Duo Ada Kobusiewicz i Christian F. Schiller z Austrii na indywidualnej wystawie SZ ON SZUM w GALERII EL w Elblągu.
W tym roku Biblioteka Austriacka w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie publikuje co miesiąc na stronie internetowej BUW omówienia ciekawych książek z Austrii. Autorami tekstów napisanych na zlecenie Biblioteki Austriackiej i Austriackiego Forum Kultury są polscy krytycy i krytyczki literatury i kultury austriackiej.
W dniach 6-18 kwietnia odbędzie się 29. edycja Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena w Warszawie. Tegoroczna edycja, zatytułowana „Beethoven i Wielka Poezja”, zaprezentuje 12 dni pełnych koncertów symfonicznych, recitali i koncertów kameralnych, w tym wykonania dzieł Beethovena, Liszta, Mahlera i Pendereckiego.
W tym roku Biblioteka Austriacka w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie publikuje co miesiąc na stronie internetowej BUW omówienia ciekawych książek z Austrii. Autorami tekstów napisanych na zlecenie Biblioteki Austriackiej i Austriackiego Forum Kultury są polscy krytycy i krytyczki literatury i kultury austriackiej..
Konkurs o Nagrodę Międzykulturową dotyczy projektów społecznych wspierających szeroko rozumiany dialog międzykulturowy. Konkurs obejmuje takie kategorie, jak: zrównoważony rozwój i ochrona środowiska, użycie nowych technologii w dialogu międzykulturowym, innowacje, aktualne wydarzenia i media. Dotychczas Nagroda Międzykulturowa cztery razy trafiła do Polski. W roku 2024 projekt Jadalny Krajobraz Fundacji w KRAJOBRAZIE został laureatem nagrody w kategorii "Zrównoważony rozwój". W kategorii MEDIA w roku 2020 otrzymało ją IMI Radio a w 2017 r. inicjatywa Chlebem i Solą za projekt www.uchodzcy.info. W roku 2015 fundacja Humanity in Action Polska otrzymała nagrodę w kategorii NAJLEPSZY AKTUALNY PROJEKT za „Kongres Strefa Inter@kcji”. W edycji 2025 wysokość nagród w każdej kategorii to 6.000-10.000 Euro.
Wydarzenia LIVE i ON-LINE
Wolfgang Wirth z Austrii na wystawie indywidualnej Geometrie zmiany w CSW w Toruniu.