Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt

Granty

Aktualne informacje na temat stypendiów w Austrii znajdują się na stronie Austriackiego Centrum Wymiany Akademickiej www.grants.at. Na stronie oead.map znaleźć można wszelkie placówki na świecie, które współpracują z Centrum. 
Jeśli chcieliby Państwo studiować w Austrii, proszę skorzystać z praktycznej bazy uczelni wyższych i wykazu kierunków studiów www.studienwahl.at oraz informacji o życiu i studiowaniu w Austrii www.studyinaustria.at Austriacki Fundusz Integracyjny oferuje portal poświęcony kursom niemieckiego w Austrii sprachportal.integrationsfonds.at
Do nauczania języka niemieckiego w kontekście austriackim przeznaczony jest portal www.kulturundsprache.at, z którego pobrać można bezpłatne materiały dydaktyczne.

Akademia Dyplomatyczna w Wiedniu: Letni Kurs Języka Niemieckiego i Studiów Austriackich 2022

Termin nadsyłania zgłoszeń: 15.05.2022
Tym razem to nie grant, ale zaproszenie na odpłatny Letni Kurs Języka Niemieckiego i Studiów Austriackich organizowany przez Akademię Dyplomatyczą w Wiedniu. Program jest czterotygodniową kombinacją łączącą intensywne szkolenie języka niemieckiego na różnych poziomach zaawansowania z warsztatami i wykladami o historii, ekonomii, polityce i kulturze Austrii. Podczas kursu organizowane będą projekty badawcze dające uczestniczkom i uczestnikom możliwość odkrycia “prawdziwego” Wiednia poza turystycznymi stereotypami a także wizyty w organizacjach międzynarodowych, które swoją siedzibę mają w stolicy Austrii.

Where do we stand? - Letnia Akademia Sztuk Pięknych w Salzburgu

Termin nadsyłania zgłoszeń: 03.04.2019
Kursy Letniej Akademii Sztuk Pięknych w Salzburgu skierowane są do aktywnych artystek i artystów, studentek i studentów sztuki oraz do osób zainteresowanych sztuką a niezwiązanych z nią profesjonalnie. Zajęcia prowadzone są przez znakomitą kadrę akademicką z Austrii i innych krajów świata. 
Na Letnią Akademię można się zgłaszać do 2. maja 2019 a o stypendia starać można się do dn. 3 kwietnia 2019.

Program WRO RES_2018

Termin nadsyłania zgłoszeń: 07.09.2018
Fundacja WRO Centrum Sztuki Mediów, Austriackie Forum Kultury w Warszawie i  Strefa Kultury Wrocław w ramach AIR Wro zapraszają na czterotygodniową rezydencję w Centrum Sztuki WRO dla artystek i artystów / kuratorek i kuratorów / mediatorek i mediatorów sztuki mieszkających w Austrii i pracujących z dźwiękiem.  
Słowa-klucze: sound art, media art, software, programowanie, archiwa, kontekst miejsca, komunikacja, współpraca, obceność, społeczna interakcja, krytyczne podejście, live act, performatywność

Stypendia Artist-in-Residence w Styrii 2019

Termin nadsyłania zgłoszeń: 10.08.2018
Po raz kolejny rząd Styrii przyznaje w tym roku międzynarodowe stypendia dla młodych  (do 40 r.ż.) twórczyń i twórców wszelkich dziedzin sztuki. Do składania aplikacji zapraszamy artystki i artystów, teoretyczki i teoretyków sztuki, którzy pragną twórczo spotkać się ze sztuką, kulturą i środowiskiej kulturalnym Styrii.

Polsko-Austriackie Letnie Kolegium ONLINE 2021

Termin nadsyłania zgłoszeń: 13.06.2021
Polsko-Austriackie Letnie Kolegium po raz pierwszy odbywa się online i trwać będzie w dniach 18.-31.07.2021 r. Do udziału w nim zaproszone są studentki i studencki z Polski, którzy władają językiem niemieckim na poziomie B1-B2 oraz z Austrii, którzy władają językiem polskim na poziomie A2-C1. Zajęcia obejmują 75 godzin lekcyjnych, co oznacza 3 ECTS.

Jozef Tischner Fellowship 2018/2019

Termin nadsyłania zgłoszeń: 15.08.2018
Instytut Nauk o Człowieku w Wiedniu po raz kolejny zaprasza polskie i polsko-amerykańskie badaczki i badaczy nauk humanistycznych i społecznych do ubiegania się o stypendium im. Józefa Tischnera. Stypendium dotyczy roku akademickiego 2018/2019 a obszar zgłoszonych w aplikacji badań powinien być zbieżny z programem tematycznym Instytutu.Stypendium przeznaczone jest dla badaczek i badaczy do 35 roku życia.