Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt
27.01.2023

Konkurs o nagrodę STRABAG Artaward 2023 w dziedzinie malarstwa i rysunku

9.01.2023 rusza nabór zgłoszeń do konkursu STRABAG Artaward International 2023. Nagroda przyznawana jest w Austrii od 1994 roku, a na arenie międzynarodowej od 2009 roku. Celem jest promocja młodych artystów w dziedzinie malarstwa i rysunku, w tym roku STRABAG Artaward International zostanie przyznana po raz 28.
W Konkursie mogą brać udział absolwenci uczelni artystycznych malarstwa i rysunku, którzy nie ukończyli 40 roku życia. W tegorocznej edycji przyjmowane będą zgłoszenia prac autorów pochodzących z Polski oraz Słowacji, Czech, Węgier i Austrii.
 
Międzynarodowe jury dokona wyboru laureatów w dwuetapowym procesie selekcji. Co roku przyznawana jest nagroda główna w wysokości 15 000 EUR oraz cztery wyróżnienia po 5 000 EUR.
 
Prace nagrodzonych artystów mogą dołączyć do kolekcji STRABAG Artcollection, która liczy obecnie ponad 3 500 dzieł prezentowanych w ponad 60 biurach STRABAG na świecie, w tym w siedzibie STRABAG w Pruszkowie.
 
Zwieńczeniem konkursu będzie zorganizowana w Austrii wystawa nagrodzonych prac, podczas której nastąpi ceremonia wręczenia nagród. Każdy z pięciu nagrodzonych artystów będzie miał także możliwość zaprezentowania własnych dzieł na indywidulnej wystawie w STRABAG Artlounge w Wiedniu. Wszyscy nagrodzeni mogą ubiegać się o możliwość kontynuowania pracy nad kolejnymi dziełami w STRABAG Artstudio w Wiedniu.

Termin zgłoszenia prac: 27.01.2023 przez formularz zgłoszeniowy: https://www.strabag-kunstforum.at/artaward/anmeldung/
 
Informacje, regulamin Konkursu oraz formularz aplikacyjny dostępne są w języku angielskim na stronie: