Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Wykład i recital 
Symfonika na fortepianie – Wiedeń, około roku 1900
Marialena Fernandes – Universität für Musik und darstellende Kunst Wien 

Ranko Marković – Zürcher Hochschule der Künste
Kompozytorzy i autorzy opracowań to m.in.: Mozart/Zemlinsky, Rossini/Schönberg, Bruckner/Mahler, Mahler/Zemlinsky i Schönberg/Greissle

Połączony z wykładem recital duetu fortepianowego Fernandes – Marković przywołuje praktykę wykonania wyciągów fortepianowych, szeroko rozpowszechnioną w Wiedniu na przełomie wieków XIX i XX. Opatrzone komentarzem wykonania przykładów wybranych z twórczości działających w Wiedniu kompozytorów i aranżerów są interesujące nie tylko z historycznej perspektywy, lecz stwarzają możność artystycznie inspirującego, świeżego spojrzenia na dobrze znaną z sal koncertowych muzykę symfoniczną, która zabrzmi w wersji na fortepian na cztery ręce.

21.10.2018 /nd./, 19.00
Austriackie Forum Kultury
ul. Próżna 7/9, Warszawa
Wstęp wolny / po angielsku

 

 

 

 

21.10.2018 19:00 Austriackie Forum Kultury
ul. Próżna 7/9
Warszawa
Wstęp wolny / po angielsku