Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt

Program / Wydarzenia

28.01.2021 - 28.02.2021 19:00 ON-LINE
Daniel Wisser
– spotkanie autorskie

Z cyklu schreibART, ON-LINE

Daniel Wisser
– spotkanie autorskie

Powieść "Königin der Berge" [Królowa gór], której fragment Daniel Wisser czyta w trakcie spotkania, ukazała się w roku 2018 i przyniosła autorowi prestiżowe nagrody: Austriacką Nagrodę Książkową i Nagrodę im. Johanna Beera. Ta książka to genialna kombinacja czarnego humoru i śmiertelnej powagi, historia, w której życie jawi się jako absurd, a śmierć jest czymś wartym przeżycia.

02.02.2021 - 28.03.2021 Międzynarodowe Centrum Kultury Rynek Główny 25 Kraków
Café "As" – historia przetrwania
Szymona Wiesenthala

Wystawa we współpracy z Jüdisches Museum Wien

Café "As" – historia przetrwania
Szymona Wiesenthala

Szymon Wiesenthal znany jest dziś głównie jako człowiek, który swoje życie poświęcił poszukiwaniu sprawiedliwości dla ofiar Shoah. Jego działalność jako architekta, taki właśnie był jego zawód nim zaczęły się nazistowskie prześladowania, została w dużej mierze zapomniana.

03.02.2021 19:00 ON-LINE
W Studio_: 
Ihu Anyanwu aka G.rizo

Za kulisami produkcji dźwięku / ON-LINE Music Talk

W Studio_:
Ihu Anyanwu aka G.rizo

Za kulisami produkcji dźwięku / ON-LINE Music Talk dla wszystkich zainteresowanych tajnikami produkcji i nagrywania muzyki. Na kolejnym spotkaniu cyklu będzie można przyjrzeć się praktyce G.rizo i porozmawiać o muzyce tanecznej czy domowych imprezach.

09.02.2021 19:00 ON-LINE
90. urodziny Thomasa Bernharda

Rozmowa i czytanie

90. urodziny Thomasa Bernharda

Podczas spotkania polscy znawcy i tłumacze twórczości Bernharda opowiedzą o tym, co wciąż pociąga ich lub niepokoi w jego pisarstwie. Spróbują też odpowiedzieć na pytanie, do jakiego stopnia włączenie autora Wymazywania do literackiego kanonu spowodowało neutralizację wywrotowego potencjału tej prozy.

18.02.2021 19:00 ON-LINE
Franz Kafka:
"Ameryka / Zaginiony"

Seminarium „Literatura austriacka i psychoanaliza” (kontynuacja)

Franz Kafka:
"Ameryka / Zaginiony"

Kontynuacja seminarium online prowadzonego przez Ewę Modzelewską-Kossowską i Adama Lipszyca o „Ameryce” Kafki. Ta opowieść o udrękach młodego człowieka w Nowym Świecie pachnie trochę Dickensem, trochę Pinokiem, ale przede wszystkim – oczywiście – Kafką, który konfrontuje nas w niej z historią tyleż prostą, co enigmatyczną.

24.02.2021 19:00 ON-LINE
W Studio_:
Isabella Forciniti

Za kulisami produkcji dźwięku / On-line Music Talk

W Studio_:
Isabella Forciniti

Za kulisami produkcji dźwięku/ On-line Music Talk dla wszystkich zainteresowanych tajnikami produkcji i nagrywania muzyki. Na kolejnym spotkaniu cyklu będzie można przyjrzeć się procesowi twórczemu Isabelli Forciniti i dowiedzieć się, jak łączyć analogowe brzmienie z oprogramowaniem cyfrowym.

28.02.2021
InterRisk

InterRisk

Sponsor główny Austriackiego Forum Kultury w Warszawie