Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Laura Freudenthaler w piśmie literackim „Wizje”

Laura Freudenthaler to czwarta austriacka pisarka zaprezentowana w internetowym trzymiesięczniku literackim „Wizje”. Cała „Opowieść o duchach” w przekładzie Elizy Borg ukaże się za jakiś czas nakładem Wydawnictwa „Od Do”.

Laura Freudenthaler (ur. 1984 w Salzburgu) – pisarka austriacka młodszego pokolenia. Debiutowała tomem opowiadań Der Schädel von Madeleine („Czaszka Madeleine”, 2014). W 2017 r. ukazała się jej pierwsza powieść Die Königin schweigt („Królowa milczy”, 2017), wyróżniona m.in. Nagrodą Literacką Miasta Bremy. Za opublikowaną w 2019 roku Geistergeschichte („Opowieść o duchach”) otrzymała Nagrodę Literacką Unii Europejskiej. Fragmenty tej powiści ukazały się w „Literaturze na Świecie” (5-6/2020) oraz „Wizjach” (2/2021). Freudenthaler mieszka w Wiedniu. Jest również tłumaczką z  języka francuskiego na niemiecki.

Laura Freudenthaler
  - http://magazynwizje.pl/freudenthaler-proza/
Alois Hotschnig - http://magazynwizje.pl/alois-hotschnig-dwa-fragmenty/
Karin Peschka - http://magazynwizje.pl/karin-peschka-wiedenskie-dziecko/
Thomas Bernhard - http://magazynwizje.pl/thomas-bernhard-krotkie-prozy/

Współpraca z Magazynem „Wizje” jest częścią programu promocji literatury austriackiego Federalnego Ministerstwa Spraw Europejskich i Międzynarodowych – schreibART AUSTRIA realizowanego przez Austriackie Forum Kultury w Warszawie.

Foto: © Marianne Andrea Borowiec; 
Ilustracja: © Hekla Studio
Sponsor główny Austriackiego Forum Kultury:

 

01.06 - 30.06.2021 ON-LINE