Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Czytanie performatywne
Franzobel „Kafka“
Przekład: Sława Lisiecka
Wprowadzenie: Łukasz Lewandowski
Scenariusz i reżyseria: Marcin Bartnikowski
Scenografia: Marcin Bikowski
W spektaklu występują wykładowcy kierunku aktorskiego Akademii Teatralnej w Białymstoku.
Organizator: Austriackie Forum Kultury w Warszawie, Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza w Warszawie Filia w Białymstoku (www.atb.edu.pl), Agencja Dramatu i Teatru ADiT

Franzobel w swoim dramacie dokonuje niemożliwego: ujmuje jednego z najbardziej pesymistycznych a zarazem ikonicznych europejskich pisarzy w ramy komedii. Być może właśnie dzięki temu w pełni możemy doświadczyć absurdu i poczucia lęku wpisanych w świat autora „Procesu”. Kafka widziany z dystansu objawia się tutaj w nowym, zaskakującym kontekście.

Franzobel, właśc. Franz Stefan Griebl – ur. w Vöcklabruck (Górna Austria), prozaik, poeta, dramatopisarz i nonkonformista, w swoich utworach chętnie balansuje na granicy groteski i absurdu.


04.06.2022 (sob.), godz. 19.00
Teatr Szkolny im. Jana Wilkowskiego w Białymstoku
(Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza w Warszawie Filia w Białymstoku), 
ul. Sienkiewicza 14, Białystok
Wstęp wolny

04.06.2022 19:00 Teatr Szkolny im. Jana Wilkowskiego w Białymstoku
ul. Sienkiewicza 14
Białystok
Wstęp wolny