Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Szanowni Państwo, drodzy przyjaciele Austriackiego Forum Kultury w Warszawie!

Rok 2019 powoli dobiega końca. Ale my na pełnych obrotach realizujemy nasz program imprez i cieszymy się, że aż do przerwy świątecznej możemy zaproponować Państwu różnorodne wydarzenia w całej Polsce.

W ramach Tygodnia Austriackiego w Gdańsku, organizowanego wspólnie z tamtejszym Teatrem Szekspirowskim i Urzędem Kanclerza Federalnego, odbędzie się 15 imprez, na których pokażemy szeroki wachlarz nowoczesnej austriackiej twórczości teatralnej, filmowej i literackiej. Zapraszamy Państwa m.in. na przedstawienia lub czytanie performatywne kilku sztuk Thomasa Bernharda, performans taneczny grupy Liquid Loft oraz filmy Michaela Hanekego, Huberta Saupera i Michaela Glawoggera.

Aż dwa sympozja naukowe odbędą się w Austriackim Forum Kultury w Warszawie: „Ludwig Wittgenstein i jego Tractatus” oraz „Współczesny teatr austriacki”. Pierwszemu będzie towarzyszyła wystawa „Ludwig Wittgenstein. Odyseja Traktatu” w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego. Będzie ono także kontynuowane w Krakowie i Tarnowie.

W ramach naszego programu „Creative Austrians” zorganizujemy spotkanie Christopha Thun-Hohensteina, inicjatora „Vienna Biennale for Change”, z polskimi rozmówcami, poświęcone jego interdyscyplinarnej analizie istotnych problemów ery cyfrowej.

„Rok przełomu. 1989 w kinie europejskim” – tak brzmi tytuł przeglądu filmów, współorganizowanego przez dziesięciu członków EUNIC Cluster Warszawa. Austrię reprezentuje film Ulricha Seidla „Spodziewane straty”.

Festiwal Jazztopad we Wrocławiu zaprasza w tym roku na „Austrian Day”, w którym wystąpią znakomici przedstawiciele młodej austriackiej sceny jazzowej: zespoły Shake Stew i chuffDRONE. Jeśli chodzi o muzykę, chciałbym zwrócić uwagę Państwa także na lecture-recital w Austriackim Forum Kultury w Warszawie, poświęcony „Hollywooder Liederbuch” (Śpiewnikowi hollywoodzkiemu) Hannsa Eislera.

Również tym razem miejscem wielu naszych imprez będzie Kraków. Zapraszamy między innymi na wystawę „Young Viennese Architects YoVA4” i wykład austriackiego architekta do Międzynarodowego Centrum Kultury, a na rozmowę z Clausem Peymannem i Hermannem Beilem i czytanie performatywne – do Akademii Sztuk Teatralnych. Także w tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Etiuda&Anima jest przewidzianych kilka produkcji austriackich.

Rok 2019 wybrzmi koncertem wiedeńskiego zespołu Trio Immersio, który będzie programową zapowiedzią przyszłorocznego jubileuszu beethovenowskiego.

Razem z całym zespołem Austriackiego Forum Kultury w Warszawie chciałbym podziękować Państwu za zainteresowanie i wyrazić nadzieję, że także w przyszłym roku zechcą nas Państwo zaszczycić swoją obecnością na wielu imprezach w całej Polsce!

Z serdecznymi pozdrowieniami

Rupert Weinmann

01.11.2019 - 15.01.2020 Austriackie Forum Kultury
ul. Próżna 7/9
Warszawa