Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt

Granty

Aktualne informacje na temat stypendiów w Austrii znajdują się na stronie Austriackiego Centrum Wymiany Akademickiej www.grants.at. Jeśli chcieliby Państwo studiować w Austrii, proszę skorzystać z praktycznej bazy uczelni wyższych i wykazu kierunków studiów www.studienwahl.at oraz informacji o życiu i studiowaniu w Austrii www.studyinaustria.at Austriacki Fundusz Integracyjny oferuje portal poświęcony kursom niemieckiego w Austrii sprachportal.integrationsfonds.at

Programy stypendialne Wiedeńskiego Międzynarodowego Centrum Badawczego Nauk o Kulturze Uniwersytetu Sztuki i Designu w Linzu 2022/2023

Termin nadsyłania zgłoszeń: 04.07.2021
Kultury przekładu i przekłady kultur w możliwie szerokim tego słowa znaczeniu, to jeden z tematów badań, które prowadzone są w centrum badawczym IFK Internationales Forschungszentrum Kulturwissenschaften, Kunstuniversität Linz in Wien, oferującym stypendia "Research Fellowship" i "Senior Fellowship". Kultury przekładu/przekłady kultur rozumiany jest tu interdyscyplinarnie, nie tylko językoznawczo. Translational turn wg. Doris Bachman-Medick (2006) powinien stanowić inspirację do badań osób ubiegających się o stypendia.

Nagroda Międzykulturowa 2021 dla projektów społecznych wspierających dialog międzykulturowy

Termin nadsyłania zgłoszeń: 06.06.2020
Po raz ósmy zapraszamy organizatorki i organizatorów projektów, które wspierają dialog międzykulturowy i międzywyznaniowy do ubiegania sie o Nagrodę Międzykulturową austriackiego Ministerstwa Europy i Spraw Międzynarodowych. Szczególne znaczenie będą miały projekty służące radzeniu sobie z szeroko pojętymi skutkami pandemii, międzykulturowe projekty związane z ochroną środowiska a także projekty, w których najskuteczniej wykorzystano najnowsze technologie w kontekście międzykulturowym. W poprzednich edycjach konkursu nagroda trzy razy trafiła do Polski. W 2020 roku najlepszy w kategorii MEDIA okazał się projekt IMI-Radio zgłoszony przez Fundację na rzecz Centrum Wielokulturowego. Także w 2017 roku inicjatywa Chlebem i Solą otrzymała Nagrodę Miedzykulturową w kategorii MEDIA za projekt portalu informacyjnego www.uchodzcy.info a w roku 2015 fundacja Humanity in Action Polska została nagrodzona w kategorii NAJLEPSZY AKTUALNY PROJEKT za „Kongres Strefa Inter@kcji”. Wysokość nagród w każdej z 5 kategorii wynosi 6.000 - 10.000 Euro.

Europejska Nagroda Ekologicznego Ogrodnictwa 2021

Termin nadsyłania zgłoszeń: 31.05.2021
Stowarzyszenie Natur im Garten z Dolnej Austrii ogłasza kolejną edycję konkursu o Europejską Nagrodę Ekologicznego Ogrodnictwa. Można doń zgłaszać projekty ogrodnicze prywatne, instytucjonalne i miejskie, które spełniają kryteria jednej z trzech kategorii: 1. Bioróżnorodność ogrodów i zieleńców, 2. Ogród i jego znaczenie dla zdrowia, pielęgnacji osób i terapii, 3. Ogród i zieleniec przyjazny dla klimatu. Konkurs otwarty jest dla wszystkich: osób prywatnych, instytucji i miast.

Międzynarodowa Letnia Akademia Sztuk Pięknych w Salzburgu 2021

Termin nadsyłania zgłoszeń: 10.05.2021
80 grantów na pokrycie czesnego (opłat za kursy) czeka na uczestniczki i uczestników letnich kursów sztuk pięknych w Salzburgu. Obejmują one szeroką paletę dziedzin od programowania, sztukę mediów i film przez design i urbanistykę po poetykę, krytykę sztuki, performance i rzeźbę. Do udziału zaproszone są zarówno profesjonalistki i profesjonaliści sztuki, jak i amatorki i amatorzy. Kursy trwają od 1 do 4 tygodni i odbywają się od 17 lipca do 28. sierpnia 2021 r. albo w wersji hybrydowej, albo online

Stypendium literackie miasta Wels 2021 dla autorek i autorów

Termin nadsyłania zgłoszeń: 02.04.2021
Po raz siódmy już miasto Wels (w lokalnym dialekcie [vøːs]) w Górnej Austrii zaprasza autorkę lub autora na pobyt rezydencyjny. O stypendium ubiegać się mogą osoby z dorobkiem literackim, które, podczas trzymiesięcznego pobytu, będą miały gotowość do osobistego i twórczego zmierzenia się z krajobrazem społecznym i artystycznym miasta. Stypendium obejmuje bezpłatne zakwaterowanie oraz wsparcie w wysokości 1.100 Euro/miesięcznie. Z uwagi na spotkania z lokalną publicznością znajomość, przynajmniej podstawowa, języka niemieckiego jest nieodzowna.

Protopia/Solarpunk - konkurs na projekt artystyczny dotyczący skutecznej strategii przezwyciężenia kryzysu klimatycznego

Termin nadsyłania zgłoszeń: 31.03.2021
Konkurs na projekt artystyczny dotyczący strategii przezwyciężenia kryzysu klimatycznego i towarzyszących mu szans na trwałe zmiany społeczno-kulturowe. Wydaje się, że dzisiaj zasadnicze drogi walki z kryzysem klimatycznym zostały już dobrze rozpoznane, dlatego ważne jest, by projekt odziwierciedlał przesunięcie środka ciężkości dyskusji o zmianach klimatycznych z perspektywy kryzysu na perspektywę realnych rozwiązań.