Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt

Granty

Aktualne informacje na temat stypendiów w Austrii znajdują się na stronie Austriackiego Centrum Wymiany Akademickiej www.grants.at. Jeśli chcieliby Państwo studiować w Austrii, proszę skorzystać z praktycznej bazy uczelni wyższych i wykazu kierunków studiów www.studienwahl.at oraz informacji o życiu i studiowaniu w Austrii www.studyinaustria.at Austriacki Fundusz Integracyjny oferuje portal poświęcony kursom niemieckiego w Austrii sprachportal.integrationsfonds.at

Stypendium im. Paula Celana dla tłumaczek i tłumaczy Instytutu Nauk o Człowieku w Wiedniu

Termin nadsyłania zgłoszeń: 28.02.2019
Program stypendialny Instytutu Nauk o Człowieku w Wiedniu im. Paula Celana skierowany jest do tłumaczek i tłumaczy, którzy chcą pracować nad przekładem najważniejszych pozycji z dziedziny nauk humanistycznych, przyrodniczych i kulturoznawczych. Stypendia trwają od 1 do 3 miesięcy i dotyczą pracy nad publikacją, która ma już swego wydawcę.

Studia Międzynarodowe i Europejskie w Letniej Szkole Uniwersytetu w Wiedniu 2019

Termin nadsyłania zgłoszeń: 28.02.2019
Tym razem to nie grant ani stypendium, ale zaproszenie na odpłatny międzynarodowy, interdycyplinarny kurs letniej szkoły Uniwersytetu w Wiedniu "International and European Studies". Kurs obejmuje zajęcia z prawa, politologii, ekonomii, historii, kultury oraz języka niemieckiego a zdobyte w jego ramach punkty mogą zostać zaliczone przez uczelnię macierzystą. Kurs odbywa się w malowniczym miasteczku Strobl nad jeziorem Wolfgang w regionie Salzkammergut.

Studia kuratorskie dla kuratorek i kuratorów z Europy Środkowo-Wschodniej

Termin nadsyłania zgłoszeń: 30.01.2019
Uniwersytet Naddunajski w Krems zaprasza na studia kuratorskie dla kuratorek i kuratorów z Europy Środkowo-Wschodniej. Studia skierowane są do osób aktywnych w zawodzie, które chciałyby pogłębić swoją wiedzę i umiejętności praktyczne. Są one odpłatne, ale finansowane przez uczelnię zapraszającą. Nauka rozpoczyna się 30 marca 2019 r.

Milena Jesenská Fellowship 2019/20 Instytutu Nauk o Człowieku w Wiedniu

Termin nadsyłania zgłoszeń: 11.01.2019
Instytut Nauk o Człowieku w Wiedniu zaprasza doświadczone dziennikarki i dziennikarzy do ubiegania się o stypendium im. Mileny Jesenkiej. Przez trzy miesiące od lipca 2019 do czerwca 2020 roku wybrane osoby będą mogły prowadzić pogłębione badania nad dowolnym tematem przy wsparciu merytorycznym, finansowym i infrastrukturalnym Instytutu.

Dance on tour Austria 2018 - program wsparcia dla artystek i artystów tańca współczesnego z Austrii występujących w Polsce

Termin nadsyłania zgłoszeń: 21.12.2018
DANCE ON TOUR AUSTRIA jest programem wsparcia, skierowanym do artystek i artystów oraz do zespołów tańca współczesnego, które swoją siedzibę artystyczną mają w Austrii, a które występują w Polsce.
Wniosek o wsparcie mogą składać zarówno same artystki i artyści przyjeżdżający do Polski, jak też instytucje zapraszające. Wsparcie dotyczy występów, które mają się odbyć w roku 2018. Program powstał we współpracy Tanzquartier Wien oraz austriackiego Federalnego Ministerstwa Europy, Integracji i Spraw Zagranicznych.

Odkrywanie Modernizmu - Wiedeń przełomu wieków / kurs uniwersytecki na Uniwersytecie Wiedeńskim - luty 2019

Termin nadsyłania zgłoszeń: 30.11.2018
W tym wypadku wyjątkowo nie jest to zaproszenie do składania aplikacji o grant. Uniwersytet Wiedeński zaprasza na dwutygodniowy kurs p.t. "Odkrywanie Modernizmu - Wiedeń przełomu wieków" obejmujący zarówno seminaria uniwersyteckie jak i uzupełnianie wiedzy teoretycznej bezpośrednio "w terenie" - w Wiedniu.  
Kurs trwa od 1 do 15 lutego 2019.