Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botemKoncert:
ALCARAZ CLEMENTE / SCHALLFELD ENSEMBLE / GARMS

Manuel Alcaraz Clemente – perkusja solo

SCHALLFELD ENSEMBLE
:
Elisa Azzarà – flet
Szilárd Benes
 klarnet
Matej Bunderla
– saksofon
Stefan Obmann 
– puzon
Patrick Skrilecz
– fortepian
Hannes Schöggl 
– perkusja
Lorenzo Derinni
– skrzypce
Myriam García Fidalgo 
– wiolonczela
Margarethe Maierhofer-Lischka
 – kontrabas

Leonhard Garms
 – dyrygent

Program:
Pierluigi Billone
 MAAT ME* na perkusję solo i osiem instrumentów
przerwa
Dominik Karski
 The Unknowable** na wiolonczelę, kontrabas, perkusję i fortepian (zamówienie Warszawskiej Jesieni)
Anna Korsun Spleen* na śpiewający zespół
Franck Bedrossian It* na siedem instrumentów

** prawykonanie
* pierwsze wykonanie w Polsce. 
Utwór MAAT ME Pierluigiego Billone został zamówiony przez Schallfeld Ensemble przy wsparciu Ernst von Siemens Foundation.


POŁĄCZENIA – to hasło tegorocznej 65. „Warszawskiej Jesieni”. Działamy zespołowo, jednoczymy siły wykonawcze, programowe i organizacyjnie. Połączenia budują. Łączymy się na przekór inżynierii społecznych podziałów. Jesteśmy z Ukrainą i jej twórcami. Prezentujemy muzykę nieobojętną na zmagania z trudami życia i samotnością, przynoszonymi zarówno przez wielkie procesy jak i codzienność.

65. „Warszawska Jesień” to ponad 40 wydarzeń nurtu głównego, Warszawskiej Jesieni Klubowo i Małej Warszawskiej Jesieni z koncertami, instalacjami, spotkaniami z kompozytorami i warsztatami kompozytorskimi. Wystąpi ponad 20 zespołów z całego świata, wśród nich austriackie Schallfeld Ensemble.

Schallfeld to międzynarodowy zespół muzyki współczesnej z Grazu. Zespół inspiruje wirtuozerią i wrażliwością dźwiękową ze szczególnym uwzględnieniem form koncertów, które twórczo wykorzystują poszczególne warunki przestrzenne sali i otwierają odbiorców na nowy wymiar słuchania. Schallfeld został założony w 2013 roku przez absolwentów Klangforum Wien. Program artystyczny odzwierciedla różnorodność i zainteresowania jego członków, obecnie muzyków z 8 różnych krajów. Zespół przyciąga uwagę zarówno poprzez ekscytujący program, skupiający się na młodych kompozytorach i innowacyjnych inscenizacjach koncertowych, jak i poprzez pracę z live electronics i kolektywne improwizacje.

 

Wydarzenie organizowane jako część projektu Young Ensembles europejskiej sieci Ulysses, współfinansowane w ramach programu Unii Europejskiej “Kreatywna Europa”.
Koncert zorganizowano przy wsparciu Austriackiego Forum Kultury
Partnerem koncertu jest Stowarzyszenie Autorów ZAiKS


20.09.2022 (wt.), 19:30
Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina
Sala Koncertowa
ul. Okólnik 2, Warszawa
Wstęp: 50 PLN
Więcej informacji: Alcaraz Clemente / SCHALLFELD ENSEMBLE / Garms Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień (warszawska-jesien.art.pl)

 
Foto: Maria Frodl

 

20.09.2022 19:30 Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina
Sala Koncertowa, ul. Okólnik 2
Warszawa
Wstęp: 50 PLN