Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt

Granty

Aktualne informacje na temat stypendiów w Austrii znajdują się na stronie Austriackiego Centrum Wymiany Akademickiej www.grants.at. Na stronie oead.map znaleźć można wszelkie placówki na świecie, które współpracują z Centrum. 
Jeśli chcieliby Państwo studiować w Austrii, proszę skorzystać z praktycznej bazy uczelni wyższych i wykazu kierunków studiów www.studienwahl.at oraz informacji o życiu i studiowaniu w Austrii www.studyinaustria.at Austriacki Fundusz Integracyjny oferuje portal poświęcony kursom niemieckiego w Austrii sprachportal.integrationsfonds.at
Do nauczania języka niemieckiego w kontekście austriackim przeznaczony jest portal www.kulturundsprache.at, z którego pobrać można bezpłatne materiały dydaktyczne.

V. Międzynarodowy konkurs im. BÉLI BARTÓKA

Termin nadsyłania zgłoszeń: 30.09.2017
Zapraszamy pianistki i pianistów w wieku 7-25 lat do udziału w konkursie fortepianowym organizowanym przez Konserwatorium Muzyczne Landu Stryrii.
Uczestniczki i uczestnicy, podzieleni na 6 grup wiekowych, przestawiają jeden utwór z twórczości kompozytora i Klasyków Wiedeńskich oraz jeden z epoki Baroku, Romantyzmu, Impresjonizmu lub innych.

IFK - Międzynarodowe Centurm Badawcze Uniwersytetu Sztuk Linz z siedzibą w Wiedniu: Stypendia badawcze Senior Fellowship na rok akademicki 2018/2019

Termin nadsyłania zgłoszeń: 01.07.2017
IFK - Międzynarodowe Centrum Badawcze Nauk o Kulturze Uniwersytetu Sztuk Linz z siedzibą w Wiedniu ogłasza nabór na program stypendialny  IFK_Senior Fellowship. O stypendium ubiegać się mogą naukowczynie i naukowcy ze znaczącym dorobkiem naukowym, którzy w IFK chcieliby zarówno poświęcić się własnym badaniom naukowym, jak również nawiązać współpracę naukową ze stypendystkami i stypendystami programu z Austrii. 
Preferowane są zgłoszenia osób o międzynarodowej renomie naukowej, które ze względu na profil swych publikacji są ekspertkami i ekspertami w swojej dziedzinie.

Stypendium im. Richarda Plaschki dla badaczek i badaczy zajmujących się historią Austrii

Termin nadsyłania zgłoszeń: 01.03.2018

Stypendium im. Richarda Plaschki wspiera te uczone i uczonych, badaczki i badaczy nauk historycznych, którzy zajmują się historią Austrii i których celem jest współpraca naukowa przekraczająca granice państw i dziedzin naukowych.
Stypendystki i stypendyści będą mogli pracować gościnnie w danym instytucie badawczym lub prowadzić badania w bibliotekach, archiwach i innych instytucjach naukowych.

Nagroda Międzykulturowa 2018

Termin nadsyłania zgłoszeń: 26.03.2018
Już po raz piąty zapraszamy organizatorki i organizatorów projektów, które wspierają dialog międzykulturowy i międzywyznaniowy do ubiegania sie o Nagrodę Międzykulturową. W poprzednich edycjach konkursu nagroda dwa razy trafiła do Polski. W zeszłym roku inicjatywa Chlebem i Solą otrzymała Nagrodę Miedzykulturową w kategorii MEDIA za projekt portalu informacyjnego www.uchodzcy.info a w roku 2015 fundacja Humanity in Action Polska została nagrodzona w kategorii NAJLEPSZY AKTUALNY PROJEKT za „Kongres Strefa Inter@kcji”. Wysokość nagród w każdej z 4 kategorii wynosi 5.000 Euro.

Nagroda im. Margarethy Lupac 2018

Termin nadsyłania zgłoszeń: 15.06.2018
Fundacja pożytku publicznego Margaretha Lupac-Stiftung przy parlamencie austriackim zaprasza do ubiegania się o Nagrodę im. Margharety Lupac 2018. Do Nagrody zgłoszone mogą zostać lub zgłosić mogą się osoby i instytucje, które są wybitnie zaangażowane w rozwój demokracji i parlamentaryzmu w Austrii. Nagroda wynosi w tym roku 15.000 Euro i może zostać dowolnie podzielona pomiędzy trzy zwycięskie osoby i/lub instytucje.

Artist in Residence 2019 w Wiedniu i Salzburgu - 50 programów rezydencyjnych dla artystek i artystów różnych dziedzin sztuki

Termin nadsyłania zgłoszeń: 30.09.2018
Jak co roku Urząd Kanclerza Austrii we współpracy z KulturKontakt Austria zapraszają do udziału w programie Artist-in-Residence 2019. 50 stypendiów na pobyt rezydencyjny czeka na artystki i artystów sztuk wizualnych, muzycznych, literackich i translatorskich, sztuki mediów oraz na edukatorki i edukatorów kultury, którzy przez okres 1-3 miesięcy będą mogli mieszkać i tworzyć w Wiedniu lub w Salzburgu.