Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

DIGITAL FUTURE TALK: FAKE NEWS
Drugie spotkanie z nowego cyklu Digital Future Talks 
Organizacja: Austriackie Forum Kultury
Partner: Fundacja Art Transparent

Drugie spotkanie z naszego nowego cyklu Digital Future Talks poświęcone będzie zjawisku fake newsów oraz rozprzestrzeniających się w internecie teoriom spisku. Platformy cyfrowe, w dobie natychmiastowego przepływu informacji, poprzez wiadomości zarówno prawdziwe, jak i fałszywe w ogromnym stopniu kształtują politykę. Przed instytucjami kultury stoją nowe wyzwania, szczególnie teraz, kiedy tak rozległa część działalności instytucji kultury przeniosła się na platformy online i odbywa się wirtualnie.

Podczas dyskusji panelowej zastanowimy się nad znaczeniem i obiegiem fałszywych informacji w świecie cyfrowym oraz omówimy kilka praktycznych sposobów radzenia sobie z wirtualną propagandą. Do udziału zostali zaposzeni wybitni teoretycy i praktycy, filozofowie, artyści, dziennikarze i prawnicy:

Karolina Bieniek (PL) - Art Transparent, koordynatorka projektu "Artifake Polska - sztuka przeciwko propagandzie"
Verena Dengler (AT) - artystka wizualna
Sandro Droschl (AT) - dyrektor HALLE FÜR KUNST Steiermark, Graz
Josef Mitterer (AT) - filozof
Alicja Patanowska (PL) - artystka wizualna
Marcin Sawiński (PL) - artysta wizualny
Volodymyr Yermolenko (UA) - filozof, dziennikarz

Moderacja:
Katarzyna Kasia - filozofka, publicystka, wykładowczyni Wydziału Zarządzania Kulturą Wizualną Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie


Partnerem wydarzenia jest Fundacja Art Transparent z Wrocławia, realizująca międzynarodowy projekt ARTIFAKE (Art Invades Fake), którego celem jest promowanie świadomego odbioru przekazów medialnych i krytycznego podejścia do dezinformacji i fake newsów.

Digital Future Talks – to nowy cykl spotkań w Austriackim Forum Kultury, poświęcony wizjom i wyzwaniom przyszłości. Więcej informacji o pierwszym spotkaniu, na temat przyszłości instytucji kultury można znaleźć tu: https://austria.org.pl/wydarzenia/digital-future-talks-przyszlosc-instytucji-kultury-strategie-trendy-plany
Digital Future Talk, część 1: https://austria.org.pl/mediateka?searchPhrase=&category=Sztuki+wizualne&sort=new


26.05.2021, 18:00

Spotkanie odbywa się online na platformie ZOOM.
Tłumaczenie symultaniczne, polski, niemiecki, angielski. 
Wstęp wolny

Konieczna rejestracja: 

ZOOM Webinar:
https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_IzHU_a2oTHGSAEZ-WppW9w

Sponsor główny Austriackiego Forum Kultury:

Facebook live
https://www.facebook.com/AustriackieForumKultury
https://www.facebook.com/FundacjaArtTransparent


26.05.2021 18:00 ON-LINE

Wstęp wolny, rejestracja