Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Intermission Austria
Festiwal Unsound
ON-LINE
1.-11. 10. 2020
Kurator z ramienia Austriackiego Forum Kultury: Artur Koryciński
Organizatorr: Festiwal Unsound/“Unsound”-Festival
Współpraca: Austriackie Forum Kultury

Tegoroczny festiwal Unsound odbywający się pod hasłem Intermission, będzie w całości prezentowany ON-LINE. Znalazły się w nim różne projekty artystów z Austrii, które razem tworzą program Intermission Austria.


1. Sinjin Hawke & Zora Jones przedstawiają: „dreamRooms();”
4.10. 2020 (niedziela), 18:00

„dreamRooms();”
to występ o eksperymentalnym charakterze, który pozwala widzom podejrzeć, jak powstają prace Sinjina Hawke’a i Zory Jones w kontekście pandemii i rosnącego niepokoju związanego z izolacją. Dużo wskazuje też na to, że oprócz samego występu na platformie Fractal Fantasy, prowadzonej przez Sinjina i Zorę, pojawi się specjalny projekt debiutującego artysty. Zora Jones poprowadzi także warsztat „Im Studio” w dniu 28.10. 2020.
Premiera tego AV projektu odbędzie się jako live stream na platformie unsound.pl/Youtube/Facebook/Twitch z czatem na żywo na platformie Discord.
Uwaga! Ten występ NIE zostanie zarchiwizowany – trzeba doświadczyć go na żywo.


2. Słuchowisko „Wspólnota żałoby”
5.10. 2020 (poniedziałek), 19:00 / 11.10. 2020 (niedziela), 21:45 [TBC]

Wspólnotowe słuchowisko działającej w Wiedniu Zosi Hołubowskiej i Julii Giertz jest owocem otwartego naboru tegorocznego Unsoundu. Twórczynie opisują ten projekt jako „dźwiękową ceremonię godzenia się ze stanem zawieszenia”. To zarazem medytacja, muzyczna opowieść, ale i esej dźwiękowy, inspirowany tradycją lamentacji i nieszporów. Zgodnie z zamysłem autorek, należy go słuchać w samotności, na słuchawkach, aby pomiędzy słuchaczami i słuchaczkami nawiązała się nić porozumienia, aby poczuli przynależność do żałobnej wspólnoty.
Autorki zapraszają do wspólnego czatu na festiwalowym kanale na Discord w trakcie trwania słuchowiska. Obie sesje i czaty zostaną zarchiwizowane na kanałach Unsound.


3. Intermission Studio z Rojin Sharafi
14.10. 2020 (środa), 22:00

Rojin Sharafi
jest artystką dźwiękową i kompozytorką muzyki akustycznej, elektroakustycznej i elektronicznej. Jej muzyka łączy w sobie różne gatunki, takie jak noise, folk, ambient, metal czy kompozycja współczesna. Jej ostatni album „Urns Waiting To Be Fed” wyszedł nakładem wytwórni Zabte Sote / Opal Tapes i przez opiniotwórczy The Quietus został uznany za „zupełne zaskoczenie” i „jedno z najbardziej ekstatycznych i bezkompromisowych przeżyć muzycznych”. Sharafi studiuje inżynierię dźwiękową i kompozycję w Konserwatorium Wiedeńskim.
Artystka wykona koncert na falach Radia Kapitał jako część comiesięcznej audycji festiwalu Unsound Intermission Studio.


4. Armen Avanessian w dyskusji z kolektywem HOMAR
16.11. 2020 (poniedziałek)

Armen Avanessian
studiował filozofię i nauki polityczne w Wiedniu i Paryżu, uczył na Wolnym Uniwersytecie w Berlinie, był gościnnym wykładowcą m.in. na Columbia i Yale University. Avenassian jest redaktorem wydawnictwa Merve Verlag oraz prowadzi program naukowy słynnego teatru Volksbühne. Jest również współzałożycielem platformy „Spekulative Poetik” (www.spekulative-poetik.de) i autorem politycznej gry RPG „The Assembly”. Jego prace na temat realizmu spekulatywnego i akceleracjonizmu znalazły posłuch również poza murami akademii.
Rozmowa Avanassiana z krakowską interdyscyplinarną grupą HOMAR będzie częścią wydawnictwa „Intermission”, które ukaże się w miesiąc po zakończeniu festiwalu.

 

 

 

 

 

01.10 - 16.10.2020 ON-LINE