Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Koncert ON-LINE
AUREUM Saxophon Quartett
Martina Stückler - saksofon sopranowy
Johannes Weichinger - saksofon altowy
Viola Jank - saksofon tenorowy
Lukas Seifried - saksofon barytonowy

Kiedy jesienią 2015 roku doszło do nieoczekiwanego spotkania czworga młodych muzyków, trafiły na siebie cztery bardzo różne osobowości – wspólnym celem, który im przyświecał, było przybliżenie muzyki klasycznej innym ludziom. Nazwa AUREUM – po łacinie „złoty” – odzwierciedla wizualny efekt, jaki wywierają ich instrumenty.

Dzisiaj AUREUM Saxophon Quartett gra już w renomowanych miejscach koncertowych w Austrii i na świecie. Poza tym można go posłuchać w różnych audycjach radiowych, jest częścią licznych serii koncertów, wielu programów, projektów i relacji medialnych.

„Dla każdego działu muzyki klasycznej to mus!” (Otto Brusatti, moderator rozgłośni Ö1 i muzykolog).

AUREUM Saxophon Quartett porusza się w swojej muzyce między tradycją a nowoczesnością, nie pozwalając narzucać sobie żadnych ograniczeń. Każde z czworga muzyków wprowadza swoje ulubione gatunki do repertuaru, w którym klasyka łączy się z jazzem, world music i autentyczną muzyką ludową na najwyższym poziomie.

Koncert odbędzie się dzięki inicjatywie Austriackiego Federalnego Ministerstwa Spraw Europejskich i Międzynarodowych (BMEIA).
Aureum Saxophon Quartett wystąpi jesienią w Austriackim Forum Kultury w Warszawie.


22.05.2020 (Pt.), 18.30
Konieczna rejestracja: afkwawmusik@gmail.com
Koncert będzie przez 7 dni możliwy do obejrzenia na stronie.

https://www.konzertsaal.at/event-details/aureum-saxophon-quartett

 

22.05.2020 18:30 ON-LINE

Rejestracja: afkwawmusik@gmail.com