Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt
28.04.2023

Międzynarodowa Letnia Akademia Sztuk Pięknych w Salzburgu 2023

Założona w 1953 roku przez Oskara Kokoschkę jako "Szkoła widzenia" („Schule des Sehens“) w twierdzy Hohensalzburg Letnia Akademia Sztuk Pięknych - bezpośredni organizator kursów - jest najstarszą tego rodzaju placówką w Europie. Obecnie ok. 20 kursów z różych dziedzin gromadzi corocznie ok. 300 uczestniczek i uczestników z ponad 50. państw. Zajęcia odbywają się w dwóch stałych miejscach: albo w Twierdzy Hohensalzburg, albo w położonej nieopodal w Kotlinie Salzburskiej wsi Fürstenbrunn.
 
Atmosfera otwartości, kreatywności i wsparcia, dobrane grono specjalistek i specjalistów, to nie jedyne walory nauki w Akademii - kolejnym jest jej program. Oddaje on bogate współczesne możliwości techniczno-cyfrowe oraz odpowiada zapotrzebowaniu na najbardziej aktualne dziedziny działań kreatywnych. 
Uczestnictwo w letnich kursach dla wielu twórczyń i twórców stanowi niepowtarzalną okazję, by przez ten niedługi czas oddać się wyłącznie kreowaniu sztuki i refleksji nad nią. Uczestniczki i uczestnicy nie tylko tworzą, ale przyglądają się swojej roli jako artystki/artysty, kuratorki/kuratora, autorki/autora, zastanawiają się nad społeczną rolą produkcji sztuki i nad tym, w jaki sposób dotrzeć ze (swoją) twórczością do publiczności. To wszystko zaś jest okazją do nawiązania kontaktów i włączenia się w istniejące już środowiska artystyczne różnych krajów.   
 
Międzynarodowa Letnia Akademia Sztuk Pięknych jest otwarta dla wszystkich, i profesjonalistek/profesjonalistów i dla amatorek/amatorów. Wszystkich obowiązuje procedura przyjęcia na kursy, jednak niemal wszyscy zwykle zostają przyjęci.

Więcej informacji wraz z formularzami zgłoszeniowymi znajduje się bezpośrednio u organizatorów pod linkiem https://www.summeracademy.at/
 
Kontakt:
office@summeracademy.at
Salzburg International Summer Academy of Fine Arts
P.O. Box 18, 5010 Salzburg, Austria
Tel. +43 (0)662 842113
Fax +43 (0)662 849638