Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Paul Divjak
na Festiwalu Opowiadania
Organizacja: Towarzystwo Aktywnej Komunikacji, Austriackie Forum Kultury w Warszawie

Paul Divjak połączy prezentację fragmentów swoich utworów „Dardanella“ i „Der parfümierte Mann” z utworami muzycznymi z albumu „Science Fiction Pocket Museum“. Polskie tłumaczenie autorstwa Ryszarda Turczyna zostanie wyświetlone.

Paul Divjak studiował na Uniwersytecie Sztuk w Zurychu (Hochschule der Künste) i doktoryzował się na Uniwersytecie Wiedeńskim z filozofii. Tworzy w obszarach literatury, filmu, fotografii, muzyki, performensu, instalacji i olfaktoryki. 
Ostatnie jego książki to „Der Geruch der Welt” (Zapach świata, 2016), „Der parfümierte Mann” (Wyperfumowany mężczyzna, 2020) i „Gespannte Gesichter. Und: Die Trauer in den Fingerspitzen” (Zaciekawione twarze. I: Żałoba w opuszkach palców“ 2020). Publikuje regularnie w wiedeńskim piśmie żydowskim „wina”.
Otrzymał m.in.: Austriackie Stypendium Dramatyczne (Österreichisches Dramatikerstipendium), Nagrode Theodora Körnera, Austriacką Państwową Nagrodę Literacką.


07.10.22 (pt.)

Concordia Design 
wyspa Słodowa 7
Wrocław
Po niemiecku 
Projekcja polskiego tłumaczenia (Ryszard Turczyn)
Dalsze szczegóły wkrótce na www.opowiadania.org


07.10.2022 Concordia Design
wyspa Słodowa 7
Wrocław
Po niemiecku