Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Koncert
Melting Pot Made in Wrocław
Organizator: Jazztopad Festival.
Partnerzy: Narodowe Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu, Austriackie Forum Kultury
Więcej informacji: www.jazztopad.pl

Wystąpią:
Paulina Owczarek – saksofon
Nick Dunston
– kontrabas
Liv Andrea Hauge
– fortepian
Barbara Maria Neu
– klarnet
Nabou Claerhout – puzon

W tegorocznej edycji festiwalowego cyklu Melting Pot wystąpi austriacka klarnecistka Barbara Maria Neu. Jak co roku wykonawcy – młodzi, niezależni artyści-improwizatorzy – spotkają się w tym interdyscyplinarnym projekcie, by wymienić się doświadczeniami i przemyśleniami na temat muzyki.

Koncepcja Melting Pot nawiązuje do najstarszych jazzowych tradycji jam sessions i tzw. workshopów, muzycznych pracowni, laboratoriów, w których spotykali się artyści pochodzący z różnych środowisk, czasem odmiennych dyscyplin. Projekt stanowi ważny element wrocławskiego festiwalu. Pierwszą odsłonę miał we Wrocławiu w 2013 roku. Nie koncentruje się jedynie na muzyce, choć w jego ramach odbywają się otwarte próby, a także koncert. Melting Pot jest interdyscyplinarny, poświęcony także sztukom audiowizualnym czy tańcowi.

W poprzednich edycjach funkcję kuratora pełnił trębacz Piotr Damasiewicz, a udział w projekcie brali artyści pochodzący m.in. z Belgii, Danii, Niemiec, Estonii, Luksemburgu, Włoch, Izraela, Irlandii, Stanów Zjednoczonych i oczywiście z Polski. Efektem ich spotkań była twórczość spontaniczna, improwizowana, niedająca się przewidzieć. Reprezentowali oni różne kraje, odmiany muzyki i wrażliwości oraz życiowe doświadczenia – czynniki mające silny wpływ na brzmienie każdego z nich.

W tym roku międzynarodowy zespół improwizatorów poprowadzi Paulina Owczarek, znana m.in. jako założycielka grupy Kraków Improvisers Orchestra – w formacji tej gra, ale przede wszystkim dyryguje grupą improwizujących muzyków, kreując w ten sposób spontaniczną kompozycję.

13.11.2021 (sob.), 16.00
Narodowe Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu
Plac Wolności 1, Wrocław
Bilety: https://www.nfm.wroclaw.pl/jazztopad/calendar/event/8694
Cena: 40 PLN


 

13.11.2021 16:00 Narodowe Forum Muzyki
Plac Wolności 1
Wrocław
Bilety: 40 PLN