Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Gerhard Gutruf
– wystawa indywidualna

Wystawa w Austriackim Forum Kultury będzie pierwszą indywidualną prezentacją dorobku artystycznego Gerharda Gutrufa w Polsce.

Praktyka artystyczna Gerharda Gutrufa jest bardzo bogata, twórca wykorzystuje szeroki wybór technik i mediów, jak również poświęca prace bardzo różnorodnym tematom. Jego akwarele stanowią szkicowe studia natury, zaś wycyzelowane prace malarskie są często wariacjami lub hołdem dla arcydzieł wielkich mistrzów. Grafiki warsztatowe rozwijają te wątki ukazując martwe natury lub widoki wnętrz w wielopłaszczyznowych ujęciach. W swoich pracach Gutruf stara się z dzisiejszej perspektywy łączyć historyczne dokonania wielkich mistrzów ze współczesnymi, często utopijnymi ideami. Od wielu lat kolejnym ważnym aspektem jego pracy jest krajobraz miejski (np. Heumarkt w Wiedniu) oraz zaangażowanie w problemy związane z ochroną środowiska (np. rozrastanie się miast, Weinviertel Cultural Summer). Na wystawę w Warszawie artysta wybrał prace z czterech swoich cykli: Małe wariacje na temat wielkich mistrzów, Martwa natura, Colosseo, Vermeer.

Gerhard Gutruf, ur. 1944 w Nikitsch/Burgenland. Dyplom z malarstwa z wyróżnieniem Akademii Sztuk Pięknych w Wiedniu. Gerhard Gutruf otrzymał liczne nagrody, w tym austriacką Odznakę Honorową za Naukę i Sztukę oraz tytuł kawalera od prezydenta Włoch.
https://gutruf.at/


08.05.2024 (śr.), 18:00
Austriackie Forum Kultury
ul. Próżna 7/9
Warszawa
Wystawa potrwa do: 27.05.2024
Wstęp wolny
08.05 - 27.05.2024 18:00 Austriackie Forum Kultury
ul. Próżna 7/9
Warszawa
Wstęp wolny