Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

„FEMINIZM WTF”
Pokaz specjalny filmu i rozmowa
Organizacja: Fundacja HER Docs, Austriackie Forum Kultury, G’rls ROOM, Kinoteka

Podczas niedawno zakończonego HER Docs Forum otrzymaliśmy od Was wiele zapytań, czy i kiedy będzie można ponownie zobaczyć dokument „Feminizm WTF” w reżyserii Kathariny Mückstein, który był jednym z Waszych ulubionych tytułów w programie Forum. Dlatego już dziś zapraszamy Was wspólnie z HER Docs na kolejny pokaz filmu oraz towarzyszącą mu rozmowę z zaproszonymi gościniami.

Feminizm WTF” – czyli wszystko, co chcesz wiedzieć o feminizmie, ale boisz się zapytać!

Austriacka reżyserka i scenarzystka Katharina Mückstein postanowiła stworzyć filmową pigułkę wiedzy o współczesnym ruchu feministycznym (albo raczej: wielu ruchach feministycznych) w popowej, intensywnej wizualnie formie. Od prostego (i podchwytliwego) eksperymentu z podziałem na różowe i niebieskie ubranka dla dzieci, po otwierające oczy wypowiedzi ekspertek z zakresu socjologii, biologii, seksuologii i politologii, twórczyni filmu odkrywa przed nami abecadło feministycznych myśli. Mückstein umieszcza ekspertki w starannie zaaranżowanych, kolorowych przestrzeniach – już sama scenografia ilustruje odchodzenie od genderowej binarności. Ich wypowiedzi uzupełniają queerowe taneczne sceny i kampowa choreografia.

Po pokazie zapraszamy na rozmowę z zaproszonymi gościniami, którą poprowadzi Aleksandra Nowak – dziennikarka, pisarka, kulturoznawczyni, aktywistka. Rozmowa tłumaczona będzie na PJM.


28.11.2023 (wt.), 19:00
Kinoteka PKiN
Pl. Defilad 1
Warszawa
Bilety: www.kinoteka.pl oraz w kasach Kinoteki
Film będzie dostępny w polskiej i angielskiej wersji językowej.

28.11.2023 19:00 Kinoteka
Plac Defilad 1
Warszawa
Bilety