Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Wystawa:
DONALD MADE IN AUSTRIA!
Wystawa przygotowana przez austriackie Muzeum Karykatury w Krems prezentowana jest w Lengrenówce, otwartej pracowni Muzeum Karykatury w Warszawie.
Więcej informacji: https://www.muzeumkarykatury.pl

Wystawa daje szeroki wgląd w projekty i metody pracy znanego na całym świecie projektanta postaci Floriana Satzingera. Pokaz uzupełnia ekspertka od różnorodności Maryam Laura Moazedi, która komentuje aktualne kwestie dotyczące unikania stereotypów w projektowaniu postaci.

Pochodzący z Grazu projektant postaci i ilustrator Florian Satzinger opracowuje nowe – i przerabia istniejące – postacie do filmów animowanych, telewizji i kina. Oprócz klasycznych rysunków projektuje tzw. blueprinty dla postaci, np. po to, by rozbić je na kilka podstawowych kształtów, opracować bryły i perspektywę oraz różne pozy i mimikę. 

Maryam Laura Moazedi z Grazu jest ekspertką ds. różnorodności i towarzyszy temu projektowi. Edukuje na temat stereotypów w komiksie i filmie animowanym. Gotowe kreskówkowe postaci bohaterów ze współczesnego filmu animowanego są wszechobecne i silnie działają na wyobraźnie, także dlatego, że projektanci stale je wykorzystują w tworzonych przez siebie obrazach i produktach. 


29.11.2022 - 31.01.2023
Otwarcie wystawy: 29.11.2022 (wtorek), godz. 18:00

Lengrenówka – pracownia Muzeum Karykatury
ul. Brzozowa 6/8A, Warszawa

29.11.2022 - 31.01.2023 Lengrenówka – pracownia Muzeum Karykatury
ul. Brzozowa 6/8A
Warszawa