Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Daniel Wisser – spotkanie autorskie z cyklu schreibART ON-LINE
Prowadzenie: Manfred Müller, Austriackie Towarzystwo Literackie
Spotkanie nagrano w Austriackim Towarzystwie Literackim (Österreichische Gesellschaft für Literatur), w maju 2020. 
Zdjęcia, dźwięk i montaż: herrmauser – artist collective
muzyka: Friederike Bernhardt
produkcja: Österreichische Gesellschaft für Literatur we współpracy z austriackim Federalnym Ministerstwem Spraw Europejskich i Międzynarodowych.
Polskie napisy: Austriackie Forum Kultury w Warszawie.
Fragment powieści Königin der Berge w przekładzie Ryszarda Wojnakowskiego czyta Borys Jaźnicki.
foto: © Ian Ehm

Daniel Wisser (1971) — pisarz, performer i muzyk. Pisze prozę, poezję i utwory dramatyczne. Mieszka w Wiedniu. 2017 był gościem wrocławskiego Międzynarodowego Festiwalu „Opowiadania“. Wiosną 2020 w „Dwutygodniku“ ukazały się w przekładzie Sławy Lisieckiej jego „Dzienniki odosobnienia”, napisane pierwotnie dla projektu Domu Literatury w Grazu „Corona-Tagebücher”: https://www.dwutygodnik.com/artykul/8952-praktyka-rezygnacji.html

Powieść Königin der Berge [Królowa gór], której fragment autor czyta w trakcie spotkania, ukazała się w roku 2018 i przyniosła mu prestiżowe nagrody: Austriacką Nagrodę Książkową i Nagrodę im. Johanna Beera. Ta książka to genialna kombinacja czarnego humoru i śmiertelnej powagi, historia, w której życie jawi się jako absurd, a śmierć jest czymś wartym przeżycia.


28.01.2021 (czw.), 19:00
ON-LINE
Facebook: https://www.facebook.com/AustriackieForumKultury
Youtube: https://www.youtube.com/channel/UC4LJsJh-Y1WGQLZUnYm15pA
Po niemiecku z polskimi napisami

28.01 - 28.02.2021 19:00 ON-LINE

Po niemiecku z polskimi napisami