Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Christoph Platz
– główny kurator festiwalu steirischer herbst gościem festiwalu DIGITAL CULTURES 2020 – ONLINE

Od 2017 Festiwal Digital Cultures to miejsce corocznych spotkań entuzjastów i profesjonalistów z branży kultury cyfrowej, która stała się integralną częścią współczesnego pejzażu kulturowego.

Zeszłoroczna edycja Festiwalu Digital Cultures była poświęcona archiwom i twórczemu dialogowi z przeszłością. W tym roku uwaga skierowana jest w przeciwną stronę, ku różnym wizjom przyszłości. Nie mamy tu do czynienia z jedynym, gotowym scenariuszem, ale z wachlarzem prawdopodobnych zdarzeń, utopijnych wizji, możliwych zmian. Przy pomocy jakich narzędzi będą budowane przyszłe utopie? Jak można je twórczo wykorzystać do zmiany świata? Rozmowy na temat przyszłości z różnych względów nabierają dziś szczególnego znaczenia. Futurystyczne wizje, które jeszcze dekadę temu postrzegane były jako intrygujące, lecz mało realne, w coraz większym stopniu stają się rzeczywistością. Kultura – jak żadna inna dziedzina – pomaga wyobrazić sobie i zrozumieć przyszłość, i oswoić się z nią.

W ramach Digital Cultures odbywają się panele, warsztaty i „master classes”, program filmowy i audio.

W panelu Idea postwzrostu w branży artystycznej, którego kuratorem jest Joseph Cutts (twórca instalacji wideo, współpracujący stale z organizacją S1 Artspace w Sheffield) weźmie udział Christoph Platz – główny kurator festiwalu steirischer herbst. Oprócz niego w panelu wystąpią: Jagna Lewandowska (kuratorka, badaczka, filmoznawczyni, członkini galeryjnego kolektywu New Roman i zespołu Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie) oraz Diane Drubay (kuratorka, publicystka, artystka wideo i fotografka, założycielka We Are Museums - międzynarodowej społeczności innowatorów muzealnictwa.) https://digitalcultures.pl/pl/program/degrowth-in-arts-industry-museums-and-festivals

Pełen program i rejestracja: https://digitalcultures.pl
Organizator: Instytut Adama Mickiewicza

 

21.10.2020 (śr.), 18:00
panel Idea postwzrostu w branży artystycznej

17-25.10.2020
Festiwal DIGITAL CULTURES 2020 – ONLINE

Język: angielski

17.10 - 25.10.2020 DIGITAL CULTURES
ON-LINE
Rejestracja