Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Czytanie performatywne
Peter Handke „Samooskarżanie”
Przekład: Karolina Bikont
Aktorzy: Maria Ciunelis, Tomasz Kozłowicz, Dariusz Wnuk oraz Sylwia Zmitrowicz
Organizator: Austriackie Forum Kultury w Warszawie, Agencja Dramatu i Teatru ADiT, Teatr Ateneum
Foto: Peter Handke, © Gorupdebesanez CC BY-SA 3.0

Peter Handke – Wędrowiec po światach ze słów
W „Samooskarżaniu” autor kontynuuje poszukiwania, rozpoczęte podczas pracy nad swoją najbardziej znaną sztuką „Obrażanie publiczności”. W tym przypadku jednak kieruje oskarżenia w stronę samego siebie czy też Ja-mówiącego na scenie. Peter Handke w swoim utworze szczególną uwagę przykłada do bierności oraz konformizmu, w które bardziej lub mniej świadomie wpadamy, przyjmując na siebie różne społeczne role i uczestnicząc (nawet zupełnie biernie) w społecznym życiu.

Peter Handke – ur. w roku 1942 w Griffen w Karyntii austriacki pisarz i tłumacz. Autor powieści, dramatów, esejów, słuchowisk radiowych i scenariuszy filmowych. Laureat Literackiej Nagrody Nobla za rok 2019.


27.03.2023, 19.00
Teatr Ateneum
ul. Jaracza 2, Warszawa
Wstęp bezpłatny
Po polsku
 

27.03.2023 19:00 Teatr Ateneum
ul. Jaracza 2
Warszawa
Wstęp wolny, po polsku