Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

/KRY
– koncert w ramach XX Jazztopad Festival

/Kry:

Mona Matbou Riahi – klarnet
Philipp Kienberger – kontrabas
Alexander Yannilos – perkusja

Organizator: NFM Wrocław, Klubokawiarnia Mleczarnia i Austriackie Forum Kultury
Więcej informacji: Narodowe Forum Muzyki (nfm.wroclaw.pl)

Coś nieoczekiwanego przebija się przez znajomy szum. Krucha chwila. Nagły wybuch. Głębokie połączenie.

/kry [kɹaɪ̯] to instrumentalne trio stworzone w Wiedniu przez Alexandra Yannilosa, Monę Matbou Riahi i Philippa Kienbergera. Ekscentryczna mieszanka współczesnych rytmów, awangardowego jazzu i elektroniki sprawia, że zespół wymyka się definicjom gatunkowym, przeciwstawiając się wszelkim kategoryzacjom. Brzmienie /kry to uczta prostoty i intuicji, celebracja złożoności i panowania nad dźwiękiem oraz misterna fuzja indywidualnych osobowości jego członków. W 2022 roku zespół wydał swój debiutancki album w niezależnej wiedeńskiej wytwórni FREIFELD Tontraeger.

Pomimo swojego młodego wieku Mona Matbou Riahi (ur. 1990 w Teheranie) ma już ugruntowaną pozycję na scenie międzynarodowej. Jej twórczość łączy w sobie elementy muzyki współczesnej i klasycznej, improwizację i elektroniczne eksperymenty. Jej dorobek obejmuje m.in. występy z Teheran Philharmonic Orchestra, nagranie z irańskim duetem Naqsh (ECM Records), współpracę z Anthonym Braxtonem, Gabbehem i in.

Z kolei Philipp Kienberger (ur. 1991 w Kärnten, w Austrii) stał się istotną częścią austriackiej sceny jazzowej i nie tylko, uczestnicząc w wielu projektach obejmujących rozmaite gatunki, od twardego rocka progresywnego z Entrainment czy Jakuzi’s Attempt, po współczesną muzykę akustyczną ze swoim kwintetem smyczkowym Kvin i Studio Dan, hiphop na żywo z Sketches on Duality, współczesny jazz z Little Rosie’s Kindergarten i wiele więcej.

Urodzony w 1989 roku w Wiedniu Alexander Yannilos od ponad dekady jest jednym z najaktywniejszych artystów na scenie austriackiej. Współpracuje z wieloma muzykami i zespołami i występuje w rozmaitych przestrzeniach koncertowych jako perkusista, a także producent/inżynier dźwięku. W 2011 roku założył Freifeld, stowarzyszenie i niezależną wytwórnię wspierającą muzykę progresywną. Stale angażuje się w różnorodne projekty, m.in. eksplorując wszelkie formy jazzu, muzyki improwizowanej i współczesnej, a także nowoczesny pop, eksperymentalną muzykę klubową, live electronics i muzykę pisaną dla teatru i filmu.


24.11.2023 (pt.), godz. 21:30
Klubokawiarnia Mleczarnia
ul. Pawła Włodkowica 5
Wrocław
Wstęp: od 10 do 50 PLN

 

24.11.2023 21:30 Klubokawiarnia Mleczarnia
ul. Pawła Włodkowica 5
Wrocław
Wstęp: od 10 do 50 PLN