Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Koncerty:
Trio Klavis
Jenny Lippl – skrzypce
Miha Ferk
– saksofon
Sabina Hasanova
– fortepian

Organizatorami wydarzenia są Miasto Lublin, Fundacja Kultury i Integracji Inter-Art, Filharmonia Świętokrzyska im. Oskara Kolberga w Kielcach oraz Austriackie Forum Kultury.
https://www.trioklavis.com/


Program:


W. A. Mozart (1756-1791) 
Trio z Kegelstatt KV 498 
I. Andante 
II. Menuetto 
III. rondo. Allegretto 

Siergiej Rachmaninow (1873-1943)
Trio élégiaque (Trio elegijne) nr 2 op. 9 
I. Moderato - Allegro moderato

Ernst Schulhoff (1894-1942) 
Concertino jazzowe na skrzypce, saksofon i fortepian WV154


Trio Klavis ugruntowało swoją pozycję jako wyjątkowy zespół kameralny, przyciągający międzynarodową uwagę swoim unikalnym brzmieniem i imponująco zróżnicowanym repertuarem. Cenieni za doskonałe interpretacje, precyzję oraz wyjątkowy kontakt z publicznością muzycy przeniosą nas nie tylko na wiedeńskie salony.
Trio Klavis dąży do rozszerzenia dotychczasowej muzyki na fortepian, skrzypce i saksofon. Regularnie dokonują premier oryginalnych kompozycji uznanych kompozytorów, jak również własnych kompozycji. Ich oddanie dla swojej muzyki obrazuje fakt, że wszystkie występy grają z pamięci bez nut.
Trio Klavis występowało w największych salach koncertowych, takich jak wiedeńska Musikverein, Tonhalle Zürich, St. Petersburg Philharmonie, Gasteig Münich oraz na renomowanych festiwalach, takich jak Grafenegg Festival, Allegro Vivo czy Kissinger Sommer w Bad Kissingen. Międzynarodowe trasy koncertowe zaprowadziły trio przez Europę, Azję i Afrykę.
W 2015 roku zespół otrzymał Stypendium Austriackiego Urzędu Kanclerskiego w dziedzinie muzyki i w tym samym roku został wyróżniony nagrodą Bank Austria Art Prize. W 2016 roku trio wydało swój debiutancki album „Geography of Sound” z Orlando Records, będący kompilacją klasycznych utworów z wpływami muzyki ludowej z całego świata. Austriacka instytucja Musikfonds wsparła produkcję ich drugiego albumu, na którym znalazły się utwory Johannesa Brahmsa, Dymitra Szostakowicza i Ernsta Krenka.
Trio Klavis było artystami Musik Aktuell w 2015 roku i zostało wybrane na artystów NASOM „New Austrian Sound of Music” na lata 2020-21.31.08.2022, 18:00 
Trybunał Koronny (Stary Ratusz)
ul. Rynek 1
Lublin
Wstęp wolny

01.09.2022, 19:00
Filharmonia Świętokrzyska im. Oskara Kolberga
Stefana Żeromskiego 12
Kielce
Bilety: od 27 PLN

02.09.2022, 19:00
Międzynarodowy Festiwal Muzyki Odnalezionej 
Sala Koncertowa Zespołu Szkół Muzycznych
ul. Lippóczy' ego 4
Tarnów
Wstęp wolny      
31.08 - 02.09.2022
Lublin, Kielce, Tarnów