Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Koncert:
Isabel Frey Trio – „FUN DOR TSU DOR”
[Z pokolenia na pokolenie]
Wystąpią: Isabel Frey (śpiew), Moritz Weiss (klarnet), Ivan Trenev (akordeon)

Isabel Frey Trio, założone przez wiedeńską śpiewaczkę żydowskiego pochodzenia, prezentuje muzykę żydowską i to, w jaki sposób zmieniała się w czasie. Przy akompaniamencie styryjskiego klarnecisty klezmerskiego Moritza Weissa i macedońskiego akordeonisty Ivana Treneva. Isabel Frey wykonuje pieśni w języku jidysz z różnych miejsc i epok.
Program „Fun dor tsu dor”, w języku jidysz „z pokolenia na pokolenie”, składa się z jidyszowych pieśni oporu. Tytuł jest wersją znanego hymnu partyzanckiego „Zog nit keynmol”, napisanego przez litewsko-żydowskiego bojownika ruchu oporu Hirscha Glika. Pojęcie pieśni oporu jest tu rozumiane jednak bardzo szeroko: opór jest nigdy niezarzuconą praktyką, która znajduje również odzwierciedlenie w kwitnącej współczesnej scenie muzycznej jidysz.


21.08.2021 (sb), godz. 20.00
Scena Letnia Teatru Żydowskiego
ul. Senatorska 35
Wstęp po potwierdzeniu obecności od 3 do 19 sierpnia
w Biurze Festiwalowym – ul. Senatorska 35,
tel. 578 550 797, 576 044 547;
miejsca nie są numerowane

 

 

 

21.08.2021 20:00 Scena Letnia Teatru Żydowskiego
ul. Senatorska 35
Warszawa