Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt

Granty

Aktualne informacje na temat stypendiów w Austrii znajdują się na stronie Austriackiego Centrum Wymiany Akademickiej www.grants.at. Jeśli chcieliby Państwo studiować w Austrii, proszę skorzystać z praktycznej bazy uczelni wyższych i wykazu kierunków studiów www.studienwahl.at oraz informacji o życiu i studiowaniu w Austrii www.studyinaustria.at Austriacki Fundusz Integracyjny oferuje portal poświęcony kursom niemieckiego w Austrii sprachportal.integrationsfonds.at

Nagroda Międzykulturowa 2019 dla projektów społecznych wspierających dialog międzykulturowy

Termin nadsyłania zgłoszeń: 30.04.2019
Już po raz szósty zapraszamy organizatorki i organizatorów projektów, które wspierają dialog międzykulturowy i międzywyznaniowy do ubiegania sie o Nagrodę Międzykulturową austriackiego Ministerstwa Europy, Integracji i Spraw Międzynarodowych. W poprzednich edycjach konkursu nagroda dwa razy trafiła do Polski. W 2017 roku inicjatywa Chlebem i Solą otrzymała Nagrodę Miedzykulturową w kategorii MEDIA za projekt portalu informacyjnego www.uchodzcy.info a w roku 2015 fundacja Humanity in Action Polska została nagrodzona w kategorii NAJLEPSZY AKTUALNY PROJEKT za „Kongres Strefa Inter@kcji”. Wysokość nagród w każdej z 4 kategorii wynosi 5.000 Euro.

Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży

Termin nadsyłania zgłoszeń: 30.04.2019

Where do we stand? - Letnia Akademia Sztuk Pięknych w Salzburgu

Termin nadsyłania zgłoszeń: 03.04.2019
Kursy Letniej Akademii Sztuk Pięknych w Salzburgu skierowane są do aktywnych artystek i artystów, studentek i studentów sztuki oraz do osób zainteresowanych sztuką a niezwiązanych z nią profesjonalnie. Zajęcia prowadzone są przez znakomitą kadrę akademicką z Austrii i innych krajów świata. 
Na Letnią Akademię można się zgłaszać do 2. maja 2019 a o stypendia starać można się do dn. 3 kwietnia 2019.

Stypendium miasta Graz dla pisarek i pisarzy 2019/2020

Termin nadsyłania zgłoszeń: 31.03.2019
Stypendium miasta Graz na roczny pobyt rezydencyjny dla pisarek i pisarzy, którzy przez rok chcieliby pracować twórczo na zamku Cerrini, poznawać krajobraz kulturalny oraz lokalne środowisko artystyczne Grazu. Stypendium trwa od 1 września 2019 do 31 sierpnia 2020 r.

Happy End – perspektywy i narracje możliwej przyszłości

Termin nadsyłania zgłoszeń: 24.03.2019
Happy End oznacza na ogół dobre zakończenie pewnej historii. Ale czy "szczęśliwy koniec" rzeczywiście zawsze jest  dobry? Z perspektywy sztuki, historii, socjologii i urbanistyki pytanie to można postawic na nowo: Czy Happy Ends to reakcje na scenariusze wyjątku? Letnie Akademia IFK poświęcona będzie rozważaniom nad filozoficznymi, kulturowymi i socjologicznymi wizjami Szczęśliwych Zakończeń naszych czasów.
Seminarium odbywa się w dniach 18-24. sierpnia 2019 w Jägermayrhof w Górnej Austrii a jego językiem roboczym jest jęz. niemiecki.

Stypendium im. Paula Celana dla tłumaczek i tłumaczy Instytutu Nauk o Człowieku w Wiedniu

Termin nadsyłania zgłoszeń: 28.02.2019
Program stypendialny Instytutu Nauk o Człowieku w Wiedniu im. Paula Celana skierowany jest do tłumaczek i tłumaczy, którzy chcą pracować nad przekładem najważniejszych pozycji z dziedziny nauk humanistycznych, przyrodniczych i kulturoznawczych. Stypendia trwają od 1 do 3 miesięcy i dotyczą pracy nad publikacją, która ma już swego wydawcę.