Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Wykład
Bella Szwarcman-Czarnota:
Kobiety w Torze
Organizatorzy: Austriackie Forum Kultury, Gmina Żydowska w Warszawie
Ilustracja: Chardon-Wittmann, Rebecca and Eliezer at the well 


W nowym cyklu będziemy rozmawiać o kobietach bezpłodnych w Torze i postawach ich mężów. Okres nowego roku żydowskiego to czas, w którym czyta się teksty mówiące o tym, jak Bóg „wspomina na kobiety” bezpłodne. Wynika z nich jasno, że zarówno bezpłodność, jak i poczęcie są narzędziem Boskiej Opatrzności.
Pierwszy wykład dotyczył Sary – żony Abrahama, Racheli – żony Jakuba i Chany – żony Elkany. W następnym pojawią się inne kobiety bezpłodne: Rebeka, bezimienna matka Samsona, a także kobieta z Szunam.

Bella Szwarcman-Czarnota – polska publicystka, redaktorka, tłumaczka. Znawczyni tematu kobiet żydowskich. Tłumaczy z języka francuskiego, rosyjskiego i jidysz. Wieloletnia redaktorka PWN oraz felietonistka i redaktorka pisma żydowskiego „Midrasz”.


10.01.2023 (wt.), godz. 18:00
Po polsku
ON-LINE:
ZOOM: https://us02web.zoom.us/meeting/register/tZYsdOmqqzMrG9AcD8RtZDXG779w4G4OlZlD

 

10.01.2023 18:00 ON-LINE
Po polsku
ZOOM: wstęp wolny