Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Rozmowa o książce Hannsa Zischlera "Kafka idzie do kina"
Z udziałem m. in. Łukasza Musiała 
Prowadzenie: Magdalena Barbaruk
Przekład: Małgorzata Łukasiewicz, Wydawnictwo Ossolineum
Organizatorzy: Wydawnictwo Ossolineum, Dolnośląskie Centrum Filmowe.

Kafka idzie do kina jest pierwszą książką omawiającą związki autora Procesu z kinematografią; książką ciekawą tym bardziej, że napisaną przez aktora i reżysera. Zischler operuje świetnym stylem, krok po kroku analizuje fascynacje praskiego twórcy kinem. Przywołuje oglądane przez Kafkę filmy, sceny, które przykuły jego uwagę, aktorów, którzy zapadli mu w pamięć. Gromadzi zdjęcia, programy kinowe, plakaty, artykuły i recenzje. To opowieść nie tylko o Kafce, ale też o pionierskim okresie sztuki filmowej.

Spotkanie połączone jest z pokazem trzech filmów, które inspirowały Franza Kafkę. 
Będą to: Jazda tramwajem z Rynku Staromiejskiego do Nowego Mostu (1908), Biała niewolnica (1911) i Powrót do Syjonu (1920).23.09.2021 (czw.), 20:00
Dolnośląskie Centrum Filmowe (sala Lwów)
ul. Piłsudskiego 64A, Wrocław
Po polsku
Wstęp wolny

23.09.2021 20:00 Dolnośląskie Centrum Filmowe
ul. Piłsudskiego 64A
Wrocław
Wstęp wolny / Po polsku