Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

„Mężowie i żony” 
Cykl wykładów publicystki i filozofki Belli Szwarcman-Czarnoty
We współpracy z Gminą Żydowską

W tym cyklu przyjrzymy się, jak w Torze przedstawiane jest małżeństwo i w jaki sposób zostało to odzwierciedlone w zasadach zawierania związków i współżycia małżeńskiego obowiązujących w judaizmie.

Lot i jego bezimienna żona

Mieszkali w grzesznej Sodomie, która miała obrócić się w perzynę, jednak Lota i jego rodzinę Bóg chciał ocalić. Żona Lota, która nie usłuchała Boskiego nakazu i odwróciła się w stronę ogarniętego pożogą miasta, zamieniła się w słup soli. Znaczna część komentatorów wyraża na jej temat niepochlebne opinie. Czy jednak są one sprawiedliwe? I dlaczego właściwie żona Lota postanowiła się odwrócić? Jaka była postawa jej męża? Spróbujemy odpowiedzieć na te pytania.


09.04.2019 /wt./, 18.00
Austriackie Forum Kultury
ul. Próżna 7/9, Warszawa
Wstęp wolny / po polsku

 

09.04.2019 18:00 Austriackie Forum Kultury
ul. Próżna 7/9
Warszawa
Wstęp wolny / po polsku