Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt

Granty

Aktualne informacje na temat stypendiów w Austrii znajdują się na stronie Austriackiego Centrum Wymiany Akademickiej www.grants.at. Na stronie oead.map znaleźć można wszelkie placówki na świecie, które współpracują z Centrum. 
Jeśli chcieliby Państwo studiować w Austrii, proszę skorzystać z praktycznej bazy uczelni wyższych i wykazu kierunków studiów www.studienwahl.at oraz informacji o życiu i studiowaniu w Austrii www.studyinaustria.at Austriacki Fundusz Integracyjny oferuje portal poświęcony kursom niemieckiego w Austrii sprachportal.integrationsfonds.at
Do nauczania języka niemieckiego w kontekście austriackim przeznaczony jest portal www.kulturundsprache.at, z którego pobrać można bezpłatne materiały dydaktyczne.

Modele przynależności: przyjaźń, pokrewieństwo, sieć kontaktów

Termin nadsyłania zgłoszeń: 03.04.2018
Pytanie o przynależność i jej kulturowo-społeczne formy od kilku lat znów staje się aktualne. Wzmacniają je polityczne debaty o narodowości, języku, kulturze i religii oraz zjawisko coraz większej mobilności, medialności i cyfryzacji. Wzmacniają je także dynamiki nowego porzadku relacji pokrewieństwa i tęsknota za przyjaźnią, której można by zaufać.  
Centrum Badań IFK Internationales Forschungszentrum Kulturwissenschaften zaprasza w sierpniu do Linz badaczki i badaczy nauk o kulturze i nauk społecznych, którzy chcieliby wziąć udział w seminarium na ten temat. Jego językiem roboczym jest jęz. niemiecki.

Studia podyplomowe na Prywatnym Uniwersytecie im. Zygmunta Freuda w Berlinie

Termin nadsyłania zgłoszeń: 31.07.2018
Tym razem to nie grant, ale zaproszenie na studia podyplomowe w roku 2018/2019 na kierunku Stosunki Kulturowe i Migracja na Prywatnym Uniwersytecie im. Zygmunta Freuda w Berlinie. Studia skierowane są do absolwentek i absolwentów kierunków społecznych i humanistycznych i rozpoczną się 15.10.2018. Rekrutacja trwa.

Stypendium miasta Graz dla pisarek i pisarzy 2019/2020

Termin nadsyłania zgłoszeń: 31.03.2019
Stypendium miasta Graz na roczny pobyt rezydencyjny dla pisarek i pisarzy, którzy przez rok chcieliby pracować twórczo na zamku Cerrini, poznawać krajobraz kulturalny oraz lokalne środowisko artystyczne Grazu. Stypendium trwa od 1 września 2019 do 31 sierpnia 2020 r.

Studia Międzynarodowe i Europejskie w Letniej Szkole Uniwersytetu w Wiedniu

Termin nadsyłania zgłoszeń: 31.03.2018
Tym razem to nie grant ani stypendium, ale zaproszenie na odpłatny międzynarodowy, międzykulturowy i interdycyplinarny kurs letniej szkoły Uniwersytetu w Wiedniu International and European Studies. Kurs obejmuje zajęcia z prawa, politologii, ekonomii, historii, kultury oraz języka niemieckiego. Trwa cztery tygodnie i odbywa się w Lake Wolfgang w Austrii.

STRABAG Artaward 2021 dla twórczyń i twórców rysunku i malarstwa

Termin nadsyłania zgłoszeń: 05.02.2021
Także w tym roku konkurs STRABAG Artaward  przeznaczony jest dla twórczyń i twórców m.in. z Polski, których głównym obszarem działań kreatywnych jest rysunek i malarstwo. Do ubiegania się o nagrodę zapraszamy osoby z rocznika 1981 i mlodsze, które posiadają dyplom wyższej uczelni artystycznej. Do konkursu zgłaszać można prace, które są własnością twórczyń i twórców i jednocześnie nie zostały wyróżnione wcześniej w żadnym innym konkursie. Na zwyciężczynie i zwycięzców czekają nagrody w wysokości 15.000-5.000 Euro oraz w formie prezentacji prac w Strabag Kunstforum i na wystawach indywidualnych w Strabag Artlounge w Wiedniu. 
 

Europejska Nagroda Ekologicznego Ogrodnictwa 2021

Termin nadsyłania zgłoszeń: 31.05.2021
Stowarzyszenie Natur im Garten z Dolnej Austrii ogłasza kolejną edycję konkursu o Europejską Nagrodę Ekologicznego Ogrodnictwa. Można doń zgłaszać projekty ogrodnicze prywatne, instytucjonalne i miejskie, które spełniają kryteria jednej z trzech kategorii: 1. Bioróżnorodność ogrodów i zieleńców, 2. Ogród i jego znaczenie dla zdrowia, pielęgnacji osób i terapii, 3. Ogród i zieleniec przyjazny dla klimatu. Konkurs otwarty jest dla wszystkich: osób prywatnych, instytucji i miast.