Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Seminarium z cyklu „Austria. Laboratorium krytyczne”
W pobliżu śmierci
Ilse Aichinger: Opowiadania 1949-1951
Prowadzenie: Jakub Ekier, Eliza Kącka (UW), Barbara KlickaBeate Sommerfeld (UAM), Adam Lipszyc (PAN)
Lektura: Ilse Aichinger, Mój zielony osioł, red. J. St. Buras, przekład: Karolina Bikont, Sławomir Błaut, Paweł Dydak, Małgorzata Łukasiewicz, Anna Mużdżak, Maria Przybyłowska i Anna Turzyniecka, Wrocław 2013, s. 79-125
Partner: „Literatura na Świecie” 
Pomysł cyklu: Agnieszka Borkiewicz (Austriackie Forum Kultury) i Adam Lipszyc (Instytut Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk)
Organizacja: Austriackie Forum Kultury w Warszawie

W jednej z omawianych historii, pióra tej wyśmienitej austriackiej pisarki, oglądamy czyjeś życie, zmierzając od końca ku początkowi. W innej podążamy za tajemniczym Człowiekiem w Więzach. W innej znowu słuchamy mowy wygłaszanej prosto spod szubienicy. A w jeszcze innej pewna kobieta odkrywa, że jej mieszkanie bez ustanku osuwa się z piętra na piętro, aż ląduje w piwnicy. Podczas spotkania spróbujemy choć trochę przybliżyć się do tajemnicy tych mistrzowskich, enigmatycznych przypowieści, pełnych zgrozy i subtelnego poczucia humoru.


11.05.2021 (wt.), 19:00
ON-LINE
Link do REJESTRACJI na zoomie: 
https://us02web.zoom.us/meeting/register/tZEpdu6vqz0oHtEB6oopXsotyKnUnCMI7TmY 
Po zarejestrowaniu otrzymają Państwo na mail wszystkie informacje potrzebne do udziału w spotkaniu
Po polsku

 

 

 

 

11.05.2021 19:00 ON-LINE