Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Interdyscyplinarna sesja
"Badania artystyczne i architektoniczne w studiach nad pamięcią" 
towarzysząca wystawie "Kryjówki. Architektura przetrwania"
w Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki i TRAFO Trafostacji Sztuki w Szczecinie
Organizacja: GEOP (Global Education Outreach Program), Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki, TRAFO Trafostacja Sztuki w Szczecinie, Wydział Zarządzania Kulturą Wizualną Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Austriackie Forum Kultury

Międzynarodowa sesja "Badania artystyczne i architektoniczne w studiach nad pamięcią" towarzyszy wystawie Natalii Romik "Kryjówki". Sesja jest okazją do usystematyzowania refleksji nad potencjałem badań z pogranicza sztuki współczesnej, architektury, studiów miejskich, studiów nad pamięcią i Zagładą. Program został przygotowywany przez interdyscyplinarny zespół antropolożek, historyczek sztuki, kuratorów, architektek i artystek kwestionujących rozdzielenie nauki i sztuki jako osobnych sposobów namysłu nad historią i jej obecnymi reperkusjami. Artystki i artyści często umożliwiają głębsze rozumienie zjawisk, którymi zajmują się badacze i badaczki, ponieważ posługują się odmiennymi narzędziami. Uczestnicy sesji przyjrzą się fenomenom z pogranicza sztuki i badań naukowych, a zwłaszcza temu, w jaki sposób badania artystyczne i praktyki site-specific mogą być wykorzystywane do studiów nad przeszłą przemocą, jej materialnymi pozostałościami oraz odzyskiwaniem wypartej pamięci o liminalnych wydarzeniach.

Konferencja rozpocznie się 5.07.2022 o godzinie 17:00 od wykładu prof. Klausa Davidowicza pt. „The hidden Jews in Shoah Cinema”, organizowanego we współpracy z Austriackim Forum Kultury.


6–7 lipca 2022
Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki
Warszawa
Obowiązuje rejestracja: Badania artystyczne i architektoniczne w studiach nad pamięcią Interdyscyplinarna sesja (zacheta.art.pl)

 

 

06.07 - 07.07.2022 Zachęta Narodowa Galeria Sztuki
Plac Małachowskiego 3
Warszawa
Rejestracja