Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Wykład Belli Szwarcmann-Czarnoty z cyklu „Pieśni kobiet”
Pieśń Chany, matki proroka Samuela
Organizatorzy: Austriackie Forum Kultury, Gmina Żydowska w Warszawie

Chana
, jedna z wielu kobiet-bohaterek Ksiąg Samuela, przez wiele lat pozostawała bezpłodna. Modliła się żarliwie o dziecko, a jej modlitwa została wysłuchana. Pierworodnego syna, Samuela, zgodnie z obietnicą, zaniosła do świątyni w Szilo. Wówczas to Chana odśpiewała pieśń dziękczynną za dar macierzyństwa. Rabi Jonatan ben Uzziel uznał jej pieśń za proroctwo, a samą Chanę za prorokinię. Co w treści tego hymnu mogło go do tego skłonić?

Bella Szwarcman-Czarnota – polska publicystka, redaktorka, tłumaczka. Znawczyni tematu kobiet żydowskich. Tłumaczy z języka francuskiego, rosyjskiego i jidysz. Wieloletnia redaktorka PWN oraz sekretarka redakcji Biuletynu Żydowskiego Instytutu Historycznego.


10.11.2020 (Wt.), 18.00
ON-LINE
Po polsku
Zoom:
https://us02web.zoom.us/j/86352016456?pwd=eHpOUFJPZmdiSVFGQVU4WkFDUlpOZz09

Meeting-ID: 863 5201 6456

Hasło: 713018

10.11.2020 18:00
ON-LINE