Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Otwarcie wystawy
AVATAR
Uczestnicy: Robin Klengel, Leonhard Müllner, Michael Stumpf (Total Refusal – Digital Disarmament Movement); Piotr Kopik
Kurator: Stanisław Welbel

Wystawa zestawia praktykę artystyczną wiedeńskiego kolektywu Total Refusal – Digital Disarmament Movement: Robin Klengel, Leonhard Müllner, Michael Stumpf, zawłaszczającego wirtualne światy gier komputerowych i skupiającego się na pacyfistycznej idei ich „rozbrojenia” z twórczością Piotra Kopika, polskiego artysty multimedialnego, interesującego się również sposobami, w jaki wykorzystane są sztuczne światy. Piotr Kopik prowadzi Pracownię 3D i Zdarzenia Wirtualne I na Wydziale Sztuki Mediów warszawskiej ASP. Tworzone przez niego wirtualne rzeczywistości można swobodnie eksplorować, a doświadczenie VR wychodzi poza narracyjne ramy, stając się refleksją nad samą istotą wirtualnej rzeczywistości i naszej w niej roli.


17.02.202 (Pon.), 18.00
Austriackie Forum Kultury
Warszawa, ul. Próżna 7/9
Wstęp wolny
Wystawa potrwa do 29.03.2020
www.leonhardmuellner.at/total-refusal/
www.piotrkopik.com
Aritst Talk: rozmowa i spotkanie z
Robinem Klengelem

Serdecznie zapraszamy na rozmowę i spotkanie z Robinem Klengelem. Podczas spotkania artysta opowie o praktyce grupy Total Refusal, której jest członkiem oraz o działaniach artystycznych w przestrzeni publicznej i wirtualnej. Przedstawi proces powstawania prac i ich funkcjonowanie na styku sztuk wizualnych i gier wideo. Twórczość Robina Klengela jak i kolektywu Total Refusal oprócz poruszania kwestii związanych ze współczesnymi formami zaangażowania społeczno-politycznego stanowi również często refleksję na temat relacji sztuki z nauką i techniką.

Robin Klengel (AT), ur. w 1988 r. w Grazu, mieszka i pracuje jako artysta, ilustrator i antropolog kultury w Wiedniu i Grazu. Jego zainteresowania obejmują indywidualne i zbiorowe taktyki zawłaszczania przestrzeni oraz mechanizmy porządkowania i kontroli nad publicznymi przestrzeniami miejskimi i cyfrowymi. Klengel umiejscawia swoje działania na pograniczu sztuki, nauki i zaangażowania społeczno-politycznego. Uczestniczył w rozmaitych projektach i publikacjach w tym obszarze. Od roku 2017 jest wiceprzewodniczącym Forum Stadtpark poświęconego interdyscyplinarnej działalności w przestrzeni sztuki i kultury.


18.02.2019, godz. 18:00
Austriackie Forum Kultury
ul. Próżna 7/9, Warszawa
spotkanie w języku angielskim, wstęp wolny
w ramach wystawy AVATAR, wystawa trwa od 17.02 do 29 marca 2020

Wystawa jest częścią programu CREATIVE AUSTRIANS Austriackiego Forum Kultury w Warszawie:
https://www.youtube.com/watch?v=b9wHSFHiJOg&t=2s (wideo z Launching-Event-CREATIVE AUSTRIANS)
Publikacja CREATIVE AUSTRIANS po angielsku: https://www.bmeia.gv.at/fileadmin/ZZZ_Medien_alt/Buch_Gesamt_en_web_kl.pdf

17.02 - 29.03.2020 18.00 Austriackie Forum Kultury
ul. Próżna 7/9
Warszawa
Wstęp wolny

Galeria