Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Magdalena Chowaniec: Authentic movement 
19. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Tańca i Performansu Ciało/Umysł
Z cyklu „21 lekcji tańca na XXI wiek”

Ten projekt on-line to oda do autentycznego ruchu. Kobieta, mężczyzna, dziecko, uchodźca, gej, my, oni, dotyk, choreografia dystansu, podziału, skóra jako mapa, ciało nieproduktywne, czujące, świadome swej cielesności, leczące rany, niezmonetaryzowana wiedza magiczna. Ale to też zaproszenie do wzajemnej uważności na siebie w trudnym czasie. 

Magdalena Chowaniec - performerka, choreografka, muzyczka, działaczka kultury, badaczka i kuratorka wydarzeń kulturalnych i aktywistycznych od 15 lat mieszkającą w Austrii. Poruszając się między materią tańca i muzyki, jej zainteresowania koncentrują się na badaniu rzeczywistości, struktur społeczno-politycznych, wzorów i relacji, które współtworzymy, a które artystka przebudowywuje poprzez somatyczne doświadczenia. Jest aktywną członkinią rap-rave formacji Mermaid & Seafruit, współorganizatorką ruchu antyfaszystowskiego. Pracuje jako starszy naukowiec w Doctoral School for Artistic Research w Grazu. Na Festiwalu Ciało/Umysł zadebiutowała w 2008 r. z solo „Hold Your Horses“, by 4 lata później powrócić z Mathieu Grenier ze spektaklem „When I don’t Dance, I Collect Crystal Balls“.

Cykl „21 lekcji tańca na XXI wiek” to seria krótkich prac wideo, w których artyści mierzą się z pytaniami o to, czego powinniśmy się nauczyć lub uczyć innych? Czego nauczyło nas doświadczenie „uwięzienia”? Jak uruchomić ciało, aby uświadomić sobie, że mamy poprzez nie wpływ na rzeczywistość? Jakie jedno ćwiczenie/ruch/praktykę zaproponować ludzkości? Cykl lekcji on-line prezentowany jest w ramach 19. Międzynarodowego Festiwalu Ciało/Umysł. Jego kuratorką jest Edyta Kozak.


14.09.2020 – 10.10.2020
ON-LINE
https://m.facebook.com/watch/?v=3147959888613775&_rdr

Partner:

 

01.10 - 10.10.2020
ON-LINE