Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt

Program / Wydarzenia

25.09.2020 - 17.01.2021 Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski ul. Jazdów 2 Warszawa
Ursula Mayer

Wystawa "Co nas przetrwa" [What Will Survive of Us]

Ursula Mayer

23.11.2020 - 30.01.2021 18:00 ON-LINE
"Mikrohistorie"

Wystawa polsko-austriacka

"Mikrohistorie"

Projekt zestawia prace dźwiękowe/słuchowiska Karoliny Szulejewskiej (PL) z pracami wideo i filmami Marlies Pöschl (AT). To, co łączy artystki, to uważne przyglądanie się społeczeństwu, przemianom w nim zachodzącym i towarzyszącym im emocjom.

01.01.2021 - 01.03.2021 OPEN CALL
OPEN_CALL

Konkurs na projekt artystyczny

OPEN_CALL

Austriackie Forum Kultury i Centrum Nauki Kopernik zapraszają artystów i artystki z Austrii i Polski do udziału w otwartym konkursie na projekt artystyczny.

01.01.2021 - 30.01.2021
"Mikrohistorie" w cyfrowej przestrzeni Austriackiego Forum Kultury

Wirtualna wystawa

"Mikrohistorie" w cyfrowej przestrzeni Austriackiego Forum Kultury

Po raz pierwszy dajemy widzom możliwość wejścia do cyfrowej przestrzeni Austriackiego Forum Kultury i obejrzenia jednej z ostatnich wystaw: „Mikrohistorie”. W formie wirtualnego zwiedzania pokazujemy: fotografie, filmy, obiekty i prace dźwiękowe Marlies Pöschl i Karoliny Szulejewskiej.

12.01.2021 19:00 ON-LINE
Peter Handke: 
"Pewnej ciemnej nocy…"

Seminarium z cyklu „Austria. Laboratorium krytyczne”

Peter Handke:
"Pewnej ciemnej nocy…"

Seminarium online prowadzą Barbara Klicka, Kalina Kupczyńska i Adam Lipszyc. W powieści "Pewnej ciemnej nocy wyszedłem z mojego cichego domu" Peter Handke próbuje stworzyć współczesną wersję arturiańskiej historii o rycerzu wyruszającym w nieznane.

19.01.2021 18:00 ON-LINE
“Nieme kobiety: 
żona Jeroboama“

Wykład Belli Szwarcman-Czarnoty

„Nieme kobiety:
żona Jeroboama“

Jeroboam wysłał swoją żonę z misją, którą ta przyjęła bez słowa. Komentatorzy nie są zgodni co do tego, czy jej milczenie, które zachowuje nawet w obliczu dramatu rodzinnego, świadczy o tym, że doznawała przemocy ze strony męża.

21.01.2021 19:00 ON-LINE
Franz Kafka:
"Ameryka / Zaginiony"

Seminarium „Literatura austriacka i psychoanaliza”

Franz Kafka:
"Ameryka / Zaginiony"

Seminarium online prowadzone przez Ewę Modzelewską-Kossowską i Adama Lipszyca o „Ameryce” Kafki. Ta opowieść o udrękach młodego człowieka w Nowym Świecie pachnie trochę Dickensem, trochę Pinokiem, ale przede wszystkim – oczywiście – Kafką, który konfrontuje nas w niej z historią tyleż prostą, co enigmatyczną.

25.01.2021 - 27.01.2021 ON-LINE
Stephan C. Lack
“Pozory nie mylą“

Czytanie performatywne sztuki

Stephan C. Lack
„Pozory nie mylą“

„Kiedy widzę kogoś po raz pierwszy, zawsze spodziewam się po nim najgorszego” – mówi martwa dziewczyna leżąca na stole w prosektorium w sztuce Stephana C. Lacka „Pozory nie mylą“, w przekładzie Karoliny Bikont. Wprowadzenie do niej wygłosi dr hab. Krzysztof Tkaczyk.

27.01.2021 19:00 ON-LINE
W Studio_: 
Ihu Anyanwu aka G.rizo

Za kulisami produkcji dźwięku / ON-LINE Music Talk

W Studio_:
Ihu Anyanwu aka G.rizo

Za kulisami produkcji dźwięku / ON-LINE Music Talk dla wszystkich zainteresowanych tajnikami produkcji i nagrywania muzyki. Na kolejnym spotkaniu cyklu będzie można przyjrzeć się praktyce G.rizo i porozmawiać o muzyce tanecznej czy domowych imprezach.

28.01.2021 19:00 ON-LINE
Daniel Wisser
– spotkanie autorskie

Z cyklu schreibART, ON-LINE

Daniel Wisser
– spotkanie autorskie

Powieść "Königin der Berge" [Królowa gór], której fragment Daniel Wisser czyta w trakcie spotkania, ukazała się w roku 2018 i przyniosła autorowi prestiżowe nagrody: Austriacką Nagrodę Książkową i Nagrodę im. Johanna Beera. Ta książka to genialna kombinacja czarnego humoru i śmiertelnej powagi, historia, w której życie jawi się jako absurd, a śmierć jest czymś wartym przeżycia.

31.01.2021
InterRisk

InterRisk

Sponsor główny Austriackiego Forum Kultury w Warszawie