Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Melancholia”
Recital muzyki zakazanych kompozytorek i kompozytorów w wykonaniu VIVA LA CLASSICA!
Organizator: Austriackie Forum Kultury, VIVA LA CLASSICA!
Patronat honorowy: Ambasador Republiki Austrii w Polsce Andreas Stadler
Dzięki wsparciu: Austriackiego Federalnego Ministerstwa Sztuki, Kultury, Służby Cywilnej i Sportu, 
Wiedeńskiego Instytutu Wiesenthala Studiów nad Holokaustem (VWI), Żydowskiego Muzeum Galicji w Krakowie

Ten wieczór jest uhonorowaniem dorobku kompozytorek i kompozytorów, których muzyka została zakazana przez nazistowski reżim i uznana za tak zwaną „sztukę zdegenerowaną” (Entartete Kunst) ze względu na ich pochodzenie, przekonania, płeć lub orientację seksualną. Słowo „zdegenerowany” było powszechnie używane do opisywania sztuki lub muzyki zakazanej przez Trzecią Rzeszę.

Program koncertu „Melancholia” w wykonaniu zespołu VIVA LA CLASSICA! dedykowany jest tym kompozytorom, którzy mimo upływu tylu lat wciąż pozostają nieznani, a zasługują na większą uwagę ze względu na rzadko wykonywane utwory. Podczas programu będziemy wspominać ich życie oraz wyjątkową twórczość.

Zapraszamy do wysłuchania zróżnicowanego programu z utworami Ericha Wolfganga Korngolda, Albana Berga, Ericha Zeisla, Rosy Wertheim i wielu innych, w wykonaniu wyjątkowych muzyków: Julitty Dominiki Walder (sopran), Mateusza Kasprzaka-Łabudzińskiego (skrzypce), Piotra Lato (klarnet) i Joanny Sochackiej (fortepian).

Koncerty są objęte honorowym patronatem wicekanclerza Wernera Koglera: Wicekanclerz i federalny minister sztuki, kultury, służby cywilnej i sportu Republiki Federalnej Austrii


18.04.2024, 19:00
Austriackie Forum Kultury
Próżna 7/9
Warszawa
Wstęp wolny
Więcej informacji: vivalaclassica.com

 

 

 

18.04.2024 19:00 Austriackie Forum Kultury
ul. Próżna 7/9
Warszawa
Wstęp wolny