegium w dniach 11.-31.07.2020 r. Mile widziane są studentki i studenci wszystkich kierunków studiów, ze znajomością języka niemieckiego od poziomu B1 i języka polskiego od poziomu A1.

Stypendium literackie miasta Wels 2020

Termin nadsyłania zgłoszeń: 03.04.2020
Trzymiesięczne stypendium (1.07.-30.09.2020) przeznaczone jest do pisarek i pisarzy bez ograniczeń wiekowych, którzy w swej pracy literackiej koncentrują się przede wszystkim na tematyce współczesnej, wykazują się samodzielnością twórczą i gotowi są do kontaktów z mieszkankami i mieszkańcami miasta Wels. Stypendium wynosi 1.100 Euro miesięcznie.
Mile widziana jest podstawowa znajomość jęz. niemieckiego.

Międzynarodowa Letnia Akademia Sztuk Pięknych w Salzburgu 2020

Termin nadsyłania zgłoszeń: 01.04.2020
Nowe Horyzonty to temat przewodni Międzynarodowej Letniej Akademii Sztuk Pięknych w Salzburgu, która oferuje 80 stypendiów z przeznaczeniem na pokrycie czesnego za kursy z następujących dziedzin: sztuki plastyczne, rzeźba i instalacja, performance, kreatywne pisanie, sztuka kuratorska, film i fotografia, sztuka mediów.
Kursy i stypendia przeznaczone są dla utalentowanych artystek, artystów oraz kuratorek i kuratorów bez ograniczeń wiekowych.

Europejskie Forum Idei w Alpbach 2020

Termin nadsyłania zgłoszeń: 30.03.2020
Ponad 650 młodych kobiet i mężczyzn z blisko 100 krajów spotyka się co roku na Europejskim Forum Idei w Alpbach, by wspólnie dyskutować, wymieniać poglądy, poznawać nowe perspektywy w spojrzeniu na przyszłość i nawiązywać kontakty. Stypendia przeznaczone są na udział w seminariach i debatach plenarnych Forum i skierowane do osób w wieku 18-30 lat.

Transformacje kulturowych i społecznych mobilności

Termin nadsyłania zgłoszeń: 22.03.2020
20 stypendiów Letniej Akademii Międzynarodowego Centrum Badawczego Nauk Kulturoznawczych Uniwersytutu Sztuk Linz w Wiedniu czeka na naukowczynie i naukowców zainteresowanych interdyscyplinarnym spojrzeniem na kwestie kulturowej i społecznej mobilności, jej zmian i wyzwań, przed jakimi w tej kwestii stoją społeczeństwa. Językiem roboczym 
Akademii jest jęz. niemiecki.

Współczesna kultura i współczesny język Austrii - seminaria dla uczących języka niemieckiego

Termin nadsyłania zgłoszeń: 29.03.2020
Tym razem to nie granty, ale zaproszenie z Austriackiego Federalnego Ministerstwa Edukacji, Nauki i Badań Naukowych do udziału w seminariach poświęconych współczesnemu językowi oraz współczesnej kulturze Austrii. Seminaria przeznaczone są dla nauczycielek i nauczycieli języka niemieckiego.