Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Czytanie performatywne
Franzobel „Raj“

Przekład: Marek Szalsza
Wprowadzenie: dr hab. Krzysztof Tkaczyk (Uniwersytet Warszawski)
Organizator: Austriackie Forum Kultury w Warszawie, Agencja Dramatu i Teatru ADiT, Teatr Ateneum
Foto: © Harald Krichel

Jest ich trzech. W rękach trzymają łyżki, którymi wydrążyli podkop. Kim są? Dwóch to seryjni mordercy, trzeci jest naukowcem. A może jednak nie? Wreszcie mogą zachłysnąć się wolnością! Tylko dokąd wyprowadził ich podziemny tunel? Tu się błyska i słychać dziwne głosy. A może umarli i trafili do raju? Tylko co w niebie robiłaby scena obrotowa, inspicjent i publiczność? I wielki dinozaur przechadzający się nieopodal? W świecie, w którym rzeczywistość i fikcja przenikają się wzajemnie a bohaterowie to mówią własnym głosem, to wygłaszają czyjeś kwestie, wszystko jest możliwe, a zabawa w teatr (?) zamienia się w poważną rozmowę o życiu.

Franzobel, właśc. Franz Stefan Griebl – ur. w Vöcklabruck (Górna Austria), prozaik, poeta, dramatopisarz i nonkonformista, w swoich utworach chętnie balansuje na granicy groteski i absurdu.


31.01.2022 (pn.), godz. 19.00
Po polsku
Teatr Ateneum
ul. Jaracza 2, Warszawa
Wstęp bezpłatny
31.01.2022 19:00 Teatr Ateneum
ul. Jaracza 2
Warszawa
Wstęp wolny