Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt

Granty

Aktualne informacje na temat stypendiów w Austrii znajdują się na stronie Austriackiego Centrum Wymiany Akademickiej www.grants.at. Jeśli chcieliby Państwo studiować w Austrii, proszę skorzystać z praktycznej bazy uczelni wyższych i wykazu kierunków studiów www.studienwahl.at oraz informacji o życiu i studiowaniu w Austrii www.studyinaustria.at Austriacki Fundusz Integracyjny oferuje portal poświęcony kursom niemieckiego w Austrii sprachportal.integrationsfonds.at

Europejska Nagroda Ekologicznego Ogrodnictwa 2021

Termin nadsyłania zgłoszeń: 31.05.2021
Stowarzyszenie Natur im Garten z Dolnej Austrii ogłasza kolejną edycję konkursu o Europejską Nagrodę Ekologicznego Ogrodnictwa. Można doń zgłaszać projekty ogrodnicze prywatne, instytucjonalne i miejskie, które spełniają kryteria jednej z trzech kategorii: 1. Bioróżnorodność ogrodów i zieleńców, 2. Ogród i jego znaczenie dla zdrowia, pielęgnacji osób i terapii, 3. Ogród i zieleniec przyjazny dla klimatu. Konkurs otwarty jest dla wszystkich: osób prywatnych, instytucji i miast.

Międzynarodowa Letnia Akademia Sztuk Pięknych w Salzburgu 2021

Termin nadsyłania zgłoszeń: 10.05.2021
80 grantów na pokrycie czesnego (opłat za kursy) czeka na uczestniczki i uczestników letnich kursów sztuk pięknych w Salzburgu. Obejmują one szeroką paletę dziedzin od programowania, sztukę mediów i film przez design i urbanistykę po poetykę, krytykę sztuki, performance i rzeźbę. Do udziału zaproszone są zarówno profesjonalistki i profesjonaliści sztuki, jak i amatorki i amatorzy. Kursy trwają od 1 do 4 tygodni i odbywają się od 17 lipca do 28. sierpnia 2021 r. albo w wersji hybrydowej, albo online

Stypendium literackie miasta Wels 2021 dla autorek i autorów

Termin nadsyłania zgłoszeń: 02.04.2021
Po raz siódmy już miasto Wels (w lokalnym dialekcie [vøːs]) w Górnej Austrii zaprasza autorkę lub autora na pobyt rezydencyjny. O stypendium ubiegać się mogą osoby z dorobkiem literackim, które, podczas trzymiesięcznego pobytu, będą miały gotowość do osobistego i twórczego zmierzenia się z krajobrazem społecznym i artystycznym miasta. Stypendium obejmuje bezpłatne zakwaterowanie oraz wsparcie w wysokości 1.100 Euro/miesięcznie. Z uwagi na spotkania z lokalną publicznością znajomość, przynajmniej podstawowa, języka niemieckiego jest nieodzowna.

Protopia/Solarpunk - konkurs na projekt artystyczny dotyczący skutecznej strategii przezwyciężenia kryzysu klimatycznego

Termin nadsyłania zgłoszeń: 31.03.2021
Konkurs na projekt artystyczny dotyczący strategii przezwyciężenia kryzysu klimatycznego i towarzyszących mu szans na trwałe zmiany społeczno-kulturowe. Wydaje się, że dzisiaj zasadnicze drogi walki z kryzysem klimatycznym zostały już dobrze rozpoznane, dlatego ważne jest, by projekt odziwierciedlał przesunięcie środka ciężkości dyskusji o zmianach klimatycznych z perspektywy kryzysu na perspektywę realnych rozwiązań.

Stypendium literackie miasta Graz 2021/2022 dla autorek i autorów

Termin nadsyłania zgłoszeń: 31.03.2021
Idea tradycyjnego pisarza miejskiego średniowiecza, który protokołował posiedzenia rajców miejskich, została tu podjęta w nowatorski, współczesny sposób. Zaproszona pisarka/pisarz będzie miał/a możliwość poświęcenia się pracy literackiej i zmierzenia się z atmosferą i środowiskiem kulturalnym miasta w spokoju i bez presji finansowej (miesieczna dieta to 1.300 €). Do udziału zaproszone są literatki i literacki z dorobkiem artystycznym. Stypendium trwa od 1 września 2021 do 31 sierpnia 2022. 
 

Spheres of a Genius 2021 - jazzowy konkurs kompozytorski Prywatnego Uniwersytetu Jam Music Lab w Wiedniu

Termin nadsyłania zgłoszeń: 20.03.2021
Konkurs poświęcony jest twórczości kompozytorskiej Leonarda Bernsteina. Do udziału zaproszone są twórczynie i twórcy, którzy w swej krótkiej kompozycji pragną zmierzyć się ze stylistyką Bernsteina, zinterpretowac ją w ambitny, nowatorski sposób i zaproponować dla niej nowy język wyrazu.
Główna nagroda to prezentacja kompozycji podczas koncertu w Konzerthaus w Wiedniu po batutą Marin Alsop, jego transmisja i nagranie oraz nagroda pieniężna w wys. 5.000 Euro. Konkurs nie ma ograniczeń wiekowych.