Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Koncert:
Katharina Ernst (AT) • Piernikowski (PL) 
Cykl wydarzeń muzycznych Lado w Mieście 2021 vol.2

Organizatorzy: 
Lado w Mieście
Stowarzyszenie Plan B
m.st. Warszawa
Plac Zabaw nad Wisłą
BarKa
Foto: © Michael Breyer

Co można zrobić, gdy ma się do dyspozycji tylko zestaw perkusyjny, przesterowaną kalimbę i odrobinę elektroniki? Katharina Ernst udowadnia, że bardzo wiele – z jednej strony poszukując eksperymentalnych rozwiązań, z drugiej sięgając po taneczne rytmy. Ta wiedeńska artystka i perkusistka współpracowała z bardzo różnymi twórcami, jednak dopiero na „EXTRAMETRIC” – solowym debiucie z 2018 r. – w pełni ukazała własną wizję muzyki, w której najważniejsze są polirytmiczne i chaotyczne struktury.

Ernst w Polsce występowała już kilkukrotnie, między innymi w 2015 r. wraz z japońską sekcją rytmiczną tworzoną przez Kazuhisę Uchihashiego oraz Mitsuru Nasuno. Na Placu Zabaw przedstawi publiczności swoje najbardziej osobiste oblicze, czyli twórczość solową, i spotka się muzycznie z polskim raperem i twórcą muzycznym, Robertem Piernikowskim. To producent, wokalista, tekściarz i kompozytor, 1/2 zespołu Syny, autor 3 solowych płyt a także muzyki dla teatrów, m.in. do „Króla Edypa” i „Termopil polskich” w reżyserii Jana Klaty. Był nominowany do Paszportu „Polityki” za 2019 rok w kategorii muzyka popularna. W 2021 r. premierę miał jego krótki film pt. „Świat Jest jak Echo”, do którego stworzył także ścieżkę dźwiękową.


08.07.2021 (czw.), godz. 20:00
Plac Zabaw nad Wisłą
ul. Generała George’a Smitha Pattona
Warszawa

08.07.2021 20:00 Plac Zabaw nad Wisłą
ul. Generała George’a Smitha Pattona
Warszawa
Wstęp wolny