Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt

Granty

Aktualne informacje na temat stypendiów w Austrii znajdują się na stronie Austriackiego Centrum Wymiany Akademickiej www.grants.at. Na stronie oead.map znaleźć można wszelkie placówki na świecie, które współpracują z Centrum. 
Jeśli chcieliby Państwo studiować w Austrii, proszę skorzystać z praktycznej bazy uczelni wyższych i wykazu kierunków studiów www.studienwahl.at oraz informacji o życiu i studiowaniu w Austrii www.studyinaustria.at Austriacki Fundusz Integracyjny oferuje portal poświęcony kursom niemieckiego w Austrii sprachportal.integrationsfonds.at
Do nauczania języka niemieckiego w kontekście austriackim przeznaczony jest portal www.kulturundsprache.at, z którego pobrać można bezpłatne materiały dydaktyczne.

Studia kuratorskie dla kuratorek i kuratorów z Europy Środkowo-Wschodniej

Termin nadsyłania zgłoszeń: 30.01.2019
Uniwersytet Naddunajski w Krems zaprasza na studia kuratorskie dla kuratorek i kuratorów z Europy Środkowo-Wschodniej. Studia skierowane są do osób aktywnych w zawodzie, które chciałyby pogłębić swoją wiedzę i umiejętności praktyczne. Są one odpłatne, ale finansowane przez uczelnię zapraszającą. Nauka rozpoczyna się 30 marca 2019 r.

Dance on tour Austria 2018 - program wsparcia dla artystek i artystów tańca współczesnego z Austrii występujących w Polsce

Termin nadsyłania zgłoszeń: 21.12.2018
DANCE ON TOUR AUSTRIA jest programem wsparcia, skierowanym do artystek i artystów oraz do zespołów tańca współczesnego, które swoją siedzibę artystyczną mają w Austrii, a które występują w Polsce.
Wniosek o wsparcie mogą składać zarówno same artystki i artyści przyjeżdżający do Polski, jak też instytucje zapraszające. Wsparcie dotyczy występów, które mają się odbyć w roku 2018. Program powstał we współpracy Tanzquartier Wien oraz austriackiego Federalnego Ministerstwa Europy, Integracji i Spraw Zagranicznych.

Nagroda Międzykulturowa 2017 dla projektów społecznych wspierających dialog międzykulturowy

Termin nadsyłania zgłoszeń: 12.04.2017
Austriackie Ministerstwo Europy, Integracji i Spraw Międzynarodowych po raz czwarty ogłasza konkurs na najlepsze projekty społeczne w czterech dziedzinach: zrównowazony rozwój, aktualne wydarzenie, innowacje i media. Projekty powinny wspierać dialog międzykulturowy ze szczególnym uwzględnieniem tematyki sztuki i kultury, kobiet, młodzieży oraz edukacji obywatelskiej.

Zwycięskie projekty otrzymają nagrody w wysokości od 5.000 do 10.000 Euro.

Międzynarodowa Letnia Akademia Sztuk Pięknych w Salzburgu 2020

Termin nadsyłania zgłoszeń: 01.04.2020
Nowe Horyzonty to temat przewodni Międzynarodowej Letniej Akademii Sztuk Pięknych w Salzburgu, która oferuje 80 stypendiów z przeznaczeniem na pokrycie czesnego za kursy z następujących dziedzin: sztuki plastyczne, rzeźba i instalacja, performance, kreatywne pisanie, sztuka kuratorska, film i fotografia, sztuka mediów.
Kursy i stypendia przeznaczone są dla utalentowanych artystek, artystów oraz kuratorek i kuratorów bez ograniczeń wiekowych.

Uniwersyteckie stypendium Ernsta Macha w roku akademickim 2022/2023

Termin nadsyłania zgłoszeń: 01.02.2022
Stypendia Ernsta Macha przeznaczone są dla absolwentek i absolwentów, studentek i studentów studiów doktorskich wszelkich kierunków, którzy chcieliby studiować w Austrii w roku akademickim 2022/2023 przez okres 1-9 miesięcy. Stypendia przeznaczone są dla osób z bardzo dobrą znajomością języka niemieckiego lub angielskiego, które urodziły się 1.10.1986 lub później i wynoszą 1050 Euro/mies.

Stypendium literackie miasta Graz dla pisarek i pisarzy

Termin nadsyłania zgłoszeń: 31.03.2017

Na zamku Cerrini am Schloßberg w Grazu czeka na Państwa miejsce pozwalające tworzyć. Zapraszamy do ubiegania się o stypendium literackie dla pisarek i pisarzy miasta Graz na rok 2017/2018.