Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Granty

Aktualne informacje na temat stypendiów w Austrii znajdują się na stronie Austriackiego Centrum Wymiany Akademickiej www.grants.at. Na stronie oead.map znaleźć można wszelkie placówki na świecie, które współpracują z Centrum. 
Jeśli chcieliby Państwo studiować w Austrii, proszę skorzystać z praktycznej bazy uczelni wyższych i wykazu kierunków studiów www.studienwahl.at oraz informacji o życiu i studiowaniu w Austrii www.studyinaustria.at Austriacki Fundusz Integracyjny oferuje portal poświęcony kursom niemieckiego w Austrii sprachportal.integrationsfonds.at
Do nauczania języka niemieckiego w kontekście austriackim przeznaczony jest portal www.kulturundsprache.at, z którego pobrać można bezpłatne materiały dydaktyczne.

Rezydencja dla artystek i artystów sztuki fotograficznej: Graz 2024

Termin nadsyłania zgłoszeń: 14.04.2024
To już trzecia edycja rezydencji artystycznej dla fotograficzek i fotografików w Graz, którzy chcieliby bliżej poznać krajobraz artystyczny Styrii i jej stolicy oraz lokalne środowisko kulturalne. Artystki i artyści muszą być gotowi na stypendium stacjonarne od połowy września do połowy października 2024 roku, podczas którego będą mogli albo pracować nad już rozpoczętym projektem, albo stworzyć zupełnie nowy.

Nagroda Międzykulturowa 2024 za najlepszy projekt społeczny

Termin nadsyłania zgłoszeń: 17.03.2024
Po raz jedenasty zapraszamy organizatorki i organizatorów projektów społecznych do ubiegania się o Nagrodę Międzykulturową austriackiego Ministerstwa Europy i Spraw Międzynarodowych. Szczególne znaczenie będą miały projekty służące kulturze, prawom człowieka, równości płci, edukacji obywatelskiej, wsparciu młodzieży, czy ochronie środowiska w szeroko rozumianym kontekście międzykulturowym. W poprzednich edycjach konkursu nagroda trzy razy trafiła do Polski. W 2020 roku najlepszy w kategorii MEDIA okazał się projekt IMI-Radio zgłoszony przez Fundację na rzecz Centrum Wielokulturowego. W tej samej kategorii w 2017 roku inicjatywa Chlebem i Solą otrzymała Nagrodę Miedzykulturową za projekt portalu informacyjnego www.uchodzcy.info a w roku 2015 fundacja Humanity in Action Polska została nagrodzona w kategorii NAJLEPSZY AKTUALNY PROJEKT za „Kongres Strefa Inter@kcji”. W tym roku wysokość nagród w każdej z 5 kategorii wynosi 6.000 - 10.000 Euro.

Stypendium literackie miasta Graz 2024/2054

Termin nadsyłania zgłoszeń: 31.03.2024
Miasto Graz podejmuje tradcyję średniowiecznych skrybów, którzy uczestniczyli w spotkaniach rajców miejskich i spisywali pierwsze prokokoły z posiedze. Definiując na nowo tę tradycję, rolę i zadania "skryby miejsckiego" Graz poszukuje pisarek i pisarzy, którzy gotowi są spędzić przynajmniej 8 miesiecy na zamku Cerrini w Grazu i spotkać się twórczo z kulturą i społecznością miasta.

Studia Międzynarodowe i Europejskie Letniej Akademii Uniwersytetu w Wiedniu 2024

Termin nadsyłania zgłoszeń: 31.03.2024
Tym razem to nie grant ani stypendium, ale zaproszenie na odpłatny międzynarodowy, interdycyplinarny kurs Letniej Akademii Uniwersytetu w Wiedniu "International and European Studies". Kurs obejmuje zajęcia z prawa europejskiego (prawo cywilne, prawo inwestycyjne i arbitraż), politologii (polityka uchodźcza), ekonomii (polityka monetarna UE), kultury (kultura wizualna UE), historii oraz języka niemieckiego a zdobyte w jego ramach punkty mogą zostać zaliczone przez uczelnię macierzystą. Kurs odbywa się w malowniczym miasteczku Strobl nad jeziorem Wolfgang w regionie Salzkammergut.

Europejskie Forum Idei w Alpbach 2024

Termin nadsyłania zgłoszeń: 28.03.2024
Ponad 650 młodych kobiet i mężczyzn z blisko 100 krajów spotyka się co roku na Europejskim Forum Idei w Alpbach, by wspólnie dyskutować,o najbardziej palących problemach społecznych, poznawać nowe perspektywy w spojrzeniu na przyszłość i nawiązywać kontakty. Stypendia przeznaczone są na udział w seminariach i debatach plenarnych Forum i skierowane do osób w wieku 18-30 lat ze znajomością języka angielskiego na poziomie min. B2.

Uniwersyteckie stypendium Franza Werfla dla wykładowczyń i wykładowców języka niemieckiego i literatury austriackiej 2024/2025

Termin nadsyłania zgłoszeń: 01.03.2024
Stypandia Franza Werfla przeznaczone są dla wykładowczyń i wykładowców Germanistyki, którzy zajmują się literaturą austriacką. Pobyt stypendialny trwa od 4 do 9 miesięcy i możliwe jest jego przedłużenie do 18 miesięcy. Stypendium nie ma ograniczeń wiekowych a jego podstawa finansowa to 1.250 Euro. Od kandydatek i kandydatów wymagane jest deklaracja opieki naukowej ze strony wykładowczyni lub wykładowcy habilitowanego z docelowej uczelni austriackiej oraz dwa listy polecające z uczelni macierzystej w Polsce lub w innym kraju poza Austrią.